Bulvár

Soutěž: Na co dnes vzpomínáte?

Naše drahé čtenářky, dnes mají svátek všichni svatí, neboli slavíme Dušičky. Určitě i vy na někoho vzpomínáte, zapálíte za něj svíčku nebo navštívíte hřbitov.

A tak jsme v pátek vyhlásili soutěž, která bude probíhat až do dnešní 16. hodiny. Odpovězte co nejoriginálněji na otázku:

 Na koho či na co vzpomínáte o Svátku všech svatých?

Možná budete přemýšlet i nad zemřelými, které jste sice znali, ale spíše jako bližní (o mrtvých jen dobře), kteří byli, slušně řečeno, hodně vzdálení.

A také se možná budete procházet po rozzářeném hřbitově, číst si nápisy na pomnících, prohlížet si zažloutlé fotografie úplně cizích lidí a představovat si, jak žili, zda byli šťastní, jak spolu rodina vycházela (když teď spolu musí všichni ležet v jednom hrobě). Tady zjistíte, že leží dvě děti, které za války zemřely na záškrt, vedle mladou slečnu zkosila tuberkulóza a že jen málo žen bývalo něčím jiným než něčí choť. Jak se ty doby mění!

Babi, počkej na mě

A třeba vám vytane na mysli, že jednou takhle bude někdo chodit zapalovat svíčku i na váš hrob… a vy si začnete v duchu povídat se svou zesnuvší babičkou, postěžujete si jí na život a zavzpomínáte na to, jaké kdysi pekla vynikající buchty, a pak vám celé odpoledne četla pohádky. Připomenete jí, aby vám nezapomněla tam nahoře (nebo dole) držet místo, že se s ní, až přijde čas, rády setkáte a všechno jí řeknete osobně (nebo spíš neosobně). Zkrátka Dušičky je den vzpomínek, představ a zamyšlení.

Takže nažhavte klávesnice, nešetřete foťáky a zúčastněte se velké dušičkové soutěže. Těší se celá redakce Ženy-in na mailové adrese:

redakce@zena-in.cz

   
02.11.2009 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [3] katýsek [*]

  Já vím,že se dnes vzpomíná na zemřelé.babičky i dědové mi zemřely,když jsem byla malá,tudíž na ně nevzpomínám až tak,jak bych měla.Naštěstí mí blízcí žijí a za to jsem vděčná.je osoba,na kterou vzpomínám a vlastně nevím,jestli žije.Roky jsem o něm neslyšela.Byl to můj přítel.3 a půl roku jsme byli spolu a já na něho vlastně vzpomínám pořád.Bohužel jsme se rozešli,protože si našel jinou a pak už jsem jenom slyšela,že začal brát drogy a je na tom špatně.Snažím se i teď,zjistit,co se s ním děje,ale nemám jak.Co jsem tím vším chtěla říct?Že by si lidi měli vážit živých,těch,co jsou jim nablízku.Že by měli myslet na své blízké,dokud tu jsou....Protože nikdo není nesmrtelný

  superkarma: 0 02.11.2009, 18:30:07
 2. [2] mdvori1 [*]

  Já vzpomínám na svou babičku,mamku mé mamky,bohužel zemřela moc brzy a hlavně na rodiče mé spolužačky,oba už nežijí,maminka zemřela v 52Letech  a tatínek letos 8 let po mamince,půl roku co odešel do důchodu a na Patrička 12let,co zemřel letos po rakovině.Na všechny moc myslím,je to velká škoda,že tu s námi už nejsou,život jim vyměřil krátkou chvíli na tomhle světě,děkuji aspoň za ní,že jsem je mohla poznat a chvíli tu s nimi žít.

  superkarma: 0 02.11.2009, 15:18:10
 3. avatar
  [1] capkova [*]

  Já vzpomínám na svou maminku,která mi zemřela velmi brzy a doufám ,že se na mě tam někde shora dívá.Taky moc vzpomínám na dědečka se kterým jsem bydlela 11 let a za tu dobu jsme se ani jedinkrát nepohádali.Byl to muž mého života a přála bych každému takového muže poznat.A pak také zapaluji svíčku na dalších hrobech,kde jsem někoho znala a nějakým způsobem zasáhl do mého života.Je to hodně nostalgie a vzpomínání.

  superkarma: 0 02.11.2009, 11:11:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme