Zdraví

Spartakiáda ANO!!!

Vážená redakce,

chci zareagovat na Váš průzkum ohledně Spartakiády – zda ano, či ne. Rozhodně ano!!! Je pravda, že celá akce byla brána jako vizitka bývalého režimu. Ale to nebylo to hlavní!!! Je třeba zároveň říci, že to byla akce, která lidi přiměla k pohybu, že jsme cvičili rádi a  že nám (tehdy dětem) Spartakiáda hezky naplnila volný čas. Účast přitom byla dobrovolná! (Jen nevím, jak to bylo u vojáků, ti možná cvičit museli.)

Jsem ročník 1972 a na cvičení si pamatuji. Vzpomínám na naši paní učitelku (tehdy soudružku učitelku), dnes už to je starší paní v důchodu. Nácvik Spartakiády měla asi přidělený jako úkol od vedení školy, ale nespokojila se s tím, že by s námi něco málo odcvičila a šla domů. Dala nám mnohem víc, než musela, a povedlo se jí  to hlavní - chodili jsme cvičit rádi. Vždy, když ji potkám, ráda ji vidím a vděčně vzpomínám. Asi ne každý měl štěstí na dobré učitele, ale to platí v každé době a nezávisle na politickém režimu.

Určitě bych byla pro obnovení Spartakiády. Spartakiáda bývá odsuzována jako politická manifestace. Domnívám se, že i dnes by se na ní ráda *přiživila* nejedna politická strana (ať už připisováním si zásluh a nebo naopak odsuzováním). Bylo by mi to jedno. Ten, kdo vykoná neviditelnou mravenčí práci, kdo opravdu organizuje cvičení, věnuje svůj volný čas zdarma dětem či dospělým, ten s politikou nemívá nic společného. Určitě je Spartakiáda lepší varianta, než když děti běhají po sídlišti a nevědí, co dělat. 

Děkuji za Vaše stránky, ráda se na ně dívám a přeji, ať se Vám daří.

Jana


Milá Jana,

ďakujem za Váš postreh a reakciu. Ja som spartakiádu nikdy necvičila, pretože som školu reprezentovala v umeleckých aktivitách, ale spomínam na to, že ostatné deti spartakiádu povinne nacvičovali. Potom sa vyberali jednotlivé školy, které svoje zostavy predvádzali na Strahove. 

Máte pravdu. I ja sa obávam, že ak dojde ku revitalizácii tejto akcie, určite ju budú politické strany zneužívať vo svoj prospech. Tak ako to bola v minulosti. Je to hrozné!

Veľmi nás teší, že sa Vám naše stránky páčia :-)

Krásny dníček :-)

   
25.04.2006 - Zdraví - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Itinka [*]

  V.Nováková: Udelejte si doma spartakiadu. My ji měli při srazu rodiny, byla síla sehnat píseň Poupata. V našem regionálním rádiu nám ji nahráli. Byla sranda jak nikdy

  superkarma: 0 25.04.2006, 19:32:06
 2. avatar
  [3] V.Nováková [*]

  ahoj děvčata, také říkám spartakiáda " ANO" ,jsem roční 1952 tedy už dost stará vykopávka, ale fakt spartakiády měli něco do sebe a vůbec bych je se starým režimem nespojovala !!!! Také jsem cvičila, " Má země je rozkvetlá louka" , dřela jsem jak magor a před odjezdem na Strahov se mi stal úraz-z blbosti a jela jsem víte kam . To bylo pláče !!!!

  superkarma: 0 25.04.2006, 15:33:20
 3. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  veliký souhlas.

  superkarma: 0 25.04.2006, 13:21:18
 4. avatar
  [1] Itinka [*]

  Moje řeč

  superkarma: 0 25.04.2006, 13:10:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme