Bulvár

Spaní je fuška

Není nad dobrý spánek. Tiše závidím lidem kteří usnou sotva se jejich tělo dotkne postele. Abych usla, musím mít klid, tmu, zajištěn přísun čerstvého vzduchu a v zimě na nohou ponožky. Splnění těchto podmínek však nezaručuje že usnu a budu spát až do rána. Sebemenší šramot, opozdilci vracející se v pozdních nočních hodinách a spoustu dalších " maličkosti " mě vytrhnout ze spánku.

A tady u mě dochází k záhadě která mi neustále vrtá hlavou. Když se probudím kdykoliv během noci, podaří se mi většinou znovu usnout . Jeli však můj spánek přetržen mezi jednou a druhou hodinou po půlnoci mám problém : nezaberu. Zkoušela jsem opětovný spánek navodit relaxační hudbou, četbou a v poslední době hrou karet na telefonu. Zatím se žádný úspěch nedostavil. Když už si myslím že usnu, odložím knihu, telefon či vypnu hudbu a uvelebím se v té pro mě nejlepší poloze a ....  nic. Ležím a čekám hodinu, dvě ...spánek nepřichází. Opětovně beru do ruky nějaký ze svých kratičů nočního času a odkládám až k ránu kdy musím vstávat.

Ráno pak maskuji kruhy pod očima které jsou na úrovni nosních dírek. Manžel, dcera i syn mi radili ať si zdřímnu přes den, ale časem pochopili že je to zbytečné. Přes den prostě neusnu i kdybych padala jak se říká " na hubu".

Má to ale i své výhody. V čase předvánočním se od nás line ve tři hodiny ráno vůně pečeného cukroví a já mám dobrý pocit, že jsem nepromrhala čas zbytečným čekáním na něco co už nepříjde. Jiného názoru je můj muž, který se ráno objeví v kuchyni, když ukládám do krabic své noční dílko. Ještě že mě zná už tolik let a ví, že jinak jsem úplně normální. V což já sama také doufám. Krásný den přeje Karlak

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Já mám tohle tak ve 4-5 hodin ráno. Když se vzbudím, vím, že už nemá cenu zkoušet usnout, a rovnou jdu žehlit nebo něco podobně příjemného. Simona

Jak to máte se spaním vy, milé čtenářky? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

   
14.06.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [6] michalka44 [*]

  Spaní určitě fuška je. Já od té doby, co jsem si pořídila novou matrac, tak musím říct, že bych spala pořád. Sml23

  superkarma: 0 30.01.2013, 22:58:30
 2. avatar
  [5] átéčko [*]

  Spánekfit si kup! Když nemůžu spát, tak ležím a říkám si, že si odpočinu i když jen ležím se zavřenýma očima. Nesnaž se přemýšlet!. Kdy, tak mysli jen na příjemné věci. Jak šumí vítr ve větvích, jak se ve větru vlní obilí, nebo tráva.

  superkarma: 0 14.06.2010, 17:31:07
 3. avatar
  [4] átéčko [*]

  Spánekfit si kup! Když nemůžu spát, tak ležím a říkám si, že si odpočinu i když jen ležím se zavřenýma očima. Nesnaž se přemýšlet!. Kdy, tak mysli jen na příjemné věci. Jak šumí vítr ve větvích, jak se ve větru vlní obilí, nebo tráva.

  superkarma: 0 14.06.2010, 17:31:05
 4. avatar
  [3] Tulinka [*]

  enka1 — #2 To ti závidím.Mně vzbudí i soused když splachuje na WC Sml54

  superkarma: 0 14.06.2010, 15:00:57
 5. avatar
  [2] enka1 [*]

  Nejhůř usínám v klidu. Asi se na mně ( i mých dětech)podepsala ložnice s okny na rušnou silnici ve starém bydištiSml80

  1. na komentář reaguje Jitulinka — #3
  superkarma: 0 14.06.2010, 14:45:15
 6. avatar
  [1] Tulinka [*]

  Jj.ponožky na ně jsem taky zapomněla Sml30

  superkarma: 0 14.06.2010, 13:50:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme