Snad každá z nás se někdy setkala s tímto nepříjemným společníkem. Přichází k nám zcela nepozorovaně, jen se necítíme nějak ve své kůži, jsme unavené, bolí nás hlava. Ještě není ani vidět a už o sobě dává znát svěděním, pnutím a zarudnutím kůže nebo sliznice. Během krátké doby se na postiženém místě objeví shluk drobných, bolestivých, puchýřků s obsahem tekutiny s novými viry. Poté se puchýřky vysuší a vytvoří nevzhledný strup. Opar je na světě.

Opar je velice nepříjemná infekce. Nejenže z estetického hlediska působí občas až odpudivě, ale dokáže také pořádně znepříjemnit život. Může nás trápit až nekonečné tři týdny a tím, jak postiženou oblastí pohybujeme či se jí dotýkáme, dochází k jejich prasknutí a k riziku druhotné bakteriální infekce.

 

Podceňovat, či bagatelizovat opar se proto opravdu nevyplácí!


Abychom ho mohli účinně léčit, můsíme znát příčiny vzniku oparů, kterých je několik druhů.

Co způsobuje vznik oparů? 

 

Původcem oparů je virus Herpes simplex (HSV1, HSV2) nebo v případě pásových oparů virus Varicella zoster. Prvotní nákaza virem HSV obvykle proběhne do sedmého roku života, nakazíme se od rodinných příslušníků nebo našeho okolí, a to většinou ústy. Od této chvíle se virus usídlí v našem těle a čeká na svou „příležitost.“ Již nikdy  žádným způsobem a léčbou se nepodaří z těla virus odstranit. Virus bývá zpravidla opět aktivován oslabením imunitního systému, nachlazením, horečkou, silným slunečním zářením, u žen menstruací, nadměrnou fyzickou či psychickou zátěží.

 

Na kterých místech se opary nejčastěji objevují ?

Všechny tři viry (Herpes simplex typ 1, typ 2 a Varicella zoster) způsobují infekci na odlišných místech těla. Virus Herpes simplex typu 1 obvykle postihuje oblast úst (také ústní sliznici), nosu (i uvnitř) a očí (Herpes labialis). Virus Herpes simplex typu 2 je převážně zodpovědný za infekce v oblasti genitálií a hýždí (Herpes genitalis). Virus Varicella zoster způsobuje plané neštovice a pásové opary (Herpes zoster). Pásový opar má podobu rozesetých puchýřů a boláčků ve tvaru pásu v bederní oblasti. Často je infikována jen jedna strana těla. Někdy se objeví i na hlavě či uvnitř ucha.

 

Proč se infekce u některých lidí stále opakuje?

Odborníci nejsou dosud schopni prokázat či vysvětlit příčiny opakování oparů, avšak existuje jedno možné, částečné dokázané vysvětlení. Přepokládá se, že po vyhojení oparu, se virus stáhne do místních nervových uzlin, v nichž se sbíhají nervy, kde zůstává v klidovém stádiu. K opětovné aktivaci viru dojde díky výše zmíněným podnětům. Virus se přesune do horních vrstev kůže či sliznice a začne se opět množit (v podobě oparu).


Známe nějaký opravdu účinný lék?

Naštěstí v dnešní době již známe účinný a spolehlivý lék, který dokáže s oparem doslova zamávat.

Jmenuje se Viru-Merz a tento strážce vašich rtů je k dostání v každé lékárně.

 

Jak Viru-Merz působí?

Tento spolehlivý lék - unikátní tím, že jeho účinnou látkou je tromantadin - působí dvoufázově:

1)       V časné fázi zabraňuje tomu, aby vir vnikl do buněk a omezuje tak infikaci.

2)       V pozdní fázi omezuje rozsev viru (oparů).

 

A právě díky dvoufázové léčbě je Viru-Merz jedinečným přípravkem proti oparům. Nejenže dokáže zkrátit dobu léčby, ale potlačuje i bolest, pálení a řezání postiženého místa.

Velikým plusem tohoto speciálního léku je bezpochyby i to, že jeho gelová forma je čirá, a tudíž na rtech ani na obličeji nezanechává nepříjemné stopy.

 

Pokud tedy trpíte na opary, neváhejte a bez obav sáhněte po Viru-Merzu. Budete mile překvapena nejen jeho účinkem, ale i jeho cenou!

 

Stále mějte na paměti, že je nejdůležitější začít s léčbou co nejdříve, hned jak pocítíte první příznaky!

Jiná alternativa pro léčbu oparu – to je Viru-Merz!

Reklama