Vztahy

SOS Rozešli jsme se a on se s tím nechce smířit

.

V poslední dobou jsem v psychickém tlaku. Souvisí to s mým bývalým přítelem.

Byli jsme spolu rok a něco, z toho půlrok jsme spolu bydleli. V té době jsme začali mít ve vztahu problémy, přišly hádky, výčitky, usmíření. Vztah podle mého názoru nikam nevedl, byla jsem nešťastná z přítelova chování. Problémy se nakonec vyhrotily a nastal definitivní rozchod. Já se zbalila a odjela na dovču.

Po návratu jsme museli řešit stěhování bytu. Rozhodli jsme se dát společně byt do pořádku. Během toho jsme spolu nejednou spali. Uznávám, že to byla asi chyba, ačkoli jsme si všechno o nás dvou ujasnili.

Přesto se s tím on nehodlá smířit. Je hodně citlivý, někdy i labilní. Moc se na mě váže, skoro až nenormálně. Bombarduje mě smskami, básničkami o tom, jak bezmezně mě miluje, s prosbami, nechce se mě vzdát. Ví, jak moc mi v životě ublížil, ale pořád to chce napravit, musí mě vídat, dokázat mi spoustu věcí, nutí mě do přátelství, protože chce se mnou dělat věci, které během našeho vztahu zanedbal.

Rozumná promluva nezabírá, dělá scény, brečí, psychicky vydírá a já si připadám jako necita. Nechci mu slibovat něco, co pak nebudu chtít dodržet. Občas si spolu rozumíme, ale vztah už nechci, vadí mi ten jeho nátlak. On se mnou potřebuje trávit čas, aby se z toho rozchodu dostal, a namlouvat si, že to někdy  dáme znovu dohromady.

Ale já už prostě nemůžu, chci začít nový život a s ním se třeba jen tak někdy potkat.

Momentálně bydlím u rodičů a mám celkem klid. Boužel  je ještě potřeba zařídit spoustu věcí kolem bytu, chci to v klidu a rozumně. Bojím se, že když s ním nebudu souhlasit a nepřislíbím to, co po mně žádá, nechá všechnu starost na mně. Taky mám strach že, kvůli mému odmítání si něco provede. Mám ho ráda a nechci mu ubližovat, ale nevím, jak se zachovat.

Omlouvám se za zmatený dopis a děkuji za případné názory.
 

   
22.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [19] lilithheta [*]

  Erko1, to jsi přesně popsala můj problém. Akorát, že ten můj teď sedí ve vězení a já si po tom psychickém teroru, který jsem s ním prožívala začínám teď uvědomovat krásu svobody. On byl chorobný žárlivec (špehoval mě i na WC) a teď se s ním chci rozejít, ale on je na mě vázaný, jak mimino k dudlíku . Teď se každý den přemlouvám, abych si sedla a napsala mu, že definitivní ENDE, místo toho čtu v každém jeho dopise, jak móóóc mě miluje a jak si mě chce vzít. Vím, že nejlepší je mu napsat, že s ním končím, ale na druhou stranu už vidím, jak bude vyvádět a vůbec se mi do toho nechce.

  superkarma: 0 23.08.2005, 10:12:09
 2. avatar
  [16] Amálie [*]

  utni komunikaci, jinak se budete točit pořád dokola. a jestli máte nějaké společné vyřizování, najmi si právníka, pokud je to jiného charakteru, může to vyřídit třeba tvuj táta.

  superkarma: 0 22.08.2005, 17:35:33
 3. [15] rozina [*]

  Sama mu dáváš naději už jen tím, že s ním stále a opakovaně spíš. Holka co si má myslet, ty mu děláš ze života peklo, protože se v tobě nemůže vyznat. Nechceš ho, ale vyspíš se s ním ---to je na PALICI. Tak to utni a už si ani neškrtni, ale asi se ti to líbí ho týrat, je to pozat z tvého váhání .

  superkarma: 0 22.08.2005, 15:31:06
 4. [11] ValerieM [*]

  Ukončit to, doporučuji. I za cenu toho, že musíš vyřídit všechno sama. Za tu svobodu to stojí, ne?

  superkarma: 0 22.08.2005, 11:30:48
 5. [10] Radka JS [*]

  Chyba byla s ním spát. Jestli to potřebuješ, najdi si někoho jiného.
  Souhlasím s radikálním řezem. On to přežije. Promluv s ním na neutrální půdě, prober s ním, že byla chyba s ním spát a že prostě nechceš ve vztahu (jakémkoli) s ním pokračovat. Jestli začne s vydíráním. Řekla bych mu na férovku, že jestli mě chce vydírat, docílí tím jedině toho, že ho budu nenávidět.
  Snaž se problematiku bytu vyřídit co nejdřív (nejlépe na schůzku připravit papíry) a už to neprodlužovat.

  superkarma: 0 22.08.2005, 11:22:16
 6. avatar
  [9] catcat [*]

  Jo děvče, pokud jsi s ním ještě spala, tak to je velká chyba. Ale nmeboj, on si nic neprovede, to je oblíbený způsob vydírání, taky jsem to zažila.

  superkarma: 0 22.08.2005, 11:18:22
 7. avatar
  [8] Lenika [*]

  Už s ním nekomunikuj a pokudse s ním budeš muset ještě vidět v tom bytě, tak si s sebou někoho vezmi a nestýkej se s ním sama.

  superkarma: 0 22.08.2005, 11:10:29
 8. avatar
  [6] cmelda [*]

  Utni veskerou komunikaci, snad krome te nejnutnejsi ohledne toho bytu, ale nedavej mu nadeji, jinak se toho nezbavite a ni jeden. Litost nic nevyresi.

  superkarma: 0 22.08.2005, 11:07:20
 9. avatar
  [5] floo [*]

  Souhlasím s AnOnA a breberkou, namlouvá si, že to dáte znovu dohromady. A co si má myslet, když s ním po rozchodu spíš???

  superkarma: 0 22.08.2005, 11:07:09
 10. [4] apina [*]

  nespi s nim a nedávej mu tak naději. Najdi si jiného milence.

  superkarma: 0 22.08.2005, 11:04:33
 11. avatar
  [2] breberka [*]

  Tady radit nemůžu, neměla jsi s ním pak spát, když víš, že je labilní, citlivý.

  superkarma: 0 22.08.2005, 11:02:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme