Bulvár

Soudce vybírá porotce pro Michaela Jacksona

 

SANTA MARIA (USA)/NEW YORK - První den procesu s popovým zpěvákem Michaelem Jacksonem, obžalovaným z pohlavního zneužívání nedospělého chlapce, předstoupilo v pondělí před soudce Rodneyho Melvilla 300 lidí, z nichž má být vybrána porota. Další kandidáti jsou do soudní budovy v kalifornské Santa Marii předvoláni na následující dny. Celkem má soud vybrat 12 členů poroty a osm náhradníků.

Žaloba o deseti bodech viní šestačtyřicetiletého zpěváka z toho, že na svém ranči Neverland před dvěma lety několikrát zneužil třináctiletého chlapce, kterému před tím podával alkohol, a že ho nutil k nepravdivým prohlášením. Jackson ovšem tvrdí, že rodina si vše vymyslela, aby od něj dostala peníze.

Zpěvák, který celý v bílém seděl za stolem obhajoby, vypadal podle svědectví přítomných novinářů optimisticky, usmíval se, žertoval se svými právníky a třásl si rukou se soudními úředníky. Když potenciální porotci hovořili se soudcem, poslouchal bez jediného pohybu.

Asi 140 předvolaných požádalo, aby byli z dalšího výběru porotců vyloučeni - buď z věkových, zdravotních, rodinných nebo i finančních důvodů. Ostatní, kteří souhlasili, že mohou příštího půl roku v porotě zasedat, podstoupí další výběrové šetření. Sestavení poroty bude trvat asi měsíc.

Většina předvolaných byli běloši, zhruba čtvrtina Hispánci a jen pár lidí afroamerického původu. Tato okolnost je významná proto, že se objevují obavy, aby Jacksona pocházejícího z černošské rodiny převážně bělošská porota nediskriminovala. Mezi obyvateli okresu Santa Barbara, z nichž se porota vybírá, jsou asi dvě procenta Afroameričanů.

Svůj idol přišlo před soudní budovu podpořit asi 200 fanoušků, z nichž někteří čekali u drátěných zátarasů i po celou chladnou noc. "Michael je nevinen", "Michaele, milujeme tě" volali, když se hvězda objevila před budovou. Na transparentech hlásili "Francie podporuje Michaela Jacksona", "Věříme ti, Michaele" či žádali "Dobrý Bože, prosíme, dej Michaelovi spravedlnost". Mnozí z nich také zpívali Jacksonovu skladbu, v níž se autor vysmívá státnímu žalobci Tomu Sneddonovi jako "chladnému muži" požadujícím krevní mstu.

Vedle Jacksonových příznivců přilákal proces více než 1000 novinářů nejen z USA, ale i ze zahraničí, mimo jiné z Austrálie, Británie, Francie, Německa, Japonska a Mexika. Informace ze Santa Marie po celý den přinášely všechny zpravodajské televizní stanice, většina z nich zařadila na večer i komentáře právních odborníků, lékařů, hudebních kritiků a dalších odborníků.

Jacksonův případ v televizích zcela zastínil veškeré další události, včetně zpravodajství ze sčítání nedělních voleb v Iráku. Naplňují se tak odhady, že se stane nejsenzačnějším procesem, jaký se zatím vůbec kdy v USA konal.

Jaké pocity ve vás případ slavného Michaela vyvolává?
Je podle vás vinným pedofilem anebo obětí zlatokopů, kteří vše zkonstruovali a lační po slávě?
Podělte se s námi o váš názor..

 

Zdroj: ceskenoviny.cz

   
25.02.2005 - Společnost - autor: katchaba

Komentáře:

 1. avatar
  [17] Lotka [*]

  Hlavně si myslím, že děti má hodně rád, protože je vlastně sám sám pořád dítětem. Ublížit by jim snad nemohl

  superkarma: 0 26.02.2005, 07:13:30
 2. avatar
  [16] Lotka [*]

  Já o něm viděla dokument a od té doby mám na něj úplně jiný názor, než dřív. Je to samotář. Kotě

  superkarma: 0 26.02.2005, 07:12:36
 3. avatar
  [15] Léthé [*]

  Podle mě, má ten chudák problém se s tím svým pinďourem i vyčůrat, natož někoho zneužívat .

  superkarma: 0 26.02.2005, 00:59:31
 4. avatar
  [14] *Kotě* [*]

  Probůh, nač tolik jedu, vždyť ten člověk je chudák... viděla jsem ty dokumenty o něm a nevěřím, že je pedofil, protože on zůstal duševně na úrovni desetiletého dítěte, čili je sám dítě... tipla bych si, že mu sex vůbec nic neříká. Prostě je to nebohý člověk, z nějž shoda mnoha okolností udělala podivnou zrůdičku, jak fyzicky tak psychicky... ale myslím, že právě toho rodiče těch dětí zneužívají a chtějí akorát vytřískat peníze.

  superkarma: 0 26.02.2005, 00:16:25
 5. avatar
  [10] evusche [*]

  náhodou! má dobrý písničky...ale je fakt, že se na něj nedá koukat

  superkarma: 0 25.02.2005, 14:43:06
 6. avatar
  [8] marcellina* [*]

  Michael:

  superkarma: 0 25.02.2005, 12:28:53
 7. avatar
  [6] Danuna [*]

  Patri nekam do obludaria.Na co si furt hraje?Neverim,ze je nevinnej

  superkarma: 0 25.02.2005, 12:20:46
 8. avatar
  [2] elephant [*]

  já nechápu, že už dávno není za mřížema. viděla jsem s nim nějaký dokument a ten člověk je fakt psychicky narušenej.

  superkarma: 0 25.02.2005, 11:57:38
 9. avatar
  [1] Ivana. [*]

  Je to hnusák.

  superkarma: 0 25.02.2005, 11:52:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme