Vztahy

SOS: Syndrom rozvedených matek – co s ním?

Krysa nám popsala, jaký vztah si k ní budují její „nevlastní“ děti, díky partnerce bývalého muže. Vysvětlete jí, proč je na ni zasedlá, a poraďte, co s tím?

Pěkný den!

Vlastní děti nemám – zatím, ale měla bych pár poznámek respektive otázek. Přítel má se svojí bývalou ženou dvě děti – puberťáky. Bývalá žena si již pořídila dalšího benjamínka s novým mužem. Nechci teď řešit, jak na děti působí rozvod rodičů – to mi nepřísluší a navíc se mě tento konkrétní případ netýkal. Ale jakmile jsem vstoupila do života svého přítele, jeho ex obrátila o 180°. Děti, již zvyklé na matčina nového partnera, měly standardně otevřené přístupové cesty k nové partnerce svého otce. Ovšem ex, která se s rozvodem patrně nikdy nevyrovnala a veškeré její další aktivity směrovala jako „naschvál“, se nedokázala se situací vyrovnat. Aniž by mě znala, označila mě jistým výrazem a v tomto duchu informovala a připravovala děti na mou první návštěvu. Asi je jasné jak to vypadalo a vypadá i nadále… Přítel, kterému na dětech záleží, je z toho nešťastný. Přeje si, aby jeho vlastní děti jeho novou partnerku respektovaly – to bohatě stačí. Přeje si, aby si děti udělaly svůj vlastní názor ne převzaly zaujatý a zlobný názor jejich matky. Z mé strany – nepotřebuji a nechci mít s jeho dětmi „vztah“, ale chci, aby byla pohoda – pozdravení, civilizované chování a příjemná atmosféra. Nechci jim dělat druhou matku!

Nazvala jsem to „syndromem rozvedených matek“, kdy matka není schopná se vyrovnat s časem, kdy děti tráví čas s bývalým partnerem s jeho NOVOU přítelkyní. Taková matka žárlí, hledá důvody, hrabe se v minulosti, používá výrazy a nabádá děti, aby partnerku nesnášely. Proč? Je tak strašně těžké udělat tlustou čáru a například volný víkend si užít ke své spokojenosti? Nebo s novou rodinou? Proč nepřát štěstí (které navíc si užívám) i bývalému partnerovi?

Každopádně krásný dětský den – VŠEM!

Krysa


Děkuji, Kryso, za váš příspěvek. Ode mne radu nečekejte. Ale třeba čtenářky by zkušenosti mít mohly…

Dnešním tématem dne je stále Den dětí. Proč si je pořizovat, proč si je nepořizovat. Jsme na své děti hrdí, vkládáme do nich své ambice, Prostě si o nich povídáme. V redakčním mailu je ještě příspěvků spousta, takže pošlete jen, když to bude příspěvek opravdu zásadní. A děkuji tímto všem co přispěly…

redakce@zena-in.cz

Příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit odměním pytlem s bonbony  nimm2

Ať si i děti ve vašem okolí užijí sladkostí…

   
01.06.2011 - Příběhy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [7] black.bird.third [*]

  Toto naštěstí nemusím řešit.

  superkarma: 0 06.11.2012, 20:59:55
 2. avatar
  [6] Krysa [*]

  FAXÍK — #5 Kamarádky z nás asi nebudou Sml16 Navádění - v jakémkoliv případě - dětí či dospělých je vždy chybná motivace. Každý si musí udělat svůj názor!

  Děkuji, budu trpělivá! Sml24

  superkarma: 0 01.06.2011, 21:00:58
 3. [5] FAXÍK [*]

  Já jsem nikdy nikoho nenaváděla, moji kluci přišli sami na to jaký tatínek je a jeho nové partnerky jsem neznala a ani netoužila poznat.

  Kamarádím se s jeho první a druhou manželkou a máme se super.

  1. na komentář reaguje Krysa — #6
  superkarma: 0 01.06.2011, 18:35:01
 4. [4] pinokio [*]

  Asi to chce trpělivost a trpělivost.Třeba děti časem přejde jejich nevraživost.O jeho bývalé ženě pochybuji.Ale správně říkáte nelézt jim do zadku-děti to stejně poznají a ještě víc přitvrdí.Přeji Vám,abyste vydrželaSml24

  superkarma: 0 01.06.2011, 16:41:11
 5. avatar
  [3] Krysa [*]

  Altamora — #2 Ano, to je bohužel mantra matky dětí: "chci pro děti jen to nejlepší a TY (otec) jsi sobec - já to dělám dobře a ty ne..". Jistě, samozřejmě, že chce pro své děti to nejlepší, ale toto je jiná situace. Tady se staví do role vyděračky, která přes děti a city dětí vydírá bývalého muže. Je to hloupé, zlé a ty děti to stejně v dospělosti prokouknou. Já to zvládnu - podlézat to by ani nešlo Sml16 puberťáky bych asi na čokoládu neutáhla... Je mi líto otce a toho, že její chování bohužel vnáší rozpory mezi otce a děti.

  superkarma: 0 01.06.2011, 15:56:18
 6. avatar
  [2] Altamora [*]

  Některé ženy svým dětem ubližují a jsou tak hloupé, že to ani nevědí. Asi bude třeba se těm dětem vyhnout nebo jim na rovinu říct, že od nich nechcete, aby vás milovaly, ale aby se k vám chovaly jako k cizímu člověku, tedy slušně. A k nim se chovat stejně, korektně a hlavně jim nepodlézat. Jejich otec by to os nich měl taky velmi tvrdě vyžadovat nebo se smířit s tím, že v době jejich návštěvy budete vy na návštěvě někde jinde.

  1. na komentář reaguje Krysa — #3
  superkarma: 0 01.06.2011, 15:41:44
 7. [1] Anai [*]

  Bohužel, setkala jsem se s tím, já sama k tomu mám daleko, ale ex mého druhého skoromanžela - to byla síla! VŠ vzdělaná žena mě dokonce fyzicky napadala - řešilo se to i na policii. No a velmi agresívní hlavně slovně byla i ex mého bratra, možná dodnes se s tím nesrovnala.... Já ty ženy strašně lituju, neumí si užívat života a ničí život i svým dětem, ach jo... radu neznám, snad jen ignorovat nebo dál se hezky chovat k dětem, za každou cenu! Ony třeba změknou...

  superkarma: 0 01.06.2011, 15:21:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme