Bulvár

Sousedovo udání

Ahoj všichni,

tímhle tématem jsem si vybavila příhodu, která je už hoooooodně stará. Zhruba nějakých 30 let.

Brácha tehdy nastoupil základní vojenskou službu a na přijímač odjel z Prahy až do slovenského Martina.

V té době v našem domě bydlel starý pán, takový podivín, který to neměl v hlavě tak docela v pořádku. Neustále psal po domě cedulky, že je v baráku cítit plyn, že v noci svítilo či nesvítilo světlo a tak podobně. Jednou ho chytli na jedné rušné křižovatce v Nuslích, jak deštníkem řídí dopravu.

No a tenhle pán (jeho byt sousedil s bytem našich) poslal na bráchu udání, že se mu vloupal do bytu a poškodil mu tam rádio. Bylo to zrovna v době, kdy byl brácha v tom Martině. Táta šel na tehdejší Národní výbor, aby to za bratra vyřídil a zjistil, že "případ" dostala nová mladá úřednice.

Dali jí to schválně, jelikož všichni už toho pána znali a věděli, co to je za experta na udávání. Tak jí to šoupli, aby si taky "užila".

Když táta zjistil, o co vlastně jde, povídá: "Já vám tedy řeknu, slečno, ten náš kluk je strašný řošťák. Tak on uteče z přijímače v Martině, jede celou noc až do Prahy, riskuje, že ho chytnou, pak se vloupá sousedovi do bytu, poškodí mu tam rádio a honem zase sedne na vlak a uhání zpátky do Martina. A doma se ani neukáže. To mu tedy pěkně vytmavím, až se z vojny vrátí."

Slečna zůstala zírat jako opařená a povídá: "Váš syn je na vojně? To nechápu."

Tak jí táta vysvětlil, co je ten pán za člověka a doporučil jí, aby jeho udání příště nebrala tak vážně. Asi to tak dělala, protože od něj už žádné udání nepřišlo, tedy alespoň o žádném nevíme.

Peguša


Milá Pegušo,

tak tahle historka mě pobavila. Fakt pěkný! Byla by to krása, kdyby setkání s udavačem vždycky dopadlo tak vtipně ...ach jo :)

   
07.06.2006 - Společnost - autor: Hana Rychetníkova

Komentáře:

 1. avatar
  [9] verlit [*]

  To mi připomnělo takový smutný případ – vyklízeli jsme pozůstalost po starém pánovi, který umřel úplně osamělý a v jeho věcech jsme našli celé dlouhé roky vedené šanony se stížnostmi.
  Na všechny a na všechno.
  Že v obchodě měli jen tvarohové kolářky a ne zavařeninové.
  Že je na dveřích utržená cedulka.
  Že nešly hodiny na nádraží…..

  Určitě ho nenáviděla spousta úředníků, kteří museli ty podněty zpracovávat, ale když jsme to tam tak všechno viděli roztříděné a založené, tak nám došlo, že pro toho pána to byl prostě jediný kontakt se světem.
  Umím si představit, s jakým očekáváním chodil každý den ke schránce, jestli mu přišel nějaký další úřední dopis. Vlastně mi ho bylo hrozně líto.

  (Měl ještě jednu zvláštnost. Za války byl v koncentráku, kde zůstala celá jeho rodina a zbyla mu po něm hrůza z toho, že bude ve tmě. V celém bytě, úplně všude, měl namontovaná malá světýlka, vždycky jen žárovička s vypínačem a připojenou baterií, aby v případě, že vypadne proud, měl světlo vždycky na dosah ruky.)

  superkarma: 0 07.06.2006, 16:01:30
 2. avatar
  [8] Simba [*]

  taky jsem takového člověka potkala, sousedka .. oznamovala policii tak 2-3 případy týdně ..jednou jsem jí chodila schválně otloukat "zlaté" proužky na hrníčcích, pak jsme jí ve sklepě vyměnili její krásnou mrkev za naši shnilou a její velké brambory za naše scvrklé ..v noci jsem se tajně chodívala prý mazat její AB Mandlovým nočním krémem k ní do koupelny .. svoje ošklivé ručníky jsme vyměnili za naše zaprané z výbavy ....atd.
  Její manžel se za ní styděl před celým okolím, pomohla jí myslím nějaká léčba.

  superkarma: 0 07.06.2006, 13:01:49
 3. [7] murat [*]

  v brně na nádraží je taky jeden, co vypravuje vlaky....řídí vše dokud vlak neodjede..pak jde k dalšímu...hezké zpestření dne a je se sebou spokojen..proč ne? bůhv¨í jak dopadnem my

  superkarma: 0 07.06.2006, 12:06:12
 4. avatar
  [6] gerda [*]

  peguša: zajímavý, jak se ti postižení na duchu zajímají o veřejnou dopravu. U nás byl zas chudák, který strašně rád chodil v uniformě polské armády a jeho oblíbená činnost byla postavit se u silnice a do notýsku zapisovat auta. Sem tam to pak donesl na Policii, už ho znali, tak předstírali, že je to zajímá.

  superkarma: 0 07.06.2006, 12:00:00
 5. avatar
  [4] Ryta [*]

  superkarma: 0 07.06.2006, 11:57:16
 6. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  superkarma: 0 07.06.2006, 11:57:16
 7. avatar
  [2] peguša [*]

  gerda: Ne jmenoval se Cause. Když ho chytli zase někde, jak řídí parapletem dopravu, odvezli ho do blázince, kde později zemřel.

  superkarma: 0 07.06.2006, 11:56:43
 8. avatar
  [1] gerda [*]

  Nejmenoval se ten udavačský soused Pepek Vyskoč?

  superkarma: 0 07.06.2006, 11:51:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme