Samozřejmě i dnešní soutěž bude tematická, tedy kuřácká. Vaším úkolem bude správně dosadit dotyčným osobám pro ně tolik typické kuřivo.

Projdeme se časovým obdobím a zavítáme i do zahraničí. Na výřezu jednotlivých fotografií se nachází české, světové, žijící i nežijící známé osobnosti, a vašim úkolem bude si pořádně přečíst pomocnou indicii pro dotyčnou kouřící osobu a správně určit její jméno.
Není to vůbec těžké, jak to na první pohled vypadá. Tak s chutí do toho a neuduste se kouřem (tedy jen u některých))

Foto číslo 1.

Na první fotografii se nachází známá česká herečka a zejména dabérka, která mi jednou prozradila, že má tak dobrý hlas na dabing právě proto, že hodně kouří. Musím potvrdit, že bez cigarety nedá ani ránu.
Její jméno?

jedna

Foto číslo 2.

I tady jde o známou českou herečku (starší generace), která si cigaretku nikdy neodpustí. Ba ani v nemocnici. A to na tom není (co se týká její zdravotního stavu) poslední dobou právě moc dobře.
Jméno této herečky?

dva

Foto číslo 3.

A přejdeme k pánům. Kterýpak český herecký idol (zejména v 70/80 letech) nedá bez cigarety ani ránu? V Karlových Varech jich vykouří nejvíc ))
Víte, o koho jde?

tri

Foto číslo 4.

A tento pán si zase neodpustí dýmku. Sbírá je, má jich doma bezpočet a u toho ještě stíhá režírovat filmy a seriály. České. Třeba o studentech medicíny.
Jakpak se tento známý sběratel dýmek jmenuje?

ctyri

Foto číslo 5.

A co takový doutníček? Je sice méně škodlivý než cigaretka, ale zato pěkně smrdí.  Až v daleké Anglii. Dnes už osobnost na fotografii nežije, ale dodnes je vzorem politiků po celém světě, byť působil zejména v době 2. světové války.
Jeho jméno?

ctyri

Foto číslo 6.

Opět zahraniční osobnost, která už nežije. Byla krásná, chytrá, okouzlující... a neměla ráda Hitlera. Nikdo nedokázal držet tak elegantně cigaretu jako ona. Ať už na filmovém plátně nebo v civilu. S předchozí osobností ji pojí časové spojení.
Víte, o koho jde?

sest

Foto číslo 7.

A v této době zůstaneme i na posledním výřezu fotografie. Jsou na ní dvě české herecké legendy stříbrného plátna. Jakpak se jmenují? Prosím, obě jména.

sedm

 

Všech osm jmen známých osobností pište prosím v řadě za sebou do odpovědního boxu.

Odpovědní box KLIKNI

správné odpovědi se dozvíte v úterý v dopoledních novinkách

Co můžete vyhrát?

V této hádankové soutěži odměníme jednu hádající. Hádat totiž nebudete celý měsíc, ale jen do poloviny listopadu. Pro výherkyni máme připravenou dvojitou kosmetickou cenu od AVONu, a to tělový peeling s thajskými květy z řady planet spa a odvážnou vůni Slip into Daring.

peelingvune

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 25. 10. 2012 do 16. 11. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 7 hádanek, zařadíte se do slosování o výhru!

Reklama