Když je otec pijan, pak si Vánoce moc neužijete. Své o tom ví čtenářka Kometa. Více už v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...

Negativní vzpomínku na Vánoce v dětství má čtenářka Kometa. Její otec celou rodinu tloukl...


Dobrý den posílám příspěvek,

Asi většina lidí bude psát o tom, jak nemají rádi na vánoce, shon, nervozitu a podobně. Já když jsem si přečetla téma na dnešní den „co nemáte na vánocích ráda“ hned mě proběhlo v paměti dětství. Tato vzpomínka mně málem zničila všechny vánoce. Neslavila jsem je až do dob, když se mně narodily děti. Zařekla jsem se, že už nikdy nebudu slavit vánoce, ale naštěstí jsem to nedodržela. Moje dětství nebylo zase až tak špatné až na pár drobností. Vždy jsem měla spoustu dárků a jezdili jsme na hory, k moři. Problém byl v tom, že otec docela pil a pak následně nás všechny mě, sestru, bráchy, mamku seřval a ve finále stloukl. Naše společné poslední vánoce si pamatuji takto: mně bylo 12, máma plakala, když všechno připravovala a otec nebyl doma. Štědrovečerní večeře proběhla v tichosti a u vánočního stromku se strhla hrozná hádka. Otec sbalil mamce kufr a vyhodil ji z baráku. Přesně ji odvezl ji někam pryč. Vůbec jsem tomu nerozuměla. Neměla jsem vůbec z ničeho radost a byla strašně smutná. Jak to prožívali moji sourozenci nevím, nikdy jsme se o tom nebavili.
Když se mě narodila dcerka rozhodla jsem se, že nikdy v životě to nebude takové jako v dětství. S manželem se nehádáme, chováme se k sobě slušně a vánoce prožíváme, pokud to jde v klidu a pohodě. Já jsem nervák, tak že mně to jde hůř, ale ještě že mám manžela ten dokáže tak uklidnit.

Kometa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

  • Co vás štve na Vánocích?

Prostá otázka, na kterou by se dalo jistě odpovědět jen jednou prostou větou. Ale chcete-li mít šanci k získání jednoho odporně zeleného dárku od AVONU (schválně vám neprozradím, co to je), tak mi napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pošlete ho na redakční e-mail uvedený níže a pamatujte, že pokud toužíte po jeho uveřejnění, měl by přistát v redakční e-mailové schránce nejpozději 21. 12. 2011 v 15.00 hodin odpoledne.

Dnes máte také poslední možnost sbírat body do naší Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun. Proto jsem se rozhodl, že k odporně zelenému dárku od AVONU rozdám ještě 2.540 prémiových bodů mezi dnešní přispěvatelky. Kolika přispěvatelkám je rozdám, to se rozhodnu v průběhu dne, podle kvality a zajímavosti příspěvků.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama