Těhotenské podprseny tady dne ještě nebyly. Děkujeme za příspěvek čtenářce s nickem Eliza, která má problém sehnat tu pravou. Snad jí některá z vás poradí

Tak s tímhle kouskem prádla mám problém. :-) Tedy dlouho jsem neměla, ale teď začíná jímat hrůza. Ale abych to vzala po pořádku. Jsem z těch co mají prsa tzv. po tatínkovi, i když budou spíš po mamce. Při mém neskonalém štěstí, mi příroda nadělila pevnou tkáň a rozumnou velikost. Takže jsem nikdy nebyla nucená nosit podprsenku, pokud to nevyžadovala konvence. Přeci jen nejsem taková odvaha abych ustála smetanové hedvábí na holém těle do divadla a podobně.

Nakonec můj manžel po nějakém čase připustil, že ho na první schůzce můj neomezovaný hrudník pod splývavým tričkem značně zaujal, tak co bych se mučila. Jenže tím jsem si vlastně zadělala na problém. Jelikož mi prsa narostla neomezována postrojem, odmítají se s ním smířit do dneška. Nechala bych jim volnost, jenže pod vlivem rostoucího potomka v břiše se rozhodly i ony, že do toho mají co mluvit. Sice se nijak zázračně nezvětšily, ale začaly protékat :-o Takže v letním horku jsem byla nucena kauzu spodního prádla řešit, protože ty fleky na tričku opravdu nevypadaly esteticky.

Pak nastala situace zcela klasická: "Dobrý den, ráda bych těhotenskou podprsenku, mám obvod hrudníku 85cm, co mi můžete nabídnout?" Slečna mě shlédla profesionálním pohledem a musela zaznamenat že břicho se zatím rýsuje jen zlehka. "A chcete tu podprsenku na kojení?" "Zatím ne, jen nějakou pokud možno bez kostic." "Aha, no to asi moc nemáme, ale zkuste tuhle." Přijala jsem balíček s velikostí 80, košíčky D. No, koneckonců je to profík, třeba se to v Německu čísluje jinak. Nečísluje a první pokus vracím s tím, jestli nemají něco většího kolem hrudníku.

Slečna s rachitickým hrudníčkem se sice divila, ale vyhrabala tentokrát 85, ale že košíčky už má jen E. Hádáte správně, vysolila jsem 1000 korun za neforemný postroj, který se mi krabatí na o dvě čísla menším poprsí a odpočívá ve skříni, protože jsem si neuvědomila, že bude vykukovat z mých oblíbených výstřihů a který mě škrtí na místech kde na to nejsem zvyklá.

Prostě neumím nakupovat podprsenky. Málokterá je mi dobře kolem hrudníku a nemám z ní pocit, že mě omezuje v dýchání a většina se mi snaží přestěhovat prsa kamsi do zákrytu s hrudní kostí. Nechápu, proč musí být všechny košíčky sešité k sobě na úzko, když si moje prsa sídlí pohodlně na žebrech.

Narazila jsem na pár pohodlných střihů u plavek, ale bohužel, ty se zase nedají nosit celý den pod oblečením. Tak jsem skončila u hadrových tričkovitých kousků, které nejsou nijak elegantní a děsím se chvíle, kdy si budu muset shánět opravdovou podprsenku na kojení a dokonce jí celý den nosit. Jsem prostě pohodlná. Neznáte někdo opravdu dobrý obchod s kvalifikovanou a trpělivou obsluhou? Pokud možno v Praze. Díky

zoufalá Eliza

Zkuste nějaké speciální prodejny pro těhotné, věřím, že alespoň někde budou mít fundované prodavačky. Držím palce, ať něco seženete

Reklama