Tak trochu Monty Pythonovsky přistoupila k dnešnímu tématu čtenářka Black.bird.third. V jejích aktualitách se dozvíte například, že Šmoulové jsou stále modří a jak funguje kadeřnická výzvědná služba...

Veselé aktuality čtenářky Black.bird.third reflektují dění v domě a za barákem...

Aktuality

   Dnes je pátek třináctého a já Vás vítám u (nejen) dnešních aktualit.

   Opět prší. Teplota klesá, proudí k nám studený vzduch z Norska. Topit jsme ještě nezačali, i když jedna paní už by chtěla. Čekáme na revizi plynového kotle.

   Televizi příliš nesleduji. Poslední dobou mi připadá, kdyby se nebouralo, nevraždilo, neumíralo,… neměla by zejména jedna z komerčních televizí co vysílat. U nás se sleduje Smíchov. Novinkou je například to, že Sponge Bob má rád krabí hambáče, Scooby Doo vyřeší každý případ, i když se strašně bojí. Šmoulové jsou stále modří a žijí stále v podivném svazku, kde na dvě „slečny“ připadá asi devadesát „chlapů“. No – to vlastně novinky nejsou.

   Začal nám školní rok. Jako každý rok. A už se začaly rojit různé fámy. Tak například jsem se dozvěděla, že se můj kamarád bude rozvádět. A proč? Protože prý první školní den s jeho dítkem šla do školy jen jeho manželka… Nesnáším tyhle „zaručené“ zprávy vycházející z úst kadeřnic, prodavaček, pošťaček. On prostě musel do práce. Jestli budou tyto zprávařky akční i příští rok, budu se podle nich rozvádět taky. Manžel se takovýchto oficiálních akcí také příliš neúčastní.

   11. září jsme vzpomněli na smutné výročí útoku na věže světového centra v Americe. Je to strašné. A já možná cynická, že jsem si vzpomněla hlavně na svůj zápis do školy. Konal se ve stejný den.

   Aktuality z mého okolí:

   Sestra s přítelem konečně odpromovali. Jsou z nich bakaláři. A pokračují ve studiu magisterském. Čekají nás další dva roky nervů.

   Jedna z kamarádek začala po pěti letech mateřské pracovat. Chodí na směny, fotí, stará se o domácnost, dvě děti, psa… a nestíhá. Nedivím se jí. Mě to čeká do půl roku. Bez toho psa a focení. A snad i bez těch směn. Musím probrat stovky fotek, nechat z nich udělat fotoknihy, vytvořit videa, která mi tu leží na páskách už čtyři roky. A začínám pochybovat, že to stihnu.

   Další kamarádky, zatím na RD, jsem se ptala, jestli neplánují po dvou klucích ještě holčičku. S úsměvem mi řekla: „Ale mi už holčičku máme. Je jí půl roku a jmenuje se hypotéka…“ Jsem šťastná, že my takovou holčičku nemáme.

   Sousedka od vedle má nový účes. A moc jí to sluší.

   Jiná sousedka má nového chlapa. A on jí vůbec nesluší…

   Děti mě pořád neposlouchají. I když, poslední dobou se to snad mění k lepšímu.

   V lesích konečně rostou houby. Pokud si chcete popovídat, vyrazte do lesů. Tolik lidí, co dnes v lese, na náměstí nepotkáte.

   V obchodech začali prodávat „čokoládové“ čerty, Mikuláše a anděly. Mluvčí jednoho z řetězců okomentovala brzký prodej tohoto sortimentu slovy, že oni rádi nabízejí zboží čerstvé. Otázkou však zůstává, jak čerstvé to zůstane do prosince…

Čas (nejen) dnešních aktualit vypršel. Má super aktuální aktualita je to, že musím vařit, vysávat, žehlit, hrát si s prckem, … a taky probrat ty fotky a videa :)

Mějte se hezky. Vaše,
Black.bird.third

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13.9.2013: Co vás právě zaujalo?

  • Jaké aktuální dění vás zajímá?

Budeme si trochu hrát na zpravodajství. Ale budeme přebírat podle zajímavosti posledních zpráv. A protože každého zajímá něco trochu jiného, posílejte mi k tématu své tipy na novinky z domova i ze zahraničí, které právě vás oslovily.

Forma – stručné shrnutí s odkazem a váš komentář.

Jsem sám zvědavý, jaké zprávy vám v tom množství utkvěly. A nebojte se napsat svůj komentář i k již jinou čtenářkou okomentované události. Budu je samozřejmě trochu třídit, aby nebylo vydání plné stejných zpráv, ale pokud budou komentáře zastávat odlišný postoj, uveřejním je.

Možná bychom si měli ještě vymezit tu aktuálnost, nuže řekněme 14 dní nazpět.

Uzávěrka tématu je tentokrát ve 14.00 hodin. Poslední čtenářský komentář vydám ve 14.30. Mezi 15.00 a 16.00 budete mít šanci rozhodnout o tom, který komentář byl nejzajímavější a zaslouží si odměnu, totiž krásný balíček od AVONU v hodnotě 500 korun!

  • Příspěvky posílejte na redakční e-mail: Redakce@zena-in.cz
  • Heslo (předmět e-mailu): AKTUALITY

avon

Reklama