Poprvé se na jevišti Divadla Na Jezerce objeví komedie Williama Shakespeara Večer tříkrálový. Zábavná hra, plná hudby a lásky.

Pod komediálním povrchem zároveň skrývá touhu i smutek, které známe ve 21. století stejně dobře jako lidé v době, kdy byla hra napsána.

Režie se ujal Jan Hrušínský, který v minulosti v této komedii několikrát sám hrál (1981 Ondřej Třasořitka, 1996 Malvolio). V hlavních rolích uvidíme Barboru Kodetovou, Radka Holuba, Miluši Šplechtovou, Hanu Marouškovou, Zdeňka Maryšku, Zdeňka Hrušku, Lukáše Langmajera, Michala Slaného a řadu dalších. Zkoušet se začalo 2. září, premiéru bude mít Večer tříkrálový v úterý 26. října.    

divadlo

 „Komedie o zavržených a odmítaných láskách by mělo působit svižně a lehce,“ říká ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. „Mým cílem je skloubit humor a smutek, které hra obsahuje, a dělá z ní jednu z nejkrásnějších Shakespearových komedií.“ 

Radek Holub, který na Jezerce exceluje v titulní roli Charleyovy tety, dále v Mandragoře, v Ženitbě nebo v Petrolejových lampách, vás v roli správce Malvolia opět přesvědčí o hloubce svého komediálního talentu.

„Tahle komedie má cosi z Čechova,“ říká překladatel Martin Hilský, „pod tím komediálním povrchem je zřetelný smutek, je to komedie lomená, se spodním tahem ironie. Večer tříkrálový je večerem záměn, bloudění, bolesti a téměř tragikomických nedorozumění. A právě proto je to jedna z nejkrásnějších komedií vůbec.“

Premiéra v Divadle Na Jezerce 26. října 2010

www.divadlonajezerce.cz


Získejte vstupenky na toto představení!

Od dnešního dne po celý víkend (8. 10. - 10. 10.) můžete soutěžit o 3 x 2 vstupenky do divadla!

Večer tříkrálový

28. 10. 2010

Soutěžit můžete ZDE.

Reklama