Dobrý den. Mám takový problém. Žiju sama s tříletým synem. Teď jsem si našla přítele, ale můj syn ho absolutně odmítá. Jsem z toho nešťastná.

Exmanžel se se svým synem nestýká, naposledy ho viděl, když mu byly čtyři měsíce. Ne že bych jejich styku bránila, to vůbec, on to tak chce. Po rozvodu jsem byla sama, až teď jsem navázala nový vztah. Syn je vlastně zvyklý jen na mě a na babičku (dědu neměl možnost poznat) a na učitelky ve školce. Možná proto mého nového přítele tak odmítá? Že není na muže zvyklý?

Nepomáhá mluvit s ním, nechce přítele přijmout, dělat s ním věci, které má jinak moc rád - třeba, nechce, aby mu přítel četl pohádky na dobrou noc. Odmítá s ním stavět z kostek garáže a cesty pro autíčka. Nechce s ním jít na houpačky. Připadá mi, že k němu nemá důvěru. Možná i trochu žárlí, nechce ani, abych byla já s přítelem, seděla vedle něj nebo tak. Hodně mě to trápí. Přítel je trpělivý a fajn chlap, ale taky ho to mrzí. Můžu vůbec něco udělat, aby se to mezi nimi zlepšilo?

Za každou radu a nápad moc děkuji. Lenka.


Milá Lenko,
tohle chce prostě čas. Jádro pudla bude skutečně v tom, že není na chlapy zvyklý. Najednou si někdo přijde a začne mu přebírat jeho harém. Kterému mužskému by se to líbilo? Hlavně to ale nevzdávejte, ono se to určitě poddá.

Nevíte si rady, zeptejte ze Ženy-in!

Reklama