V Británii padl rozsudek v soudním sporu s jednapadesátiletým Robertem Stewartem. Muž, prý v podnapilém stavu, předstíral v pokoji v Aberley House Hostelu v Ayru soulož s kolem. Byl přistižen dvěma pracovnicemi hotelu, které chtěly poklidit v jeho ložnici.

Vzhledem k tomu, že Stewart nereagoval na několikeré klepání, domnívaly se ženy, že je pokoj prázdný. Použily univerzální klíč a vešly dovnitř. V ložnici uviděly Stewarta, oblečeného pouze v tričku, jak přiráží ke kolu. Muž se přítomností žen nenechal vyrušit a v simulaci sexu pokračoval. Šokované uklizečky požádaly manažera hotelu, aby zavolal policii.

„Po téměř čtyřech desetiletí ve službě jsem si myslel, že jsem už viděl každou perverzi, které je lidstvo schopno, ale tohle je pro mě nové,“ řekl šerif Colin Miller. „Nikdy jsem neslyšel o „cyklofilech““.

Robert Stewart byl odsouzen k tříletému podmíněnému trestu, nikoliv snad proto, že by ublížil svému bicyklu, ale proto, že způsobil šok uklizečkám. Zároveň prý bude po tuto dobu zařazen na seznamu sexuálních násilníků.

Celý případ rozvířil ve Velké Británii debatu o právu člověka na soukromí.

Zdroj: BBC NEWS

Jak byste reagovala, kdybyste se dostala do stejné situace jako uklizečky? Co myslíte, je rozsudek přiměřený, nebo příliš přísný? Jak byste „delikventa“ potrestala Vy? A má podle Vás člověk právo provozovat takové aktivity v hotelovém pokoji?

Reklama