Bulvár

Soutěž o ekologické oskary 2012 začíná!

Obměnila vaše firma vozový park za automobily na alternativní palivo? Staráte se Vy či někdo z vašeho okolí o ochranu životního prostředí? Zateplili jste si dům nebo si škola ve vašem městě vyměnila stará okna za plastová? Pokud víte o jakémkoli uskutečněném energeticky úsporném či ekologickém projektu, přihlaste jej do konce března do soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2012. Přihlášení do soutěže je zdarma, navíc můžete vyhrát automobil na CNG pohon.

E.ON Energy Globe Award ČR je nejvýznamnějším oceněním v oblasti ochrany životního prostředí v České republice a vyznamenává projekty, které šetrně a ekologicky využívají energii. Hlavním cílem a filozofií projektu je představit a mediálně podpořit tyto projekty, a tím zlepšit povědomí široké veřejnosti o nakládání s energiemi v 21. století. V České republice je iniciátorem soutěže energetická společnost E.ON, soutěž probíhá pod záštitou Ministerstva životního prostředí České republiky a je často označována jako udílení „ekologických oskarů“.

Jak soutěž probíhá?

Každý jednotlivec, domácnost, firma, obec, škola, město či instituce nebo sdružení v České republice má možnost přihlásit vlastní energeticky úsporný projekt, a ukázat tak veřejnosti, že pro řadu problémů z oblasti hospodárného využívání energií a ochrany životního prostředí již mohou existovat vhodná řešení.

E.ON Energy Globe Award ČR má celkem sedm soutěžních kategorií: Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil, přičemž dvě poslední jmenované kategorie - Obec a Kutil - jsou vyhlašovány a oceňovány pouze v České republice.

Soutěžní projekty jsou nejprve hodnoceny nezávislou odbornou porotou, která vybere vítěze jednotlivých kategorií. Ti získají sošku a zajímavé materiální či finanční ohodnocení. Z těchto vítězů následně široká veřejnost vybere pomocí hlasování na internetu celkového vítěze národního kola soutěže. Nejlepší projekty jednotlivých kategorií budou představeny také během slavnostního vyhlášení, které každoročně probíhá za přítomnosti televizních kamer. Celkový vítěz zde obdrží hlavní výhru - automobil na CNG a možnost postupu do mezinárodního finále. To se tradičně uskutečňuje v některé ze světových metropolí.

Přihlášku do soutěže, kterou naleznete na webových stránkách www.energyglobe.cz, je možné zasílat až do 31. března 2012.

   
23.03.2012 - Společnost - autor: (red)

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme