K dnešnímu tématu si dáme sedmičku otázek, každou odjinud, ale přece jen se týkající rodinných příslušníků. Ať už současných, historických, smyšlených nebo opravdových.

Kapku štěstí a rozum do hrsti, jdeme na to.

Otázka číslo 1.

Jak známo, matky velmi lpí na svých synech a málokdy onu pomyslnou pupeční šňůru úplně odstřihnou. Někdy tato přehnaná mateřská láska může vyústit až v co? Napište odborný název, jenž takto pojmenoval psychoanalytik Sigmund Freud.

Otázka číslo 2.

Napište jméno známého českého umělce, jenž měl ke své matce velmi blízký vztah a doopatroval ji až do jejich 104 let!

Otázka číslo 3.

Které dva významné rody se nepřenesly přes velkou lásku svých dětí, jenž nakonec vyústila v tragédii, která dodnes plní hlediště divadel? Napište přesné názvy znesvářených rodů.

Otázka číslo 4.

A půjdeme opět do současnosti. Čí dcera nebude moci v budoucnu rodičům partnera osobně představit svého, byť velmi známého otce, protože se narodila přesně v den jeho úmrtí? Ale když řekne chobotnice, určitě budou vědět :) Jméno onoho otce?

Otázka číslo 5.

V jednom známém českém filmu zazvonil mladý muž na zvonek u dveří a chtěl, aby s ním šla dívka ven. Její otec na to řekl: Nikdy, nebo navždy! Napište název filmu.

Otázka číslo 6.

Lidé, kteří mají společné rodiče, se spolu sexuálně sblíží. Jak se odborně říká tomuto spojení? Čeho se dopustili?

Otázka číslo 7.

A na závěr zabloudíme opět do historie. Která česká královna (a římská císařovna) byla už ve svých čtrnácti letech provdána za nejvýznamnějšího českého panovníka? (přislíbena byla dokonce už v jedenácti letech)

_________________________

Tolik soutěžní otázky. Až si budete úplně jisté, odpovídejte prosím v řadě za sebou do odpovědního boxu.

ODPOVĚDNÍ BOX KLIKNI

Správné odpovědi se dozvíte ve čtvrtek 30. 8. v dopoledních novinkách.

Co můžete vyhrát?

V této hádanakové soutěži můžete získat jako vždy dvě ceny. Tentokrát je to jsou krásné kosmetické dárky od firem WELEDA a L´ORÉAL. Konkrétně rakytníkové vyživující tělové mléko WELEDA SANDDORN v balíčku s malým růžovým pěstícím tělovým mlékem WELEDA WILDROSE, hlavní cenou je pak luxusní kazeta L´ORÉAL NUTRI-GOLD, ve které najdete extra výživový oční krém a extra výživový denní krém.

w

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 21. 8. 2012 do 21. 9. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 6 hádanek, zařadíte se do slosování o balíček WELEDA, pokud odpovíte správně alespoň na 11 hádanek, zařadíte se také do slosování o kazetu L´ORÉAL NUTRI-GOLD.

l

Reklama