Zdraví

SOS-Už mám zase opar, co s tím?


Snad každá z nás se někdy setkala s tímto nepříjemným společníkem. Přichází k nám zcela nepozorovaně, jen se necítíme nějak ve své kůži, jsme unavené, bolí nás hlava. Ještě není ani vidět a už o sobě dává znát svěděním, pnutím a zarudnutím kůže nebo sliznice. Během krátké doby se na postiženém místě objeví shluk drobných, bolestivých, puchýřků s obsahem tekutiny s novými viry. Poté se puchýřky vysuší a vytvoří nevzhledný strup. Opar je na světě.

Opar je velice nepříjemná infekce. Nejenže z estetického hlediska působí občas až odpudivě, ale dokáže také pořádně znepříjemnit život. Může nás trápit až nekonečné tři týdny a tím, jak postiženou oblastí pohybujeme či se jí dotýkáme, dochází k jejich prasknutí a k riziku druhotné bakteriální infekce.

 

Podceňovat, či bagatelizovat opar se proto opravdu nevyplácí!


Abychom ho mohli účinně léčit, můsíme znát příčiny vzniku oparů, kterých je několik druhů.

Co způsobuje vznik oparů? 

 

Původcem oparů je virus Herpes simplex (HSV1, HSV2) nebo v případě pásových oparů virus Varicella zoster. Prvotní nákaza virem HSV obvykle proběhne do sedmého roku života, nakazíme se od rodinných příslušníků nebo našeho okolí, a to většinou ústy. Od této chvíle se virus usídlí v našem těle a čeká na svou „příležitost.“ Již nikdy  žádným způsobem a léčbou se nepodaří z těla virus odstranit. Virus bývá zpravidla opět aktivován oslabením imunitního systému, nachlazením, horečkou, silným slunečním zářením, u žen menstruací, nadměrnou fyzickou či psychickou zátěží.

 

Na kterých místech se opary nejčastěji objevují ?

Všechny tři viry (Herpes simplex typ 1, typ 2 a Varicella zoster) způsobují infekci na odlišných místech těla. Virus Herpes simplex typu 1 obvykle postihuje oblast úst (také ústní sliznici), nosu (i uvnitř) a očí (Herpes labialis). Virus Herpes simplex typu 2 je převážně zodpovědný za infekce v oblasti genitálií a hýždí (Herpes genitalis). Virus Varicella zoster způsobuje plané neštovice a pásové opary (Herpes zoster). Pásový opar má podobu rozesetých puchýřů a boláčků ve tvaru pásu v bederní oblasti. Často je infikována jen jedna strana těla. Někdy se objeví i na hlavě či uvnitř ucha.

 

Proč se infekce u některých lidí stále opakuje?

Odborníci nejsou dosud schopni prokázat či vysvětlit příčiny opakování oparů, avšak existuje jedno možné, částečné dokázané vysvětlení. Přepokládá se, že po vyhojení oparu, se virus stáhne do místních nervových uzlin, v nichž se sbíhají nervy, kde zůstává v klidovém stádiu. K opětovné aktivaci viru dojde díky výše zmíněným podnětům. Virus se přesune do horních vrstev kůže či sliznice a začne se opět množit (v podobě oparu).


Známe nějaký opravdu účinný lék?

Naštěstí v dnešní době již známe účinný a spolehlivý lék, který dokáže s oparem doslova zamávat.

Jmenuje se Viru-Merz a tento strážce vašich rtů je k dostání v každé lékárně.

 

Jak Viru-Merz působí?

Tento spolehlivý lék - unikátní tím, že jeho účinnou látkou je tromantadin - působí dvoufázově:

1)       V časné fázi zabraňuje tomu, aby vir vnikl do buněk a omezuje tak infikaci.

2)       V pozdní fázi omezuje rozsev viru (oparů).

 

A právě díky dvoufázové léčbě je Viru-Merz jedinečným přípravkem proti oparům. Nejenže dokáže zkrátit dobu léčby, ale potlačuje i bolest, pálení a řezání postiženého místa.

Velikým plusem tohoto speciálního léku je bezpochyby i to, že jeho gelová forma je čirá, a tudíž na rtech ani na obličeji nezanechává nepříjemné stopy.

 

Pokud tedy trpíte na opary, neváhejte a bez obav sáhněte po Viru-Merzu. Budete mile překvapena nejen jeho účinkem, ale i jeho cenou!

 

Stále mějte na paměti, že je nejdůležitější začít s léčbou co nejdříve, hned jak pocítíte první příznaky!

Jiná alternativa pro léčbu oparu – to je Viru-Merz!

   
16.05.2006 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [31] radka.blatecka [*]

  Já na opary trpím celkem často, poslední dobou už to není tak hrozné, ale občas vždycky vyleze. Nesnáším to!! Zkoušela jsem spoustu babských rad, i náplasti Compeed z lékárny, ale nic mi nevyhovovalo tak jako konopné sérum Cannadent, obsahuje totiž hřebíček a Teatree olejíček, díky kterému opar krásné vyschne a rychle se zahojí. Pro mě nejlepší lék. A bezbarvý hlavně.Sml22

  superkarma: 0 11.08.2014, 12:13:33
 2. avatar
  [30] ffly [*]

  Mě na opary krásně drahé a zaručeně účinně 2g mastičky vůbec nepomáhají. Jediná věc, která mi pomáhala, ale už ji bohužel nevyrábějí byla slovenská šalvějová tinktura a posléze šalvějový gel jménem Lakinal. Stál 43 korun a bohužel už ji nevyrábějí. Právě se mi zahojily dva opary a další se mi dělá - achjo.
  U doktora mi dali minulý týden mastičku - a to se podržte - Endiaron.

  superkarma: 0 27.05.2006, 00:08:02
 3. [28] Luděk [*]

  tak jestli Vám můžu radit, tak vím jak na to, jmenuje se to LKVB6 jsou to tabletky, které jsou v podstatě na všechny problémy, a mj. při jejich užívání pokud se Vám neoslabí imunita nějakou zlou chřipkou tak se Vám nemůže stát, že by se opar vyrazil, mj. Vám ještě vyčistí tělo a dají ho celé do pořádku více na stránkách wWw.klas.cz

  superkarma: 0 20.05.2006, 18:28:28
 4. avatar
  [26] Meander [*]

  Blueberry: *Kotě*: To jsem netušila. Já myslela, že mám nějakou spešl imunitu

  superkarma: 0 17.05.2006, 09:51:49
 5. [25] johanka [*]

  Bože, já mám opary snad odjakživa a nepomáhají mi na to ani renomované mastičky typu Vectavir či Zovirax a ani Tea tree oil - tan mi tedy rychle udělá puchýřek a vysuší,jenže pak dále nic.Tak už nějak moc nevěřím, že bude tahle mastička tak skvělá.A co je skvělá cena? Za ty dříve jmenované zaplatím 200,.Kč za pouhé 2g,což je tak na jeden opar.

  superkarma: 0 17.05.2006, 09:48:04
 6. avatar
  [24] edith1975 [*]

  Tak já patřím mezi ty šťastlivce, co ještě opar neměli. Doufám,že jsem to nezakřikla.

  superkarma: 0 17.05.2006, 07:53:43
 7. avatar
  [23] *Kotě* [*]

  Meander: herpes virus můžeš chytit pouze do určitého věku. V článku se píše do sedmi let, některé studie uvádí dokonce tři roky věku. Pokud s ním v tomto rozmezí nepřijdeš do styku, už nikdy ho nechytíš. Pokud ho chytneš, budeš na opary trpět. Jsem na tom jako ty, taky jsem nikdy neměla opar. Manžel na ně trpí a já ho můžu klidně líbat, pít ze stejné skleničky, a nic

  superkarma: 0 16.05.2006, 23:09:17
 8. avatar
  [22] Blueberry [*]

  Meander: Na to musis "chytnout" ten mizernej virus. Ja jsem taky do 25 let nevedela, co je opar.

  superkarma: 0 16.05.2006, 19:24:02
 9. avatar
  [21] Meander [*]

  Nevím, jak je to možné, ale nikdy v životě jsem neměla opar

  superkarma: 0 16.05.2006, 15:54:06
 10. avatar
  [17] Kekka [*]

  Florencie: Framykoin pomáhá až ve fázi, kdy se ti do oparu dostala bakteriální infekce a tím vznikl zánět. Mně to taky pomáhá, rychleji se to pak hojí.

  superkarma: 0 16.05.2006, 15:23:03
 11. [16] barbush [*]

  Dříve jsem mívala opary 3 x do měsíce, pak mi známá, co dělala s očkovacíma látkama poradila, že stačí absolvovat očkování proti obrně (naštěstí je na lžičku) a 2 roky jsem nevěděla, co to opar je. Pak jsem začala rodit a kojit, takže očkování absolvovat nemůžu. Opary se mi samozřejmě vrátily, i když už ne tak často. Jen nevím jestli je možné to očkování prodělávat opakovaně.

  superkarma: 0 16.05.2006, 14:30:08
 12. [14] myšička65 [*]

  Nejlepší zkušenost mám s propolisem ve spreji. Poku nemáš na produkty s propolisu alergi. Je to lety vyzkoušené i synovi to moc pomáhá a chce to hned stříkat jak to ucítíš a někdy ani na opar nedojde

  superkarma: 0 16.05.2006, 13:40:09
 13. avatar
  [13] Vivian [*]

  Taky se mi teď asi po deseti letech "zničehonic" vyrazil opar, ale vůbec nic na něj nepatlám, imho to nemá smysl, tak jako tak se zahojí sám. Dřív jsem to taky jak praštěná natírala vším možným, někdo radil zubní pastu, někdo líh, někdo zase všelijaký mastičky, a rána se akorát rozdráždila a zanítila... Tak ho prostě nechám v klidu žít, nesahám na něj, nevšímám si ho a za pár dnů je po něm .

  Florencie: jasně že je na předpis, jako všechna antibiotika . Ovšem ordinovat si na virové onemocnění ATB, to je boží nápad To, co ti pomáhá proti rozpraskání, je vazelína, kterou ten Framykoin obsahuje. A vazelína (vaselinum album) se dá v lékárně koupit celkem levně a bez předpisu

  superkarma: 0 16.05.2006, 12:53:17
 14. [12] Jenka2 [*]

  paviocko: i u mne platí lihovat, lihovat, lihovat, nejlépe od prvního zasvědění, dříve než vykvete

  superkarma: 0 16.05.2006, 11:04:10
 15. avatar
  [11] Kelly [*]

  http://ozivote.cz/clanky/2004/11/07/brusinky-jsou-ucinnou-zbrani-proti-oparum/

  superkarma: 0 16.05.2006, 10:58:52
 16. avatar
  [10] Florencie [*]

  tatkam: jojo, souhlasím, taky mi výborně pomáhá framykoin. Ale bohužel je na předpis

  superkarma: 0 16.05.2006, 10:10:59
 17. avatar
  [8] paviocko [*]

  Taky na ty mrchy trpím a moc těmhle mastičkám nevěřím. U mě prostě platí, že si musím hezky počkat, až mrcha zmizí sám. Jediný co pomáhá je potírat lihem, rychleji zaschne - nemokvá. A taky zubní pasta je dobrá. Jinak nic.
  Na podzim jsme měla dva, na každém rtu jeden, to byla lahůdka :o((((

  superkarma: 0 16.05.2006, 09:19:23
 18. avatar
  [7] Aktij [*]

  čičinda: jak tě chápu , já to tak měla několikrát do měsíce, menses, ovulace, nervnutí se, těšení se na něco, první opalování, teplota...chjo . Měla jsem štěstí na dr., která nebyla z těch, co tvrdí, že se s tím nedá nic dělat. Je to sice nadlouho, ale po těch letech nesrovnatelně lepší . A vysvětlila mi, že tím virem se člověk může nakazit třeba 2 dny po narození a on si pak čeká na svoji dobu , třeba i drahně let

  superkarma: 0 16.05.2006, 08:47:27
 19. [6] čičinda [*]

  Poslední dobou na opary taky trpím - v lednu se mi objevil úplně poprvé genitální opar, fakt nevím, kde jsem k němu přišla a od té doby ho mám každý měsíc pravidelně, vždycky když čekám menstruaci nebo při jakémkoliv stresu, nachlazení atd. A to jím denně spousty vitamínů, jím zdravě, jen tomu stresu se v práci nevyhnu . Nedávno se mi udělal i na rtech, koupila jsem si i vitamíny na podporu imunity, ale žádný účinek to nemá. Už fakt nevím, jak dál

  superkarma: 0 16.05.2006, 08:21:31
 20. avatar
  [5] Aktij [*]

  Opar nemá s nedostatkem čehokoliv nic společného, virus si žije v těle a při jakémkoliv oslabení organismu si vyrazí . Vím o čem mluvím, už asi 6 let se ho na imunologii snažím s dr. dostat pod kontrolu . A reklamám na masti a krémy se můžu jenom smát

  superkarma: 0 16.05.2006, 08:13:18
 21. avatar
  [3] Majdinka [*]

  Na ty potvory trpím pravidelně. Buď se mi "vytelí" pod nosem, že vypadám jak Hitler, nebo přímo na špičce nosu, což připomínám mravenečníka, nebo uvnitř nosu, který je pak jak klunův - červená bambule, no zážitek super. Matlám to vším možným, teď "funguje" aloe (řežu kytu a patlám), nebo dvojbarevná Trea trea tyčinka od Oriflamu (po zaschnutí), nebo lékárna - Ranvir. Prostě co je po ruce, tím to napatlám. piju, vitamíny užívám a je to houby platný. Dělají se pořád.

  superkarma: 0 16.05.2006, 07:49:30
 22. avatar
  [2] svetluszka [*]

  Acinka: ..tím to nebude...manžel chodí na pravidelně a i doma si dá, a opary se mu dělaj daleko víc jak mě... .....

  superkarma: 0 16.05.2006, 07:17:33
 23. avatar
  [1] Acinka [*]

  Někde jsem četla, že opar se dělá když má člověk nedostatek Béčka, takže stačí pít pravidelně , protože ho má dostatek

  superkarma: 0 16.05.2006, 07:14:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme