Vztahy

SOS: Sebral mi dva roky života...

RozchodPříběh paní Ireny zní možná trochu neskutečně, ale život leckdy píše neuvěřitelné scénáře.

Irenin dnes již expřítel Viktor prošel ještě před jejich vztahem dramatickým soužitím s jinou ženou. Dokonce s ní měl dítě, a to pak nechtěně zapříčinilo Irenin a Viktorův rozchod.

„Škoda, že jsem byla tak zaslepená! Kdybych byla moudřejší, mohla jsem se vyvarovat hodně zraňujícího rozchodu,“ napsala Ženě-in čtyřiatřicetiletá Irena. „Dneska už uvažuju mnohem racionálněji a nijak zvlášť se do dalšího vztahu se nehrnu...“

Irena se na podnikovém večírku, kam byli pozvaní i firemní klienti, seznámila s Viktorem. Dělal ve stejném oboru, a i když byl o sedm let mladší, rozuměli si a navíc mezi nimi přeskočila ona pověstná jiskra. Společně se z mejdanu odporoučeli, a hned ten první večer se už v útulném klubu k sobě tulili a líbali se.

Tím to neskončilo. Samozřejmě si vyměnili telefony a adresy. Nejprve si během týdne psali, v jeho závěru si už domluvili společný víkend u Viktora na hausbótu. Tehdy se také spolu poprvé vyspali. A tam se také Irena dozvěděla, že se Viktor před časem rozešel se svou těhotnou přítelkyní Mirkou. Údajně kvůli její opakované nevěře s kolegou z práce.

Jejich podivnou domluvu nechápala

Na bývalé milence nenechal nit suchou, ale protože o dítě moc stál, dohodli se prý spolu, že se k němu těsně před porodem nastěhuje zpátky a že se to spolu pokusí dát znovu dohromady (pokud ovšem testy potvrdí, že je dítě jeho). „Byl to pro mě šok, ale Viktor mě uklidňoval, že jde jen o rozumnou dohodu – jen kvůli dítěti a že se na našem vztahu vůbec nic nezmění,“ vzpomíná Irena.

Táta„Vůbec jsem nechápala, že se lidé na něčem takovém mohou jen tak domluvit, ale byla jsem zamilovaná, a protože Viktor skutečně svou »bývalku« nevyhledával, dál jsem se s ním scházela. I nadále jsme spolu trávili každou volnou chvilku, dál jezdili na výlety, jen ty hovory o společné budoucnosti jaksi chyběly. Ale já byla šťastná, na nic jsem se neptala a byla jsem vděčná za každý další den s ním...“

Termín porodu se neúprosně blížil, Irena v duchu milenci „stříhala metr“ a byla čím dál víc smutnější, a pak už nadešel den „D“. „Zní to možná nepochopitelně, ale ještě mě Viktor požádal o pomoc s generálním úklidem, aby miminko přišlo do čistého, společně jsme dokonce jeli vybírat kočárek.“ Zbýval ještě minimálně týden – dvojice spolu měla strávit poslední „svobodný“ víkend, když Viktor Ireně zavolal, že už se k němu Mirka vrátila.

Irena prožívala psychická muka, ale Viktor – jako by se nechumelilo – na ni dál denně čekal před kanceláří, dál trávil večery v její garsonce, až nakonec samotný porod prošvihl. Že se mu narodila dcera, se dozvěděl až druhý den od Mirčiny kamarádky. „Bylo to pro mě strašné, ale teď s odstupem času si uvědomuji, že pro Mirku to muselo být mnohem, mnohem horší,“ přiznává zahanbeně mladá žena.

Vánoce sice strávil Viktor s dcerkou a její novopečenou maminkou, ale po svátcích se už zase vrátil ke svému zaběhnutému způsobu života. A to i přesto, že genetické testy jednoznačně označily za otce malé Sabinky právě Viktora.

Urazila jeho chorobnou ješitnost

„Nějakou dobu jsme se v tom plácali všichni tři, až to nakonec Mirka nevydržela a sklapla kufry.“  A pak se rozpoutalo peklo.

„Pochopila jsem, že tím, že odešla, dovolila si Mirka moc. Neskutečně urazila Viktorovu ješitnost. To on před tím Mirce pořád vyhrožoval, že ji může kdykoliv vyhodit na ulici. A teď najednou tohle!“

Začal kolotoč hádek, který vyvrcholil soudním sporem o to, kdo získá dítě do péče. Paní Irena jako by najednou neexistovala. Všechno se točilo jen kolem malé Sabiny, Viktor ztratil o vše ostatní zájem.

Táta„Jedno se mu ale musí nechat. Viktor doopravdy svou dcerku velmi miluje a jako otec je prostě úžasný. A je to vzájemné – Sabina na svém biologickém otci lpí stejně tak,“ zastává se bývalého partnera Irena.

 „Jenže pak už Viktor nemluvil o ničem jiném. Každý hovor se nakonec stočil na Sabinku a její »děsnou« mámu. Ta tomu všemu ještě nasadila korunu, když si našla přítele a začali spolu všichni tři žít. To už Viktor vůbec »nevydýchal«.

Snažila jsem se ho nějak rozptýlit, pořád jsem doufala, že se všechno postupně zklidní, naznačovala jsem, že i my bychom mohli mít dítě, ale bylo to stále horší. Pomalu se mi svým chováním začínal hnusit.“

Viktorova paranoidní umanutost sklízela své „plody“ i jinde. Jakmile měl mít dítě na starost, kašlal na práci, a zaměstnavatel se s ním po několika marných domluvách rozloučil. I za tuhle „křivdu“ mohla samozřejmě Mirka se svým druhem.

„V té době jsme se už skoro vůbec nevídali. Viktor mi dal jasně najevo, že jediný tvor na světě, který ho zajímá, je Sabina. Já byla dobrá tak akorát jako kuchařka a uklízečka, maximálně po mně chtěl různá pozitivní svědectví u soudu. Když jsem mu pak trochu dala nůž na krk, bylo nad slunce jasnější, jaká bude jeho volba.“

Irena se tedy s těžkým srdcem po téměř dvou letech s Viktorem rozešla. „Ještě teď z toho nejsem úplně venku, ale rozumím mu: Dítě je dítě. Jistě, že to všechno chápu, ale moc se mě dotklo, že ani na moment našeho rozchodu nezalitoval. Byť jen slůvkem...“

   
28.04.2009 - Láska a vztahy - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [24] LudPa [*]

  A co si myslela, co čekala?

  superkarma: 0 25.05.2009, 16:15:45
 2. avatar
  [23] grizzly [*]

  Už začátek směřoval k rozchodu - byla to jasná známost na jednu noc vyvolaná hormonální bouří obou zůčastněných.

  superkarma: 0 13.05.2009, 23:39:14
 3. [22] libuno [*]

  Hezký příběh. Nic víc.

  superkarma: 0 02.05.2009, 22:14:25
 4. avatar
  [21] edith1975 [*]

  navia — #14 paní se zřejmě chtěla vypovídat a možná svým příběhem poradit někomu dalšímu, který je v podobné situaci. TřebaSml80

  superkarma: 0 29.04.2009, 17:51:26
 5. avatar
  [20] sas [*]

  Irena1 — #18 Moc dobře napsáno. Je to realistické. Hlavně to dál nerozebírat, tak jak to udělala Athenais. To totiž nikam nevede.

  Chce to vypustit emoce a vždy se zabývat podstatou věci. Muž nikdy neodokáže odolat ženě, která ho bude chtít mermomocí uhnat. To je pravidlo č. 1. To druhé je, že ženě která si vyhledne muže, je úplně jedno, jestli dotyčný má nějaký vztah nebo ne. Takto to funguje a bude fungovat stále. Je zbytečné to chtít změnit, protože příroda ví , co dělá. Se znalostí věci se na to jen můžeme připravit.

  superkarma: 0 29.04.2009, 15:40:51
 6. avatar
  [19] Athenais [*]

  Irena1 — #18 Takže ženatý chlap, co má manželku v porodnici, je chudáček který za to nemůže. Kdežto svobodná holka (bez závazků, tudíž si může dělat co chce) je potvora a slepice.

  To můžeš rovou říct, ž pro tu holku je zase přirozené se zaláskovat, a nakonec je to vlastně v pořádku.

  superkarma: 0 29.04.2009, 08:27:38
 7. avatar
  [18] Irena1 [*]

  nad chlapem  ublinkávat nepomůže - pro chlapa je bigamie přirozená, průser je, že ženský jsou slepé zaláskované slepice a skáčou jim na to Sml80

  1. na komentář reaguje Athenais — #19
  2. na komentář reaguje sas — #20
  superkarma: 0 28.04.2009, 20:52:42
 8. [17] Monina [*]

  Athenais — #16 Máš recht, a to hned 2x Sml43Sml43

  superkarma: 0 28.04.2009, 15:48:48
 9. avatar
  [16] Athenais [*]

  Monina — #15 2kleo — #11 Ublinkávat byste měly spíš nad tím chlapem, ne? Sml14

  1. na komentář reaguje Monina — #17
  superkarma: 1 28.04.2009, 15:16:05
 10. [15] Monina [*]

  2kleo — #11 je to smutný a je to hrozný. Taky znám 2 takový přebornice Sml43

  1. na komentář reaguje Athenais — #16
  superkarma: 0 28.04.2009, 14:44:55
 11. avatar
  [14] navia [*]

  Já netuším, PROČ ta paní volá SOS... vztah je ukončen, to chce, aby někdo Viktorovi zavolal aby jí řekl, že mu je líto, že vztah skončil?

  1. na komentář reaguje edith1975 — #21
  superkarma: 0 28.04.2009, 13:15:07
 12. avatar
  [13] Athenais [*]

  Zamilovaný člověk je schopný udělat spoustu hloupostí. To s tím kočárkem je ale moc, a všechno potom taky.

  Já osobně bych to tak daleko zajít nenechala.

  Každopádně, vždycky tvrdím, že člověk je svéprávný a měl by být schopný uznat odpovědnost za své činy. Takže ty dva roky života si Irena nechala vzít bohužel dobrovolně, nikdo ji do takového vztahu nenutil.

  superkarma: 0 28.04.2009, 10:39:07
 13. avatar
  [12] ToraToraTora [*]

  Je mi líto jen toho dítěte. Ostatní jsou dospělí a bič si na sebe pletou sami

  superkarma: 0 28.04.2009, 10:11:16
 14. avatar
  [11] 2kleo [*]

  Taky znám jednu, která souložila s chlapem u něj v bytě v ložnici, kde už bylo vše připravené na příchod miminka. Jeho manželka tou dobou rodila. Mě by se zvedl kufr...

  1. na komentář reaguje Monina — #15
  2. na komentář reaguje Athenais — #16
  superkarma: 0 28.04.2009, 10:10:28
 15. avatar
  [10] myše [*]

  Je to sobecký a ješitný chlap. Je mi líto Mirky - ne Ireny. Jak si musela užít - celé těhotenství, porod, nezájem a pak zas zájem o dceru, neustálé očerňování a porovnávání, pak když si našla pořádného chlapa - tak zase problém. Přeji Mirce konečně klidný a štastný život.

  A Irena - no když byla tak dlouho slepá, tak si za to může sama. Ztratila dva roky se sobcem. Ireno, seber se a žij!!! (pokud možno tak, aby ses mohla podívat sama sobě do očí)

  superkarma: 0 28.04.2009, 09:58:47
 16. avatar
  [9] OlgaMarie [*]

  Mindulinka: také bych šla vybírat auto pro budoucí jeho manželku, pokud bych od něho měla už jiné v garáži.Sml30 V tomhle asi byli dohodnutí a blbka byla asi ta jeho budoucí.

    Anai — #6 Nevidím to ani jako zamilovanost, ale spíš boj o vítězství nad tou ex. Neprokoukla včas, že je to magor a ona tak nemůže vyhrát.

  superkarma: 0 28.04.2009, 09:12:18
 17. avatar
  [8] Petrushe [*]

  Anai — #6 Souhlasím...lidé jsou v zamilovanosti schopní být slepí k věcem, které jiné bijí do očí...a ti jiní tu pak označují Irenu za blázna naivního...Jenže to je příroda, zařídila to tak, že si dva lidi hodně voní, nevidí své nedostatky a jsou vedeni pouze hormony. To, jak brzy z toho procitnou záleží asi na jejich osobnosti a tomu, jak moc velký magor je jejich protějšek. Taky bych ještě před rokem neřekla, že můj vztah povede jinam, než do chomoutu...leč nyní nechápu, že jsem některé věci neviděla hned zpočátku Sml14 A to si nemyslím, že bych byla hloupá naivka...

  superkarma: 1 28.04.2009, 09:01:07
 18. [7] mindulinka [*]

  Taky jsem znala jednu, která se "svým" přítelem výbírala auto pro jeho budoucí manželku. Prostě tyhle husičky nikdy nepochopím a ani je nechci pochopit. Kdo chce kam...

  superkarma: 0 28.04.2009, 08:54:03
 19. [6] Anai [*]

  Bohužel je příběh fakt ze života, ne, že bych přesně něco podobného zažila, či o něčem takovém slyšela, ale považuju to dokonce za typický mužský (sklon k bigamii) i ženský (naivní zamilovanost s představou, že se to jednou změní a bude hepáč) přístup ke vztahům.

  1. na komentář reaguje Petrushe — #8
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #9
  superkarma: 0 28.04.2009, 08:48:05
 20. [5] Monina [*]

  Taky mi to přijde dost ujetý. Co je to za magora? A Irena čekala na co???

  superkarma: 0 28.04.2009, 08:32:38
 21. avatar
  [4] Solei [*]

  Asi jsem divná. Nedokážu si představit vztah s chlapem který se rozešel s těhotnou ženou ještě dřív než se to mimino narodí a nakones ještě pro to mimino s  ním vybírat kočárek. Asi bych měla tendence zastávat se té ženy a to že by o ní ošklivě mluvil by mne od takového muže rozhodně odehnalo. Asi jsem studený čumák, není ve mně dost vášně na to abych překousla takové chování u muže.

  superkarma: 0 28.04.2009, 07:41:03
 22. avatar
  [3] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  No toto?Sml14  Co měl Viktor v gatích...25 na 8 v klidu nebo co, že byla Irena tak zblblá? Uuurčitě bych s píchačem jela kupovat jeho ženě kočárekSml28 Irena ať se nediví, nabrnkla si zadanýho, času na konec měla dost, nebo se rozmyslet, bu´d s chlapcem spartakiádu občasnou a žádný cukrbliky, nebo si měla najít nezadanýho.

  superkarma: 0 28.04.2009, 07:40:08
 23. [2] Troi [*]

  ta paní je dementní?

  superkarma: 0 28.04.2009, 07:36:55
 24. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Proč se s ním rozešla s těžkým srdcem, když jí tento způsob vztahu nevyhovoval?Sml80

  superkarma: 0 28.04.2009, 06:58:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme