Vztahy

SOS - Syn nemá rád přítele

Dobrý den. Mám takový problém. Žiju sama s tříletým synem. Teď jsem si našla přítele, ale můj syn ho absolutně odmítá. Jsem z toho nešťastná.

Exmanžel se se svým synem nestýká, naposledy ho viděl, když mu byly čtyři měsíce. Ne že bych jejich styku bránila, to vůbec, on to tak chce. Po rozvodu jsem byla sama, až teď jsem navázala nový vztah. Syn je vlastně zvyklý jen na mě a na babičku (dědu neměl možnost poznat) a na učitelky ve školce. Možná proto mého nového přítele tak odmítá? Že není na muže zvyklý?

Nepomáhá mluvit s ním, nechce přítele přijmout, dělat s ním věci, které má jinak moc rád - třeba, nechce, aby mu přítel četl pohádky na dobrou noc. Odmítá s ním stavět z kostek garáže a cesty pro autíčka. Nechce s ním jít na houpačky. Připadá mi, že k němu nemá důvěru. Možná i trochu žárlí, nechce ani, abych byla já s přítelem, seděla vedle něj nebo tak. Hodně mě to trápí. Přítel je trpělivý a fajn chlap, ale taky ho to mrzí. Můžu vůbec něco udělat, aby se to mezi nimi zlepšilo?

Za každou radu a nápad moc děkuji. Lenka.


Milá Lenko,
tohle chce prostě čas. Jádro pudla bude skutečně v tom, že není na chlapy zvyklý. Najednou si někdo přijde a začne mu přebírat jeho harém. Kterému mužskému by se to líbilo? Hlavně to ale nevzdávejte, ono se to určitě poddá.

Nevíte si rady, zeptejte ze Ženy-in!

   
11.07.2007 - Láska a vztahy - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [14] tyrkys [*]

  Nyotaimori: to bude nejlepší řešení. Pak si najde jiného a nikdo jim do toho nebude kecat

  superkarma: 0 11.07.2007, 19:25:58
 2. avatar
  [12] tyrkys [*]

  Nyotaimori: koho?

  superkarma: 0 11.07.2007, 19:09:47
 3. avatar
  [11] vininka [*]

  přišlo mi to divné, ale pak jsem podle vašich reakcí usoudila, že to beru podle sebe. Já jsem si přivedla přítele, když byly dceři také 3 roky ...a brala to úplně super. Je fakt, že je od malička zvyklá na lidi....mám spoustu přátel a poměrně velkou rodinu.Ani mě tenkrát nenapadlo , že by ho mohla odmítnout....

  superkarma: 0 11.07.2007, 17:36:36
 4. avatar
  [9] idiska [*]

  je to malý prcek...a souhlasila bych, že prostě není na cizí lidi zvyklý, čož je vlastně i výhoda...ale rozhodně bych to nehrotila..zvláště když je přítel trpělivý...aby to nebyl jednou jeho nejlepší přítel ...horší by to bylo s puberťákem

  superkarma: 0 11.07.2007, 14:18:23
 5. avatar
  [8] femme [*]

  jestli ti přítel vyhovuje, tak vytrvej hlavně se ho nevzdávej jen proto, že se mamánek zasek

  superkarma: 0 11.07.2007, 14:12:32
 6. [7] Lindaa [*]

  Nenutila bych syna, aby veci které doted delal jenom s Tebou zacal den ze dne delat s prítelem, ale místo toho bych zkusila, at spolu delají nové, pro syna dosud neznámé veci, které si proste nespojuje s Tebou a nebo babickou. Navrhla bych, aby prítel príste az prijde zacal delat nejakou "muzskou" práci, kterou syn nezná. Co já vím - rýpat se v aute, spravit rozbitou zidli, porýpat se v nejaké technice. Treba se syn chytí a zacne se ze zacátku jenom tak nenápadne zajímat co ze to tvuj prítel vlastne delá. At mu to prítel vysvetlí a pozádá o podání sroubováku, zárovky apod. a bude z toho taková jenom chlapská zálezitost.

  superkarma: 0 11.07.2007, 14:06:45
 7. [6] Helen13 [*]

  Řekla bych, že tohle chce čas. Já sama, když mi byly 4 roky a mamča si přivedla nového přítele, jsem ho odmítala. Bylo to dokonce až tak zlé, že jsem odmítala jet i výtahem, když tam byl on.
  Postupně jsem ale přišla na to, že je to fajn chlap a že mi mámu nebere a bylo to ok.
  Zkoušejte dělat vše ve třech, ať syn vidí, že vám může být dobře i ve více lidech a hlavně ať si na přítele zvykne. Malé děti nemají rády změny a trvá jim celkem dlouho než si na něco nového zvyknou.
  Tak držím pěstičky ať to vyjde

  superkarma: 0 11.07.2007, 14:04:54
 8. avatar
  [5] Suzanne [*]

  je tu i druhá možnost - děti mé kamarádky odmítaly jejího přítele. Ne, nebylo to v tom, že by jim bral harém. Jen byly senzitivnější než maminka a nebyly do něj zamilované, tudíž poznaly záhy, že to není dobrý člověk Vzhledem k tomu, že se to stalo 2x, potřetí si vybírala chlapa podle vkusu synů a vyplatilo se to

  superkarma: 0 11.07.2007, 13:30:41
 9. avatar
  [4] Meander [*]

  Ignorovat. Však on začne sám dolejzat.

  superkarma: 0 11.07.2007, 13:30:25
 10. avatar
  [3] gerda [*]

  všecko je otázka zvyku. Děti jsou konzervativní a nerady mění zvyklosti. Jestli k vám přítel dochází je občas, narušuje mu denní rituály. Pokud do denních rituálů přibude každodenní nebo obdenní návštěva toho dosud odmítaného přítele, po jehož odchodu nenastane žádná katastrofická změna pro mrňouse, nakonec se uklidní. Musíte ho zkrátka ochočit!

  superkarma: 0 11.07.2007, 12:25:35
 11. [2] Angel79 [*]

  Nepíšete - oprava :)

  superkarma: 0 11.07.2007, 12:21:13
 12. [1] Angel79 [*]

  Ahoj Lenko,

  Nepíše, jak dlouho syn přítele "odmítá". Jestli to není déle jak půl roku - rok, tak se nic neděje. Určitě bych netlačila na pilu. Neposílej přítele se synem samotného. Jděte ve třech, třeba do ZOO, sedněte si do cukrárny. Některé děti jsou prostě senzitivnější a potřebují čas. Až malý zjistí, jak se k Tobě přítel hezky chová, určitě mu začne více důvěřovat.
  Také by bylo fajn najít něco, co ty dva spojuje. Autíčka, ananasový dort, oblíbená pohádka, zvířátka atd. Nějaká činnost, při které budete kooperovat nejdříve ve třech a pak postupně jen přítel se synem. Chce to opatrné dávky.
  Přeju Vám ať jste brzy všichni moc šťastní!

  superkarma: 0 11.07.2007, 12:20:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme