A kdože na ní věří? Minimálně tři autoři sci-fi, na jejichž jména a národnost se vás prostřednictvím dnešní soutěže zeptám. Podle daných indicií by nemělo být těžké je určit.

První autor

První literární autor, jehož jméno máte určit, možná nevěřil přímo na ufouny či jiné mimozemšťany, každopádně prostřednictvím svých děl nás do vesmíru dostal. A nejen do vesmíru, třeba i do hlubin oceánu.  Je považován za jednoho ze zakladatelů žánru vědeckofantastické literatury, zejména pro mládež. Ale to už napovídám hodně.
Uveďte jeho celé jméno a národnost.

Druhý autor

Další literární autor se narodil o století později než předchozí, nicméně v žánru sci-fi je naprosto nepřekonatelný. Byla po něm dokonce pojmenována i planetka. Do širokého povědomí veřejnosti se dostal nejen svými knihami, ale také třeba spoluprací s vynikajícím filmovým režisérem Stanley Kubrickem. Díky tomuto spojení spatřil světlo světa jeden z dodnes nejlepších vědeckofantastických filmů… a víc už také neprozradím.
Napište celé jméno autora a jeho národnost.

Třetí autor

A do třetice zkuste zapátrat po jméně autora, kterého můžete klidně potkat „na našich ulicích“. Je nejen vynikajícím autorem sci-fi žánru, skvělým novinářem a fotografem, ale bohužel také nešťastným otcem zavražděné dcery. Kéž by tato vražda, která se stala před čtyřmi lety, byla také jen sci-fi… Bohužel.
Napište celé jméno autora a jeho národnost.

Jména všech tří autorů, včetně jejich národností – pište prosím v řadě za sebou do odpovědního boxu.

Odpovědní box KLIKNI

Správné odpovědi se dozvíte zítra v dopoledních novinkách.

Co můžete vyhrát?

V naší hádanakové soutěži můžete získat opět dvě ceny. Opět jde o krásné kosmetické dárky, tentokrát od firem AVON a MAYBELINE. Konkrétně o dárkovou tašku MAYBELINE obsahující například řasenku či lak na nehty a vůni Pure O2 od AVONU.

soutez

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 24. 9. 2012 do 24. 10. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 5 hádanek, zařadíte se do slosování o vůni Pure O2 od AVONU, pokud odpovíte správně alespoň na 10 hádanek, zařadíte se také do slosování o dárkovou tašku MAYBELINE.

Reklama