Dobrý den,

Spartakiády se mi vždycky moc líbily. Takové to a la megalománie se mi nelíbí. Nás nikdo cvičit nenutil (nevím jak jiné) a co Sokolské slety, které se na Strahově konaly i před spartakiádama a po r. 1989? Ty nikomu nevadily?! To nebylo megalomanské?! Spíš jde o to, že je(spartakiády) komunisté zneužívali, než o cvičení samotné.

Cvičila jsem v r. 1980 jako učňovská mládež. Uměli jsme to nejlíp z celého okresu, ale když jsme jely na výběr na kraj, byly jsme tak nervózní, že jsme pokazily, co se dalo!! Samo, že jsme pak nikam nejely. Místo nás jely holky nic moc, jak nás to mrzelo!!!!!

A nejlepší to bylo, jak jsme vystupovaly v Krnově v rámci nějakých oslav. Podotýkám, že do Krnova jsem to měla 40 km a tak jsme tam už byly s babičkou a ostatníma holkama, které byly z Hranic a Jičína už v 8 hodin ráno. Zkouška byla až v 10 hodin, poprchávalo a bylo škaredě. Docvičily jsme asi v 11 hodin a hlavní vystoupení bylo až  v 15 hodin. Všechny obchody pozavírané, o supermarketech se nám mohlo jen zdát, cukrárna i restaurace otevíraly až ve dvě. No, mrznout na stadiónu se nám nechtělo. Tak jsme s holkama a s jejich doprovodem (já měla tehdy 60letou babičku) šly na intr přes celé město pěšky a tam jsme lezly oknem dovnitř, protože intr o víkendu nefungoval. A u holek v poschodí se nezavíralo okno, tak tam vlezly a otevřely i naše okna v přízemí,  tam jsme strávili zbytek poledne, než jsme zase musely na nástup. Divím se, že na nás tenkrát nikdo nezavolal policii, že něco krademe. Prostě někdo pro mimokrnovské nezajistil program na mezičas. Pak se nám omlouvali, že to bylo nedopatření, ale to už bylo pozdě. Ale dodnes na to cvičení ráda vzpomínám. Hlavně na kluky a srandu, co byla.

Chtěla bych tu naši skladbu učňovské mládeže zase jednou vidět, i celou,  z r. 1980, ale když jsem se ptala v ČT, tak by kazeta stála 2 500 Kč. Škoda, možná se  některá televize smiluje a někdy to pustí.                            

Blami


Milá Blami,

tá scéna, ako ste sa cez okná dostali na internát, je milá. To by len tak niekoho nenapadlo. Myslím, že pre TV sú spartakiády vďačné téma. Myslím, že nebudete jediná, kto by sa chcel vrátiť ku svojej "spartakiádnej spomienke." Cena 2 500 korún za kazetu sa mi zdá byť prehnaná!

Krásny deň :-)  

Reklama