Určitě víte, že malé děti jsou nejkrásnější, když se smějí nebo když spí. I když s nimi máme přes den spoustu práce, řešíme jejich potřeby, nálady, když konečně usnou, je to pohled, při kterém jihne srdce každé matky. Sladký a ničím nerušený spánek dětí – to je klid a jistota každé maminky.

johnsons baby

Než jde miminko nebo batole spát, prochází každodenním rituálem – večerní hygienou, krmením, uspáváním. Uspávání je často spojené s různými melodiemi, tlumeným světlem, písničkami, aby dítě v pohodě usínalo.

Klidnému spánku také můžou pomoci vůně, díky kosmetice, kterou pro večerní koupání použijete.

Večerní postup pro uložení dítěte ke spánku

Společnost Johnson & Johnson ve spolupráci s předními odborníky na spánek dětí vytvořila jedinečný, klinicky ověřený večerní postup pro uložení dítěte ke spánku, který pomůže dítěti snadněji usnout a lépe spát po celou noc. Tento postup se skládá ze tří kroků a používá unikátní výrobky dětské kosmetiky JOHNSON’S® Baby z řady pro dobré spaní. Výrobky obsahují směs zklidňujících vůní NATURALCALM™, která má uvolňující a uklidňující johnsons babyúčinky a pomáhá utišit dítě před spaním. Výrobky je doporučeno používat pro děti od 6 měsíců

  • První krok: uvolňující koupel

Připravte svému děťátku lázeň, do které přidejte koupel pro dobré spaní. Lázeň dobře promíchejte. Voda by měla mít teplotu těla přibližně 37 °C, teplotu ověřte teploměrem. Koupel by neměla trvat déle než 5 minut. Po ní děťátko jemně osušte. Pro koupání můžete použít také mycí gel pro dobré spaní.

  • Druhý krok: jemná masáž

johnsons babyPo osušení děťátka si naneste do dlaně malé množství mléka pro dobré spaní, ohřejte v dlaních a lehce vmasírujte do pokožky děťátka. Jemná masáž pomůže děťátku uklidnit se a je také příležitostí ke vzájemnému sblížení s rodiči. K masáži dítěte můžete vyzkoušet také olej pro dobré spaní. johnsons babyPo masáži dejte děťátku plenku a oblékněte ho ke spánku.

  • Třetí krok: a tiše do postýlky

Po koupeli a masáži děťátko nakrmte, dopřejte si chvilku společného mazlení, tlumeně mu zpívejte nebo čtěte. Vyvarujte se aktivních her a rušivých vlivů, např. televize či hlasité hudby. Děťátko ukládejte ospalé, ale dříve než zcela usne. To pomůže vašemu dítěti, aby se samo ukonejšilo ke spánku. Pokud se v noci probudí, dokáže snadněji samo opět usnout. Osvědčilo se: Stanovit a dodržovat pravidelný čas pro večerní režim podle biorytmů dítěte. Večerní postup zavádět postupně již od narození dítěte.

 

 

Tipy pro dobré spaní děťátka:

Účinnost večerního postupu byla prokázána klinickou studií

Výsledky studie ukázaly, že důsledný večerní postup před uložením dítěte ke spánku, který zahrnoval použití dětské koupele a dětského mléka pro dobré spaní, vedl k výraznému zlepšení spánku u dětí. Děti usnuly rychleji, snížil se počet a délka nočních probuzení a celkově se prodloužil nepřetržitý spánek. Současně výsledky potvrdily i významný přínos pro matky. Maminky pociťovaly méně napětí, měly lepší náladu, cítily se méně unavené a měly více energie a lepší pocit, že dokážou být dobrými rodiči. Klinicky ověřený večerní postup, který děťátku pomůže snadněji usnout a lépe spát celou noc

Více na www.peceodite.cz

 

Reklama