Naše čtenářka s nickem Katýsek je zoufalá a prosí o pomoc, nebo alespoň o radu. Její čtyřleté dcerce byla diagnostikována autoimunitní hepatitida typ I + ASMA a hrozí jí cirhóza jater. Přitom prý nemůže být zapsána do registru lidí, kteří čekají na transplantaci

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o pomoc. Ležím momentálně v nemocnici s téměř čtyřletou dcerkou. Před rokem jí byla z krve při vysokých jaterních testech zjištěna Autoimunitní hepatitida. Byla přeléčena hormonem Prednisonem a od března byla zcela bez potíží.

Nyní přesně po roce v říjnu se opět zhoršily jaterní testy, byla provedena biopsie jater, ze které byla potvrzena Akutní chronická hepatitida, autoimunitní hepatitida typ I + ASMA. Dcerce byl opět nasazen Prednison,který ale nezabral a mimo jater.testů stoupl bilirubin.

Nyní leží na kapačkách a když pročítám na internetu prognózy této nemoci,nemám chuť žít. Nedokážu si představit, že tato nemoc způsobuje cirhózu jater a čím mladší je pacient, tím je to horší.

Pročítám si výsledky histologie, typ této nemoci, stav jater, vedlejší účinky léků,které užívá a užívat bude a nerozumím tomu, proč nemůže být zapsána do registru lidí, kteří čekají na transplantaci.

Prosím Vás, kdo se s touto nemocí setkal, popřípadě o ní ví a zná, nebo mi může nějak pomoct, ať se mi ozve na e-mail katka25ruzickova@seznam.cz

Předem Vám děkuji.

Naprosto zoufalá Katýsek

Milá Katko, věřím, že se mezi tolika čtenářkami najde některá, která dokáže pomoci, nebo alespoň fundovaně poradit. Já vám i vaší holčičce držím moc palce a mám pro vás jednu radu, kterou mi nedávno dala moje obvodní lékařka. Nečtěte o nemocech a diagnózách na internetu, vždycky vyznívají až moc katastroficky a člověka spíš vyděsí, než aby pomohly.

Reklama