Připravili jsme pro vás hru o thriller Země slepých! Stačí splnit jen několik málo podmínek soutěže a jedno ze čtyř dévédéček může být vaše. Neváhejte, najděte všechny obrázky a thriller může být váš!

Země slepých

zemVe fiktivní zemi vládne krutý a sadistický vládce Maxmilián II. (Tom Hollander). V televizi se sice mluví o demokracii a svobodě, ale je vidět, že realita má k tomu velmi daleko. Maxmiliána vládnutí nezajímá, raději se věnuje zábavám. Jeho žena je herečka (Lara Flynn Boyle) a pro státní filmový průmysl režíruje jeden akční brak za druhým. Za této zoufale neutěšené situace vzniká strana odboje, která se po čase stane teroristickou proti-vládní organizací. Joe (Ralph Fiennes) pracuje jako vězeňský dozorce ve věznici, kde je uvězněn jeden z vůdců odboje, původní profesí dramatik, jménem Thorne (Donald Sutherland). Thorne žije jako zvíře, neustálé výprasky se střídají s jeho psaním revolučních hesel po zdech cely pomocí vlastních exkrementů. Joe je k němu přidělen a postupně se s ním začíná sbližovat. Jak hnutí odporu sílí, dostává se vládce Maxmilián II. do pasti, protože stále více obyvatelstva sympatizuje se stranou odboje a volá po Thornově propuštění. Maxmilián ho na radu jednoho ze svých poradců propustí, ale vzápětí toho lituje a v záchvatu vzteku poradce zabije. Tuto brutální vraždu zpovzdálí spatří Joe a je rozhodnut zastavit sadistického Maxmiliána jednou provždy. Umožní Thornovi vstup do paláce a následnou likvidaci panovníka. Thorne se stane novým vládcem země, ale řídí ji ještě tvrdší rukou než jeho předchůdce. Joe je za svou pomoc při atentátu vyhlášen národním hrdinou. Nicméně, jak jde čas, i on si uvědomí, že jeho bývalý přítel je stejně špatný jako jeho předchůdce, ne-li horší. V zemi se najednou podporuje oddělování dětí od rodičů, školy jsou zavřené, děti donášejí na své rodiče, medicína zakázaná, vyděšeným ženám nezbývá nic jiného než povinně nosit burky. Joe odmítne pokračovat jako spojenec režimu a je za to svým bývalým přítelem poslán do tábora na převýchovu...

Země slepých je velmi černou politickou satirou, založenou na několika incidentech v celé historii, v níž byli tyranští vládci svrženi novými vůdci, kteří se ukázali být stejně špatní, ne-li horší. Název je převzat z citátu Erasma Rotterdamského: „Mezi slepými jednooký králem."

Soutěž!

Pravidla soutěže o čtyři dévédéčka s filmem Země slepých jsou jednoduchá. Celkem do 10 článků a novinek v magazínu jsme ukryli fotku, kterou vidíte pod tímto odstavcem. Vaším úkolem je všechny fotky najít a kliknout na ně. Obrázky jsme umístili do článků vydaných od 1. listopadu 2010.

dvd

Připomínám, že abyste měly šanci na výhru, musíte nasbírat všech deset obrázků!

Náš tip

Prohledávejte jednotlivé rubriky magazínu a jejich archivy. Do soutěže jsou zařazeny články od 1. až do 5. listopadu 2010, datum vidíte vždy pod anotací článku.

Abyste mohla sbírat obrázky, musíte mít ve svém profilu vyplněné celé jméno a adresu!

Soutěž začíná právě teď (5. listopadu) ve 14.30 hodin a končí v pátek 12. listopadu ve 20.00 večer. Hodně štěstí!

Ceny do soutěže věnovala firma EUROPEproductin.

Reklama