S Martinem chodím již více než rok. Vztah nám funguje, máme se rádi a už několikrát padlo i slovo svatba.

Já jsem takový podnikavý živel, zatímco Martin je oním typem rozumným, klidným, zodpovědným. Nikdy tato rozdílnost povah nebyla problémem, ba naopak. On mě sem tam krotil a přiváděl zpět do reality a já jemu naopak ukazovala, že život není jen o práci, stresu, problémech...

 

Bohužel, nyní však nastala situace, která se zdá být neřešitelná.

Seznámila jsem se s partou lidí, kteří jsou naprosto úžasní. Dokáží si skutečně užívat, vychutnávat život plnými doušky a mně je v jejich společnosti neuvěřitelně hezky.

 

Martin je však (když to napíši tak tvrdě) nemůže ani cítit.

Tvrdí, že to jsou feťáci, kteří se jednou dostanou do pořádného průšvihu a prý mě strhnou s sebou, pokud je nepošlu k vodě.

Nesouhlasím s Martinem. Ty lidi znám a vím, že mají hranice, za které by nikdy nešli.

 

Myslím, že hlavním problémem je to, že přítel nenávidí drogy všeho druhu. Moji kamarádi si však sem tam zapálí marihuanu, což Martin nemůže přenést přes srdce.

Také jsem to už nejednou zkusila a opravdu nechápu, CO mu na tom vadí??? Proboha, vždyť to ani není droga!

 

Martin samozřejmě netuší, že marihuanu kouřím, nejednou mi totiž řekl, že jakmile zjistí, že beru jakoukoli drogu, je konec – definitivní.

 

Někdy mám pocit, že má zásady a hranice snad až nesmyslně vysoké... Nechci přítele ztratit, ovšem nechci přijít ani o kamarády...

 

Sním o tom, že jim i Martin přijde na chuť. Bohužel vím, že je to opravdu jen a jen sen. Nesplnitelný sen, který si mohu nechat jen zdát za měsíčního svitu.

 

Zajímalo by mě, zda se některá z vás ocitla před stejným problémem?
Zda jste také bojovaly s tím, že milujete muže, který nenávidí vaše přátele?

 

Nějak si s touto situací nevím rady... Obávám se, že nemůžu mít oboje. Tedy Martina a kamarády. Ale neumím a ani nechci si představit, že se pro někoho z nich budu muset rozhodnout.

 

Prosím vás o radu, o pomoc. Existuje nějaké východisko? Napadá vás, jak Martina skamarádit s partou skvělých lidiček, kterými on – bohužel – opovrhuje???

 

Reklama