Domácnost

Soused na zabití

Každý z nás, kdo celý život nežije v rodinném domku na samotě u lesa, pravděpodobně zažil okamžik slastného rozjímání a následného brutálního vytržení ze snění hlukem vtíravého bagru, sekačky, cirkulárky, vrtačky, jekotu u sousedů  a podobně. Málokdo z nás si asi v takovém okamžiku dokázal říci: "Vždyť ještě není noční klid, tak si může dotyčný dělat co chce." Spíše nám stoupne tep a někdo jen ve své hlavě, jiný nahlas řekne z plných plic, co si o dotyčném a jeho činnosti myslí.

 

Jan je domácím kutilem. Je plně časově vytížen prací a na kutilství má čas pouze v době, kdy je spolu s ním celý panelák doma. Jan je také milující manžel a jeho žena má svou jistou představu o tom, jak má vypadat jejich společný byt. Tu představu si tak jednou za dva měsíce upravuje, což znamená o víkendu přestavět celý byt. Přešoupat skříně, převrtat poličky, sádrovat apod.

 

Možná si myslíte, že přeháníme, ale je to tak. Kvůli tomu však má velký problém se sousedy. Pokud totiž o víkendech nechce jen přestavovat byt, a  aby měl doma klid a pravidelný sex, musí dodělávat úpravy přes týden. Ale domů se běžně vrací až kolem šesté, a než se nají a odpočine si, je osm večer.

 

Když pak začne vrtat díru do zdi, seběhnou se na něj sousedé a začnou mu nadávat. On se však brání, že noční klid začíná až ve 22.00 a že nic neporušuje. Taky se svou pracovní činností přesně úderem desáté končí. Dušuje se sice, že nevrtá schválně, ale dle plamínku v očích v době, kdy o tom mluví, se mu dá těžko věřit, že si sem tam nevrtne jen tak pro radost, jen aby sousedy trošku probral z letargie.

 

Celý konflikt se vyhrotil natolik, že sousedé na něj zavolali i městskou policii. Samozřejmě se tím nic nevyřešilo a konflikt se ještě hrotí dále.

 

Asi máme všichni stejný pocit. Jan se kvůli klidu v rodině dopouští obtěžování sousedů. Připodotýkám, že jsou stále bezdětní, takže svá robátka nebudí. Ale jak je to z pohledu práva?

 

JUDr. Daniel Šplíchal z advokátní kanceláře (http://www.judrsplichal.cz/obcanske_pravo.php) věnující se mimo jiné i problematice občanského práva k tomu magazínu Žena-in.cz řekl:

 

"Takovou situaci je třeba posuzovat individuálně, podle okolností daného případu. Jde o občanskoprávní sousedské vztahy, v nichž vždy platí, že každý se musí chovat tak, aby bez právního důvodu nezasahoval do práv a oprávněných zájmů jiných a aby se nechoval v rozporu s dobrými mravy. Tak to stanoví občanský zákoník v ustanovení § 3.  Kromě toho tato problematika je obsažena v podrobnější úpravě § 127 odst. 1 občanského zákoníku, který stanoví, že se vlastník věci musí zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného nebo čím by vážně ohrožoval výkon jeho práv. V citovaném ustanovení je obsaženo množství příkladů, co je zakázáno (např. obtěžovat hlukem, prachem, kouřem, plyny, parami, atd.).
V posuzovaném případě jde o obtěžování hlukem a z tohoto hlediska není ani tak směrodatné, zda k tomu dochází v době denního provozu anebo v noční době, kdy je obecně vžitá představa nočního klidu. Jestliže se dotyčný soused chová tak, že bez ohledu na ostatní stále provozuje hlučnou činnost, ať již vrtáním do zdi nebo klepáním kladívkem, bylo by namístě upozornit ho nejprve na jeho povinnosti podle zákona, a pro případ, že neomezí svoji činnost na míru přiměřenou, lze se domáhat u soudu v občanskoprávním řízení zjednání nápravy."

 

A co vy? máte nějakou zkušenost s hlukem od sousedů?

A jak jste to vyřešili?

   
23.02.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [69] teruna [*]

  Manx: s těma odpadkama je to u nás v paneláku podobné, akorát, že nějaké čuně je celoročně místo do popolnice vozí výtahem do suterénu a tam za výtahem nechává celé pytle odpadků. My jako blbci se sousedkou je jednou za čas vynášíme, protože bychom tam smrady asi umřeli, už jsme je i vysypali, kdybychom objevili nějakou známku něčeho, kdo by to mohl být, ale pachatel je asi moc mazaný, protože jsme žádnou obálku nebo něco co by ho usvědčilo nenašli.

  superkarma: 0 03.03.2005, 09:33:50
 2. [68] teruna [*]

  bydlíme taky v paneláku, nad námi bydlí ožralec, funebrák,který vozí mrtvoly, podle mě asi fasujou alkohol, aby tu práci vůbec mohli dělat, protože je neustále opilý a šíleně řve a mám pocit, že pokaždé když se takhle zmaže, tak zabíjí svoji družku, se kterou žije. Vloni jsme si koupili chalupu, takže prakticky každý víkend jedeme tam a nemůžeme se nabažit klidu, který tam zažíváme, když se pak přes týden vrátíme zpět do paneláku, je to hrůza. Ta chalupa je k nastěhování, akorát je potřeba tam nechat zavést plyn a pak tam budeme asi na trvalo a byt necháme jednomu z dětí a nebudeme muset snášet nepořádek ve společných prostorách paneláku a poslouchat ožralého souseda.

  superkarma: 0 03.03.2005, 09:25:33
 3. avatar
  [67] Meander [*]

  Zakřikla jsem to. Sousedi nade mnou přestavují byt

  superkarma: 0 27.02.2005, 16:56:39
 4. avatar
  [66] Meander [*]

  Nyotaimori: Pronajmeš mi tam komůrku? Zaručeně žádní hluční haranti by tam nebyli. A kočky sneseš Já si tak medila, že bydlím sice v paneláku, ale bez hlučných sousedů - a pic! Včera v půl desáté večer začal někdo někde v domě vyvrtávat příklepovkou nejspíš dveře do panelu. Ale brzo toho nechali. Kde jsem bydlela dřív, to bylo jinačí kafe. Přimo nad ložnicí byl dětský pokoj a v něm dva šílení spratci, co od časného rána skákali ze skříně, pouštěli si demo na varhánkách "Wake me up before you go-go" na plné pecky, lítali po bytě nejspíš v bruslích, jezdili na hranatém kole, řvali a třískali bůhvíčím do šprušlí u zábradlí na chodbě. Zkrátka zážitek pro labužníky. Myslím, že Herodes byl prima chlapík a věděl, co dělá

  superkarma: 0 25.02.2005, 15:11:40
 5. avatar
  [64] hary [*]

  To mne přesvědčuje že do paneláku už nikdy!!!!to radši budu látat náš domeček,aby byl jakžtakž k obývání,než aby mi kapaly fekálie na hlavu.Ty moje problémy,kdy jsem našel,jak otravu zesměšnit před celou ulicí domečků,ty jsou proti paneláku velký

  superkarma: 0 24.02.2005, 08:07:03
 6. avatar
  [63] Gedžitka [*]

  Jo lidi, taky máme štěstí na takový sousedy, vzhledem k tomu, že bydlíme v paneláku a chování lidí se ani ne generaci od generace zhoršuje, spíš bych řekla rok od roku se zhoršuje, je to tady pomalu k nevydržení. Nejlepší je, když upozorňujete konkrétní sousedy, pak i úřad, pak to řeší úřad s tím sousedem, chvíli je klid a začne to nanovo, znovu jdete upozornit a čeká vás překvapení, za pár dní máte ve schránce výhružku od právníka souseda, fajn, že? Nemůžete se bránit, protože byste se pak museli tahat po soudech a dokazovat, že vy se jen bráníte a nikoho nepomlouváte. Až se konečně situace celkem vyřešila, začli dělat kravál další sousedi . Perfektní. A když člověk vidí, jak to celkově v domě chodí: co nemáte v bytě je ihned ukradeno, sousedi si pletou chodby a výtah s WC, dokonce si stěžují na paní, která v domě uklízí, že neuklízí (divím se, že to vůbec je někdo ochoten dělat). Nejlepší fórek sousedů je, udělat z výtahu WC a oddělat žárovky nebo naplivat na strop, aby to káplo dalšímu člověku, kterej jede v tom výtahu na hlavu, poplivaný knoflíky nebo žvýkačky na místech, kam prostě šáhnout musíte ani nepočítám. Za barákem, v chodbách a společných prostorách se pravidelně tvoří černá skládka. Dveře do domu jsou už z plechu, skleněný neměly šanci. Něco jako nástěnka by u nás existovat vůbec nemohlo, teda kdysi pokus byl. A mohla bych pokračovat.

  superkarma: 0 23.02.2005, 23:55:30
 7. avatar
  [62] hary [*]

  Tohle je voda na můj mlejn..!!...í já mám povyražení se sousedy,a to máme baráček...ale 2 metry od oken,jako sousedící objekt je garáž,bohužel ne naše.A v ní se hlavně za hezkého počasí stále vrtalo,bouchalo 5 dveřmi dvou až tří Pežotů..!!...a hlavně dcera majitele garáže,zastydlá 26letá pubertálka když auto po každém pužití přemeje šamponem,vyleští a vysuší,doprovázena po celou tu dobu hlučnou hudbou stereosoupravy,,a všichni známe,jak taková plechová kraxna umí pěkně vibrovat ,když je v hudbě hodně basů... lididčky,jak mně jednou vytekly nervy..ono to bylo slyšet,nebo cejtit uvnitř našeho baráku...no, bylo by to hodně velké stádo skotu a bravu,kolikrát jsem ji takhle pojmeenoval. Nakonec pomohla rada ...je tu někde níže:oplatit.Reprobedny do okna pokoje,stanice VIVA kde se rapovalo,na plné pecky,lidi z okolních baráčků v oknech,Matějská hadr..a holka to vydržela sotva 10 minut a ujela.V tu chvíli i já zmlkl.A rozhostilo se nááádherné ticho v ulici,a dalo by se říct,že trvá,že si holka a fotřík dávají bacha na nadměrný hluk. Pak je v rezervě i ten paragraf občanského zákoníku o nadměrném hluku a obtěžování, jenž mám vytištěný na papíře, a jsem připraven jim ho dát přečíst. Naštěstí už se na tyto případy v zákoně pamatuje,tekže se jej nebojte vyžadovat dodržovat.Podle hesla, že tvoje svoboda dělat kravál končí tam,kde začíná moje svoboda mít ticho.

  superkarma: 0 23.02.2005, 19:39:14
 8. avatar
  [61] Saturninka [*]

  No - já to znám malinko jinak - jakmile pověsím prádlo z okna, některý z našich nepřizpůsobivých sousedů začne pálit nějakej sajrajt, takže prádlo musím schovat, jinak by bylo uzený. Když už nikdo nic nepálí, sousedi z obvedlejšího domu začnou udit. Sno, věřte nebo ne, udělali si za bytovkou udírnu a od jara do podzimu něco uděj a grilujou, takže ten smrad nám leze okny domů. Tudíž můžu větrat jen z druhý strany bytu - jenže ouvej, skvělej hotel, kterej je sice dáááleko, pořádá pátky a soboty s živou taneční hudbou a když otevřu okna z druhý strany, vypadá to, jakoby ta rádoby zpěěčka zpívala v naší ložnici či kuchyni. Takže venku celej den pařák, večer, když bych ráda vyvětrala do průvanu z jedný strany smrad, z druhý řev, že neslyšíme pomalu vlastní slova....
  Taky sranda, co ???

  superkarma: 0 23.02.2005, 17:47:42
 9. avatar
  [58] evusche [*]

  jé holky, já bych vás chtěla vidět na vesnici, když vám ráno ve 4 hodiny začne kokrhat kohout, kdákat slepice, do toho hned po ránu okolo té sedmé začne někdo řezat dříví, jezdí tam traktory
  Já už jsem si zvykla, ale co mi vadí pořád, jsou v létě vlaštovky, který si sednout na elektrický drát u mého, v létě neustále dokořán otevřeného okna a začnou řvát

  superkarma: 0 23.02.2005, 16:36:44
 10. avatar
  [55] catcat [*]

  Já na naší chodbě nezvracím! K odnešení odpadků se mi docela osvědčila taková drobnost - proč otravovat sousedy za dveřmi, dám si ten odpadkový pytel ke dveřím v bytě. Není možno opomenout a odejít

  superkarma: 0 23.02.2005, 16:17:35

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [50] catcat [*]

  teda, Manx, copak ten pytel nemůže zůstat v bytě? To je do rána takový problém? Jestli je, tak musí být vynešen okamžitě!!!!! Ne, tohle fakt nepochopím, proč lidi skladují své odpadky na společné chodbě...

  superkarma: 0 23.02.2005, 15:55:03
 2. avatar
  [49] Vivian [*]

  Když to čtu, tak děkuju Bohu, že bydlíme v tak klidným baráku s relativně normálními sousedy. Jsou to většinou starší lidé, takže je tu klid. Mladí pod námi sice rekonstruují jádro, ale chovají se poměrně dost tiše a ohleduplně Na nástěnku u vchodu dokonce umístili takovou omluvu, kde stálo, že budou provádět v bytě nějaké úpravy a že se tedy předem omlouvají za případný hluk... .
  A já se taky snažím. Máme taky rádi ticho, hlučné mejdany nepořádáme, luxování, praní a jiné hlučnější činnosti odbývám ve všední dny přes den...

  Akorát mi trochu lezou na nervy "sportovci" ze sokolovny, kterou máme naproti přes ulici . O jejich sportovních aktivitách nic nevím, ale docela rádi tam pořádají hlučné mejdánky, a když nás v noci ten jejich řev probudí, je to, jako kdyby nám řvali přímo v ložnici Teď v zimě je docela klid, ale až si v létě zase vytáhnou stoly ven, zase si užijeme

  superkarma: 0 23.02.2005, 15:47:24
 3. avatar
  [47] Petique [*]

  Manx: každou neděli v osm ráno ??
  To mi připomělo film Jedna ruka netleská. Dneska je čtvrtek......

  superkarma: 0 23.02.2005, 15:13:58
 4. avatar
  [46] catcat [*]

  Jo a ještě mám jednu chuťovku - sousedi přes chodbu (bydlí tam nejkratší dobu) mají úžasný zvyk. Večer si dají před vlastní vchodové dveře pytel s odpadky, že se odnese ráno. A my zrovna máme naprosto nevětrané chodby u bytu, takže když brzy ráno odcházím do práce, je to někdy docela pocuc...

  superkarma: 0 23.02.2005, 15:12:59
 5. [44] Rikina [*]

  U nás byl dlouhé roky klid, slušní sousedi. Pak se lidi v bytě naproti nám na patře odstěhovali do domku, a na jejich místo přišla rodina se čtyřmi dětmi, několika kočkami, morčaty, papoušky... a bylo po klidu. Protože ale neplatili nájem, byli záhy vystěhováni do přístřeší pro neplatiče. Místo nich přišla rodina s třemi dětmi a psem. Paní byla alkoholička, začínala hned po ránu, a odpoledne už byla upravená tak, že vyřvávala na celý dům, kopala lidem do dveří, ječela na děti i manžela, který jí nezůstal nic dlužen... Jejich děti se honily po schodech, rovněž vyřvávaly na celý dům, a pouštěly nahlas hudbu. Po řadě stížností ostatních nájemníků byli i tito sousedi vystěhováni, protože se zavázali splatit dluh na bytě po předchozích nájemnících a nesplnili to. Byt koupil někdo další, načež vyvěsil na dveře stavební povolení a začala rekonstrukce. Ráno v 6 nastoupila stavební firma, od 7 do 17 bourali, vrtali atd. asi tak půl roku. Samozřejmě se neobtěžovali uklidit nepořádek, co po nich zůstával na chodbách a ve výtahu, jak nosili materiál sem tam. Prý to není jejich věc, má si uklidit majitel. Dlouho jsme nevěděli, kdo majitel je, ale teď už snad rekonstrukce skončila, a v bytě se začal tu a tam někdo objevovat. Společnou chodbu ale stále neuklízí...

  superkarma: 0 23.02.2005, 14:15:53
 6. avatar
  [43] gerda [*]

  my máme sousedku ve vedlejších dveřích, která má 60 a je typ rozené domovnice. Jejím největším koníčkem je otevřít dveře a mluvit se sousedkou z protějších dveří. Máme byt 1+1, takže nemáme kam před tou debatou utéct a je to opravdu o nervy. Perlička: na domovní schůzi si stěžovala, že má v bytě zimu a že se špatně topí. Bodejť - když má dveře přes den hodiny dokořán, aby se jí to teplo nevyvětralo. Ale to jí asi nedochází... takže nejen mlácení kladívkem, ale i pantem člověka dovádí k šílenství, když je to několikrát denně

  superkarma: 0 23.02.2005, 13:33:51
 7. avatar
  [40] elephant [*]

  Riccione. jo, tak to bych taky vraždila

  superkarma: 0 23.02.2005, 12:58:17
 8. avatar
  [39] Vladislava1 [*]

  ewa :také nebydlím v paneláku a vždy se jedna trefená husa najde Držím palec aby paní doktor skrotila dítka

  superkarma: 0 23.02.2005, 12:52:11
 9. avatar
  [36] Vladislava1 [*]

  Luciš : Já bydlela Minulej rok ještě v TP a tam jsme měli sousedku nájemnici ve vedlejším baráku která byla slyšet po celé ulici!Vždy nezapomněla mít otevřené okno aby jí každý slyšel jak nadává němčourovi který jí tam živil ..Bylo jí jedno kolik je hodin.Byla sprostá jak dlaždič mluvila česko německy a měli jsme to na denním pořádku.Jsem moooooc ráda že už tam nebydlíme,neb komu není radno tomu není pomoci .S lidmi kteří jsou bezohlední je kříž a nejhorší že snima nikdo nic neudělá

  superkarma: 0 23.02.2005, 12:44:53
 10. avatar
  [35] Riccione [*]

  Já vždycky bytostně nesnášela, když nějakej s prominutím kretén musel o víkendu začít vrtat nebo něco tlouct v osm a od devíti byl klid... člověka, který se dejme tomu chce i třeba vyspat z kocoviny nebo si třeba jen obyčejně přispat, toto fakt vytáčí k nepříčetnosti.

  superkarma: 0 23.02.2005, 12:35:48
 11. avatar
  [34] Vladislava1 [*]

  Zuzana N. no musí to bejt hodně nepříjemný tohle se mi stávalo když dceři bylo 7dní a nic nezebralo,ale zase né každou noc takže Třeba jeho matka spí jak medvěd chudák dítě

  superkarma: 0 23.02.2005, 12:30:48
 12. avatar
  [33] pajda [*]

  Ono je to všechno v lidech - na nás přiletěla sousedka zvonit jen proto, že jsme vrtalu do zdi DVĚ díry na věšák - za celé 3 roky to byla jediná hlučná oprava, ani hřebíky jsme nezatloukali...a to vypiskovala o půl sedmé večer. Naproti tomu když jsem se byla sousedovi vedle našeho obýváku omluvit, že jsme s kamarády poněkud "přetáhli" a asi ho v noci budili,zasmál se a vysvětlil mi, že když viděl, že se stěhujeme vedle něj, tak si dal postel do jiného pokoje, kde nás neslyší...prý si ještě pamatuje, jak byl mladý

  superkarma: 0 23.02.2005, 12:26:58
 13. avatar
  [32] Zuzana N. [*]

  Vladislava1: to chápu, že děti brečí atd. Ale když pláče od 22 hod. až do tří do rána, tak už je to fakt dost hrozný....

  superkarma: 0 23.02.2005, 11:35:46
 14. avatar
  [31] Wiki [*]

  Nekteri lidi fakt nejsou normalni :( Podle mne by se cas nocniho klidu mel posunout na osm vecer i rano, protoze nekteri lide potrebuji chodit spat brzo. A jini zase rano dospat. Zvlast o vikendu, tam bych to dala rano i na devet a vecer treba posunula na devet. Pritel ma nastarosti vikendove vysavani a taky ma za ukol to udelat pred osmou, at nerusi sousedy. Ale je fakt, ze obcas mi taky po desate vecer jeste zdime pracka, kdyz potrebuji nutne vyprat v tydnu a z prace prijdu treba i po osme :(

  superkarma: 0 23.02.2005, 11:28:23
 15. avatar
  [30] gerda [*]

  Kuře: ono je kolikrát líp dát vzkaz na společnou nástěnku u vchodu do paneláku, že se omlouváme za zvýšenou hlučnost, protože budeme v bytě dělat to a to...a člověk se nemusí osobně setkávat s protivnými sousedy. Já jsem v paneláku obešla byt po bytu a všichni byli slušní a vydrželi, když jsme dělali v bytě hlučné práce. Ale loni se k nám nastěhoval mladý pár, který od ledna do května byt přestavoval, chodbu po dělnících nikdy neuklidili a ani je nenapadlo nějaké upozornění nebo omluva předem. ona ta omluva vlastně nepřišla nikdy:))) - jenom tvrdili, že chodbu uklízejí. Zlatý voči, uklízela jsem pořád já, v našem bytě chodbičku, protože se to ze společné všecko tahalo dovnitř. Někdo je prostě hulvát, i když nosí klobouk a dlouhý kabát.

  superkarma: 0 23.02.2005, 11:11:31
 16. avatar
  [29] evelyn [*]

  Taky jsme meli jednoho takoveho blba v dome, on se ale nespokojil jen s casem do 22 hod, delal to i po nocich, byl sam a tak se asi nudil, ovsem na ukor druhych najemniku. Uz je chvalabohu pryc. Ale asi se nam tu nastehoval jinej, jelikoz me dnes v noci, nebo spis rano ve 4 vzbudilo klepani kladivkem do zdi

  superkarma: 0 23.02.2005, 11:08:51
 17. avatar
  [26] Vladislava1 [*]

  Zuzana N. Některé děti jsou zlobivé moje dceruška též zoubky jí rostou od třech měsíců..Dítě uklidňuji jak můžu ale moc nosit ne,neb je těžká a mě po chvilce bolí břicho je to tíha..S dítětem musím stíhat všechny domácí práce a stane se že dítko se snaží strhnout pozornost na sebe brečením,chce být vždy středem pozornosti ...Některé maminky to znají a některé to jednou poznají..Když sem neměla děti nepochopila bych to a strašně by mě to štvalo třeba bych si říkala sakra oni to dítě snad tejraj!!! Ale ono dítko do dvou let uřvané až běda! Moje dcerka všude leze vše musí mít a když jí něco zakážu tak je zle, bohužel celičký den nedělám nic jiného než zakazuji vysvětluji utěšuji přebaluji a vše se neobejde bez dětského pláče kterým dítě komunikuje ...Určitě to sousedi nedělají schválně

  superkarma: 0 23.02.2005, 10:58:43
 18. avatar
  [25] Luciš [*]

  My máme sousedy "muzikanty". Než se přistěhovali, tak jsem měla vážnou hudbu ráda... Vrzglají, ječí a drnkají v podstatě každý den několik hodin. Za těch pět nebo kolik let jsem je prosila asi dvakrát, aby přestali, když byla máma po operaci a ještě jednou, aby dali aspoň ten jeden den pokoj a třeba nezkusili cvičení přeložit na dopoledne, kdy jsme v práci a oni doma, bez úspěchu. Hleděla na mě jak sůva, a že MUSÍ cvičit (mistryně světa )

  Teď mi zas jednou bylo blbě a ona dule ječící, v kuchyni cvičil na čelo ten její. Spolštářem na hlavě mě viděl můj přítel a jak šel spát a sundával si ponožky (což je někdy zážitek), že prej jim někdy jednu podařenou narve do schránky

  superkarma: 0 23.02.2005, 10:54:03
 19. avatar
  [24] Vladislava1 [*]

  inu co dodat sousedi musí být tolerantní a nedělat si naschvály.Bohužel né každý má to štěstí a pochopení sousedů.Mi se sousedy vycházíme a pracujeme o víkendu,ale když se to sousedům zrovna nehodí a požádají nás o klid tak jim vyhovíme.Zatím sme dali byt do stavu abysme vněm mohli žít a rekonstrukce nás tepra čeká... Máme hypotéku a malé dítě rok a půl tak peníze na firmu která by to udělala vcukuletu nejsou.Pod námi jedna pani dělala také rekonstrukci bytu a jme tolerantní

  superkarma: 0 23.02.2005, 10:44:17
 20. avatar
  [23] Zuzana N. [*]

  Vidím (vlastně čtu), že jsme na to skoro všichni stejně. Bydlíme také v panelákovém bytě. Soused nad námi (asi 35 let, svobodný) pořád vrtá a dělá hrózný hluk, nejhorší ale ze všeho je, když ve dvě ráno začne vysávat. Jednoho dne, to i mě došla trpělivost - slyšela jsem jak nám něco padá na okna, parapet a jen vidím jak náš "milovaná soused" vysypává sáček z vysavače A sousedi pod náma - mladý pár, roční dítě - beru, že děti brečí, ale to jejich snad 23 hodin denně. Když jsme se jednou se sousedkou zastavili, ptala se mě zda je malý slyšet. Já ji řekla, že ano, ale co se dá dělat, děti jsou děti a ona na to, že mu zrovna rostou zuby a neví co s ním má dělat, tak ho nechá v postylce ať se vybrečí ....

  superkarma: 0 23.02.2005, 10:35:52
 21. avatar
  [16] Hannah01 [*]

  hajcena: Taky jsme měli kliku na mejdanáře - dělali kravál do 3 do rána - nejdříve jsme to zkoušeli po dobrém - nic, tak jsem jim párkrát dala po mejdanu v 6 hod. ráno sirku do zvonku... Vyndali ji a za půl hoďky znova... Teď už nám mejdany hlásí dopředu a hodně je omezili.

  superkarma: 0 23.02.2005, 10:03:09
 22. avatar
  [15] Gabi [*]

  Ježíš, to je přece těžký. problém je hlavně ve špatné zvukové izolaci 90% bytů v ČR. Prostě s hlukem musí všichni počítat. A rekonstruovat byt "za chodu", už zařízený, může trvat i dost víc než rok.

  superkarma: 0 23.02.2005, 09:56:53
 23. avatar
  [14] elephant [*]

  já mám na sousedy naštěstí kliku, bylím v domě, kde jsou kromě nás téměř všechno důchodci. a ti jsou celkem v pohodě, dokonce můj soused pod náma je fajn dědula, vždycky si hezky popovídáme, když se potkáme

  superkarma: 0 23.02.2005, 09:36:16
 24. [13] hajcena [*]

  já sice v paneláku nebydlím,ale rodiiný domek má taky poměrně tenké stěny. V sousedním domě se střídají podnájemníci:rodina se psem, který pořád štěká; pán, co pašoval papoušky; pán, který pravidelně pořádal orgie (bylo slyšet i to, co jsme nechtěli)ale nejčastěji studentky. A musím říct, že ani jeden podnájemník nebyl úplně v klidu. Občas jsme si postěžovali majiteli, ten to reprodukoval a chvíli byl klid. A pak zase nějaký mejdan do 4 do rána . Trvá to nejmíň 10 let a chtěla bych vědět kdy to skončí !!

  superkarma: 0 23.02.2005, 08:48:16
 25. avatar
  [12] Kuře [*]

  Ono je to fakt těžký. My si užili s paní pod náma. Psala nám co chvíli dopisy na téma: Vaše dítě chodí do VŠECH pokojů, kdo to kdy viděl? Dokud byla Jajda malá, opruzovala s tím, že dítě má být v ohrádce, později zase v dětském pokoji. Když mne viděla těhotnou, tak si prý uvědomila, že mimi křičí a byt prodala. Určitě bych ho nechávala křičet v celém bytě a to by nesnesla.....
  A včera večer mne překvapil náš soused. Manžel mu šel ve vší slušnosti říct, že nám budou zasklívat lodžii a tudíž bude delší dobu hluk, aby o tom věděli předem. A soused ho div nevyhodil, že kvůli takové pitomosti otravuje....

  superkarma: 0 23.02.2005, 08:34:57
 26. avatar
  [11] elephant [*]

  naši bydlí v paneláku, do bytu vedle nich se před dvěma lety přistěhoval starší pár. oba učitelé v důchodu, tak si naši říkali, že by mohli být v pohodě. asi za týden zazvonil nový soused u našich jestli by jim nevadilo, kdyby si v sobotu odpoledne vyvrtal pár děr na poličky. naši samozřejmě řekli, že nevadilo, jenže tu inkriminovanou sobotu se nic nedělo, ani další, ani další... nic se nedělo asi čtvrt roku a pak to začalo, kutil Tim vrtá ob den už 2 roky. oni už snad musí mít ze zdí ementál....

  superkarma: 0 23.02.2005, 08:21:26
 27. avatar
  [8] fati [*]

  v roce 2002 jsme požádali o stavební povolení a nevědomky tak spustili šílený kolotoč...-už nám byla několikrát zastavena díky sousedovi stavba, měli nařízený státní stavební dozor, museli dát věcné břemeno na naši zeď, zkracovali okap o osm centimentrů, soudili se o střešní okno, platili jak mourovatí, jenom za ústní dohodu se sousedem a to nepočítám těch peněz investovaných do právníků, geodetů a různých odborníků ze strany hygieniků... prostě mít takového souseda je radost, člověk aspoň nevyjde ze cviku a naučí se plno nových věcí - například já, bych si z fleku mohla otevřít poradenskou právní kancelář v oblastí stavebního práva

  superkarma: 0 23.02.2005, 08:08:48
 28. avatar
  [7] catcat [*]

  Donedávna pode mnou v paneláku bydlela problematická rodina - ženy se živily prostitucí a chlapi fetem, kolik jich tam doopravdy bydlelo nikdo nevěděl. Kromě občasného mlácení ženských tam největším zdrojem hluku byli hlasitě hekající zákazníci domácí paní Než jsem přišla na to, co je zdrojem těch příšerných zvuků, tak jsem byla docela vyděšená

  superkarma: 0 23.02.2005, 07:58:05
 29. avatar
  [4] alko [*]

  Jo jo, naši sousedi nad námi si snad v panelovém bytě postavili rodinný domek. Rok téměř denně vrtali, řezali, brousili... A také na Štědrý den v 17.00 hod . Ulevilo se nám, když potom vrtali jen 1x týdně.
  Záhadou mi byly jejich dvě malé holčičky. Odpoledne byl celkem klid, ale po 21.00 hodině (někdy i ve 23.00) byly holčičky "vypuštěny z klece" (jak jsem tomu říkala) a nad námi řádily jak uragán, skleničky drnčely, televize jsme zesilovali. Pak ještě měly asi kuželky a ve 20.00 u nich začínaly na parketové podlaze turnaje. Naštěstí toto nebylo denně, ale podle zákona schválnosti ten bengál začal, když jsem si chtěla zdřímnout nebo si číst. Ale jinak to byla slušná rodina , jen paní byla zámá svým konfliktním jednáním se sousedy, tak jsem si ani nešla stěžovat. A já si pořád říkala - jsou to děti a vyrostou z toho. Vyrostly a rodinka se odstěhovala za patřičného hluku, kdy bourala ten rodinný domek . Teď se děsím nových nájemníků

  superkarma: 0 23.02.2005, 07:26:08
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  To jsem mela jeste v Praze. Tyz den, kdy soused zemrel, do jeho bytu vtrhla jeho silena dcera ( kterou jsem videla poprve v zivote ) s priblblym manzelem a jali se byt rekonstruovat. Rano, vecer, o vikendech - no a na Stedry den....
  Ja jsem se odtamtud tak rada stehovala, ze si to nikdo neumi ani predstavit.

  S debilem nic nenadelas... Nic se s tim nedalo delat. Jen si clovek ulevil...

  superkarma: 0 23.02.2005, 02:33:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme