Ahoj milá redakce a ženy-in !

 

 

Strach je, nebo byl můj věčný společník. V poslední době se zdá, že je snad po třinácti letech na ústupu. Nebojím se večer sama na hřbitově, když fučí meluzína, nemám strach sama doma v obřím opuštěném domě, nespím s mačetou pod polštářem. Netrpím strachem u hororů, u kterých jiným tuhne v žilách krev. Trpěla jsem ale skoro třináct let nevysvětlitelným strachem ze strachu. Moc ošklivá choroba.

Najednou to na Vás přijde. Zaplaví vás vlna strachu a ochromí vám celé tělo. Nejde proti tomu bojovat, a že jsem se roky snažila nepodlehnout. Nacvičovala jsem různé techniky, leč marně!!!Spolykala jsem tuny různých léků. Strach, který se mi z nějakého neznámého důvodu usídlil v podvědomí, jsem nedokázala několik let ovládat. Přicházel ve vlnách, v řadě, v obchodech, v bance... zkrátka jako zloděj se přikradl v úplně klidných situacích, kdy jsem ho nečekala.

Musel na mne být hrozný pohled, když jsem z ničeho nic zbledla, začala se mi podlamovat kolena a začal se u mne jakoby boj se strachem. Tento boj trval dvacet minut a dovedl ze mne vysát energii na celý den. Strach mne bezdůvodně zaplavoval i v noci. Přišel, aniž by na sebe upozornil. Probírala jsem se většinou na balkoně v mdlobách, vysílená jako po skutečném boji.

Nechci to zakřiknout, ale po třinácti letech urputného strachu ze strachu se začínám cítit dobře, díky jednomu člověku, který mi s odstraněním strachu začal pomáhat. Možná nikdo nepochopí, jak krásné je vyjít před dům bez strachu, chodit po městě bez strachu, vychutnávat si života plnými doušky. Smát se, být v klidu a nemyslet na to, kdy se ten strašák zase vrátí. Ještě nemám vyhráno, ale změna, kterou jsem za poslední dobu zaznamenala, je tak velká, že mi nedalo se s Vámi o to štěstí nepodělit.

 

 

Přeji všem krásný den, pokud možno provázený jenom strachem příjemným  :-)

 

 

Evalota

 


Děkujeme za krásný e-mail. Velice vám přejeme, ať vám ten člověk stále pomáhá, ať jste svobodná a ničím

a nikým svazována. Pokud jste toto překonala, překonáte všechny překážky, které Vám život do cesty přinese. Věříme, že jste to hlavní už vyhrála. Uvidíte sama, jak ten strašák už nepříjde. 

 

Ale to není jediná výhra, kterou jste získala. Od nás za svůj příspěvek do redakčního mailu získáte i kabelku s roztomilým dívčím motivem, reklamní bílé tričko tipsport a kazetu the Call of Spring s hudbou Leonarda Rubinsteina. Hezky si to užijte.

 

A pokud chcete získat dárek od redakce i vy ostatní - stačí dnes poslat svůj příspěvek na téma strach. Bála jste se někdy, zbytečně? Nebo oprávněně? Bál se někdo o vás?

 

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama