Dobrý den,

sedím v kanceláři s mnohem mladší kolegyní - dělí nás 20 let - to ale nemění nic na tom, že si rozumíme, že jsme schopny se tolerovat, a to už docela slušnou řádku let.

Agáta, dnes pěkná 32letá žena, vlastně nikdy nepoznala mámu a její lásku, tak mám pocit, že tak nějak ke mně přilnula. Nevadí mi to, děti mám odrostlé, žijí vlastní život přes půl republiky. Tak teď mám takové svoje třetí dítě.

Není od včerejšího dne schopna nic dělat. O víkendu se s ní rozešel partner, skoro po třech letech. Chuděra tu sedí, hlavu v dlaních, štká a štká a nic nechápe. A já už nemám sil a argumentů, abych jí pomohla.

První kluk jí utekl po otevření hranic do ciziny, prý za výdělkem, a že se vrátí s penězi - kdepak už tam zůstal a Agátu pustil k vodě. Holka se docela vzpamatovala, chvíli byla sama a pak se seznámila s chlapcem, co podnikal. Dělala mu účetnictví, rozuměli si a po čase i plánovali společný život. Pak ale po jedné zakázce pan podnikatel vztah ukončil a... Agáto, poraď si, jak umíš. Opustil ji kvůli mladé paní s dítětem, kterému, jak jsem se pak doslechla, kupoval drahé dárky, oba vozil na hory, atd.

Proti mladým maminkám s dětmi nic nemám, to si zase prosím nemyslete, mají právo na to být šťastné, ale právě s posledním partnerem se situace opakovala. V sobotu večer po kině a při večeři jí sdělil, že našel lásku svého života, že nemůže onu ženu s dítětem nechat samotné, že ho moc potřebují  a že to má pochopit.

Agáta děti mít může, má je dokonce moc ráda, chodí vypomáhat do nedalekého ústavu pro postiženou mládež, což si myslím, ne každý je schopen psychicky zvládnout.

Vím, že si asi říkáte, že Agáta tak moc toužila a touží po lásce, že své partnery časem svým chováním zadusí? Nevím, jsem žena a máma, tak mi touha po rodině přijde normální, nedokážu to možná proto objektivně posoudit. Jde mi spíš o ten fenomén: mladí muži odcházejí za takřka hotovou rodinou. A mně se v hlavě rojí otázky:

Nechce se jim plodit vlastní děti?
Bojí se odpovědnosti za vlastní potomstvo?
Nebo si říkají, že takhle je to jednodušší a v případě rozchodu nenastanou hádky o dítě a nebudou muset platit alimenty?

Chci znát váš názor na poslední tři otázky.

Děkuji

 

Reklama