Milé ženy-in, tak jsme se konečně z posledních sil „doplazily“ z posledního nákupního centra, které se nacházelo… … , a to už se dozvíte spolu s ostatními názvy v následujících správných odpovědích.

Včera jsme nakupovaly školní pomůcky, zda jsme se u toho společně sešly, to záleží na vašich správných odpovědích.
Jak včera trefně poznamenala jedna z vás: Saša se dnes vyřádila :)) Ano, řádila jsem od Šumavy až k Tatrám, a vy se mnou :)

První nákup

Za prvním nákupem se vydáme do města, kterým protéká řeka Vltava a sídlí v něm hlava státu. V jeho centru sídlí ve svých dobách velmi slavný obchodní dům, který má ve znaku velkého vodního ptáka s korunkou.
Napište název města i jméno obchodního domu.

Správná odpověď: Praha - Bílá Labuť

Druhý nákup

Za tím zajedeme do města, které má přízvisko moravská metropole. Zde se v těsném sousedství vlakového a autobusového nádraží nachází nákupní centrum, které se jmenuje jak?
Napište název města a přesný název onoho nákupního centra.

Správná odpověď: Brno - Galerie Vaňkovka

Třetí nákup

Zajedeme do města, o němž psal hodně ve svých básních Petr Bezruč a jehož obyvatelé mluví „kratce“. Nákupní centrum, do kterého se vydáme, má krásné ženské jméno, které má svátek v polovině měsíce července (letos připadlo na sobotu) :)
Napište název města a název míněného nákupního centra.

Správná odpověď: Ostrava - Nová Karolína (uznávám i Karolína)

Čtvrtý nákup

Přejedeme hranice, které kdysi hranicemi nebývaly a zastavíme se ve městě, z něhož pocházel prezident, který byl před Havlem. A ve starší době zůstaneme i v názvu obchodního centra, které navštívíme. Má příznačný název vztahující se k době zpátky a stejně tak se jmenuje například i jistý televizní pořad věnující se této době. A jmenuje se tak i obchodní centrum, které mám na mysli.
Napište název města a název míněného nákupního centra.

Správná odpověď: Bratislava - Retro

Pátý nákup

Jedem zpátky do Čech, do města, ve kterém bydlí nejoblíbenější český „Krakonoš“. Je zde centrum, které se jmenuje podle názvu písmene v abecedě.
Napište název města i název nákupního centra

Správná odpověď: Liberec - Géčko

Šestý nákup

A z Čech zase na Moravu. Zajedeme si do města, o kterém se dodnes vedou spory, zda je rodu ženského nebo mužského. Každopádně toto město je neodmyslitelně spojeno s mezinárodní výstavou zaměřenou na zahradnictví a pěstování rostlin. A my se vydáme do obchodního centra, které má shodný název jako město.
Napište název města a pak ho přidejte ještě k obchodnímu centru a máte to :)

Správná odpověď: Olomouc - Olomouc City

Sedmý nákup

A na poslední nákup se vydáme znovu do Čech. Konkrétně do města, které bylo osvobozeno Američany a má dobré pivo. To vedle školních pomůcek můžeme koupit také, a to v obřím obchodním centru, kam se už však doplazíme z posledních sil.  
A právě na to slovo „doplazíme“, bych se soustředila :) Pomůže vám odhalit název míněného centra.
Napište název města i název nákupního centra

Správná odpověď:  Plzeň – Plaza

________________

Jste šikulky, ve většině jste správně dohledaly…, a vám všem GRATULUJI, dostáváte se do závěrečného slosování o kosmetické dárky od firem WELEDA a L´ORÉAL. Konkrétně rakytníkové vyživující tělové mléko WELEDA SANDDORN v balíčku s malým růžovým pěstícím tělovým mlékem WELEDA WILDROSE, hlavní cenou je pak luxusní kazeta L´ORÉAL NUTRI-GOLD, ve které najdete extra výživový oční krém a extra výživový denní krém.

l

Čtenářky, které se na správné místo určení nedostavily, nezoufejte, příště to vyjde :)
Pěkný den
Saša

Reklama