Vztahy

SOS: Při sexu „vidím“ souseda!

„Ještěže mi manžel nevidí do hlavy,“ zakončila svůj dopis čtenářka Marta, jejíž problém jsme se vám rozhodli zprostředkovat. Myslíte si, že manželství, kde si jeden vypomáhá při milování tím, že „vidí“ někoho jiného, má smysl?

„Jsme spolu pátým rokem a z toho tři je pro mě milování jen nepříjemnou nutností,“ svěřila se Marta ve svém mailu.

o„Máme šestiletého syna. Chtěla jsem ještě jedno miminko, ale myslím, že nechci už dítě s manželem. Nevadí mi, že je trochu tlustý, spíš mě odpuzuje, že je cítit potem a často i pivem,“ píše žena.

„Pokusila jsem se mu naznačit, že mi vadí, když tráví tři hodiny v hospodě, a pak se domnívá, že když bez předehry na mě s odpuštěním ve dvě ráno skočí, že z toho budu odvázaná. Vadí mi to čím dál víc. On se domnívá, že nijak nechybuje,“ píše.

„Nedávno se přistěhoval do naší vesnice synovec jedné paní. Žije tady i s přítelkyní. A to je právě teď můj největší problém,“ svěřuje se dál paní Marta.

„Jednou jsem takhle zase "držela", protože jinak to nazvat nelze, a oknem jsem ho zahlédla, jak jde domů. Máme okna do ložnice blízko a nebylo zataženo. Vím, že nás viděl!

Už od prvních dnů, kdy jsem ho začala potkávat, se mi líbil, ale nijak jsem to neřešila. Teď, od té doby, ano. Vzrušilo mě pomyšlení, že se díval, i když třeba se hned slušně otočil a koukal jinam. Mě ale přímo stimuluje pocit, že se dlouho koukal,“ říká.

„Když po mně teď manžel chce sex, už se tak nebráním a už mě to i baví. Jenže je to poroto, že si představuji, že na jeho místě je právě tenhle muž. Prostě zavřu oči a vidím jeho. Vzrušuje mě to. Manžel si všimnul, že jsem jiná, a je mu to příjemné, jenže mně to připadá jako nějaký druh nevěry. A i kdybych se srovnala s takovou nevěrou, nevím, jak to bude pokračovat.

Soused to neví, manžel to neví, jen já mám prostě problém a nevím, co s ním. Teď už na něj začínám myslet i mimo milování.

Hlavně je to kvůli poslednímu zážitku.

Bylo to před čtrnácti dny na hasičském plese. Povídali jsme si u baru. Nebylo to jen nějaké povídání. Líbila jsem se mu. Jsem si jistá,“ pokračuje.

„A teď nevím, co mám dělat. Jestli si s ním něco začnu, půjde moje manželství z kopce. I když, a to je právě důvod, proč píšu, nejsem si jistá, jestli už tím vším moje manželství není ztracené. Ještě že mi manžel nevidí do hlavy. Může tohle přejít samo?“ ptá se vás paní Marta závěrem dopisu.

Touha je silnější než rozum

To je bezvadné, paní Marto. Když to shrnu, máte doma manžela, který se s odpuštěním chová jako hrouda, navíc jste evidentně zamilovaná do někoho jiného, ze sexu s manželem máte pupínky a vaše představy při milování zahrnují konkrétního člověka. To je slušný náklad.

Záměrně jsem vynechala tu epizodu s jeho nahlédnutím do ložnice, protože tohle má kde kdo a samo o sobě by to váš vztah asi nenarušilo. Spíš naopak.

Bude docela zajímavé si přečíst, co si o tom myslí čtenářky.

Za sebe mám pocit, že pokud se váš muž výrazně nezmění v přístupu k intimnímu životu, asi těžko vás to přejde. Spíš bych to viděla tak, že dříve či později skončíte v posteli vašeho souseda naprosto reálně. A to celé na druhou ve chvíli, kdy ani vy jemu nejste lhostejná.

Asi si umím představit, jak to bude probíhat na menší vesnici, a možná vám jeho přítelkyně nepřijde popřát hodně štěstí. Nicméně než abyste se pasovala do role obětního beránka a spláchla do záchodu možnost být vedle někoho spokojená a žít, je lepší obětovat veřejné mínění.

Zkuste si to otočit jinak.

Dokážete si představit, že tohle je obraz vašeho budoucího života? Je Vám třicet, jak píšete. Není trochu brzy na model „Už to nějak doklepem?“.

Nepíšete, co jinak cítíte ke svému muži, ale troufám si odhadnout, že asi nic moc. Jestli mě někdo v posteli vysloveně odpuzuje, těžko to vykompenzuje jinak. Ať chceme, nebo ne, je sex alfou i omegou vztahu.

Touhu rozumem těžko převálcujete. Nebude-li to soused, bude to někdo jiný, kdo vám vrátí hodnotu a hrdost. Jestli to manžel má takhle, nejste povinna to sdílet.

Nikdo po nás nemůže chtít, abychom žili jeho život.

Co Martě poradíte?

   
05.06.2009 - Láska a vztahy - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [23] mrowiecova [*]

  Sml59

  superkarma: 0 20.07.2009, 07:30:12
 2. avatar
  [22] Avilo [*]

  Vedle nás naštěstí bydlí sousedkaSml52

  superkarma: 0 28.06.2009, 14:47:15
 3. avatar
  [21] Léthé [*]

  PanebožeSml28. Mít výčitky kvůli tomu, že při milování myslím na souseda a brát to jako nevěru?Sml28 To snad neSml2

  Ženy běžně myslím při milování na někoho jiného. Já na tom nevidím nic špatného. Je to perfektní sexuální stimul, který nese své ovoce, jak sama dotyčná napsala.

  Jo a pokud by tedy s tím sousedem to došlo i dál? Lidé si vybírají přibližně stejné partnery, takže počítám, že za pár let paní Marta bude myslet při sexu ze sousedem třeba na řidiče tramvaje, nebo na někoho jiného, kdo projde po jejím oknemSml37

  superkarma: 0 13.06.2009, 04:10:47
 4. [20] Muus [*]

  Víme, jak ušetříte - http://www.ekupony.cz/

  Najděte elektronické i tisknutelné slevové kupóny na našich stránkách a nakupte cenově zvýhodněné výrobky.

  superkarma: 0 07.06.2009, 16:11:34
 5. avatar
  [19] opuncie [*]

  Já bych si promluvila s manželem,poněvadž si neumím představit,že bych se s ním milovala a u toho myslela na někoho jiného....ale je také pravda,že bych se se smradochem a opilcem NEMILOVALA.....Sml64

  superkarma: 0 07.06.2009, 15:58:32
 6. avatar
  [18] Severacka [*]

  Promluvit si s manželem je jediná možnost, třeba se změní třeba ne, ale pak se aspoň může podle toho zařídit.

  superkarma: 0 07.06.2009, 09:30:05
 7. avatar
  [17] Severacka [*]

  Zázvorka — #5 Manželovi taky kdysi děsně smrděli nohy, byl to fakt děs, no jo jenže on do fáraček i v létě nosil teplý ponožky, jsem nechápala, ale naštěstí přestal Sml16 a nohy mu pak přestaly smrdět Sml39 .

  Jednou se to vrátilo, zjistil, že za to můžou ponožky s umělinou Sml28, takže letěli do koše. Zjistili jsme že může mít jedině 100% bavlnu a nebo pokud už tam nějaká umělina je, tak nevadí pokud jsou to ponožky s ionty stříbra, to pak ponožky nesmrděj snad nikdy Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 07.06.2009, 09:28:43
 8. avatar
  [16] grizzly [*]

  Nějak mi to nejde do kebule, nějak mi to nejde na rozum. Z jakého kopce by mohol manželství jít Marto už tři roky je mrtvé. Jenom si v hlavě namlouváte, že něco žije.

  Někdy a nevím proč jste pohřbila manželství, budiž mu země lehká. Asi vám nestojí za to ho oživit (ani se nedivím). To co zbylo z partnera nemá žádnou cenu, jen cenu vzpomínek. Může bít hůře může.

  Ta hrouda pomalu pochopí, že on není středem zájmu. I když má mozek vypitý tak záblesky intuice tam budou. No a pokusí se vzkřísit trosky manželství (možná) Možná ne protože on ho pohřbil asi dříve.

  Jestli se choval v začátku vztahu jinak a najednou hospoda a sex z povinnosti (protože on to také tak cítí) tak to někde zvadlo. Třeba se mu hnusíte stejně jako on vám jeno se stydí to říci a tak utíká do hospody. Doporučuji manželskou terapii a pokusit se to vyřešit dokud je čas.

  Domluvy nemají cenu dokud nepříjdete na to co změnit aby se vše vrátilo tam kde se vám to oběma líbilo. I když pochybuji, že ten čas někdy nastal.

  superkarma: 0 06.06.2009, 01:55:45
 9. avatar
  [15] Evly [*]

  Přesně tak, říct mu, co jí vadí a ať se snaží to změnit, pokud mu na ní záleží, tak to udělá. Se divím, že to neřešila už dávno, by mě mohlo být 3 roky nespokojená a jen držet jak fena. Přece to musí bavit oba. A chlapi náznaky fakt neberou, takže sebrat odvahu, případně dát panáka na kuráž a promluvit si o tom.

  superkarma: 0 05.06.2009, 14:33:44
 10. avatar
  [14] femme [*]

  Marta by si měla uvědomit, že mužům nestačí jen něco naznačit, jim se prostě musí říct všechno natvrdo Sml37 

  superkarma: 0 05.06.2009, 13:20:36
 11. avatar
  [13] rusalka2008 [*]

  Nejdřív bych si s manželem vážně - ale opravdu vážně - promluvila, že máme oba problém... On si totiž myslí, že je vše zase O.K. a pak by byl děsně překvapen, že jeho žena odchází... a cítil by jen podraz od ní... Ona by pak byla v očích všech ta nejhorší - pokud nedá najevo svou nespokojenost v manželství a jen sní o sousedovi.

  superkarma: 0 05.06.2009, 11:45:02
 12. avatar
  [12] jazuzinka [*]

  Michaela Kudláčková — #7 už tři roky??!! tak to teda vážně nevím, proč s manželem je. pro jedno kvítí slunce nesvítí - říká se. začít ve 30ti nový život s někým jiným přece není nic špatného a to, že má dítě taky není na překážku.

  superkarma: 0 05.06.2009, 11:34:34
 13. avatar
  [11] Zázvorka [*]

  ToraToraTora — #9 Sml52Sml52

  superkarma: 0 05.06.2009, 11:18:31
 14. avatar
  [10] Michaela Kudláčková [*]

  ToraToraTora — #9 To jsem nechtělaSml28

  superkarma: 0 05.06.2009, 10:59:31
 15. avatar
  [9] ToraToraTora [*]

  Co je to za systém? manželovi vyloženě domlouvání nepomáhá a já opravdu nevidím důvod , proč by měla držet. Normálně by se člověku chtělo říct, že ten chlap je hovado, ale co to je za ženu, která mu to toleruje. Proč by měla držet? Prostě řekne, že nic, dokud seč nezmění. On by na ní přeci také nelezl, kdyby měla na obličeji drožďovou pleťovou masku a natáčky.

  Nehledě na to, že představy jsou normální i ve fungujícím vztahu a neznamenají, že ten dotyčný touží být nevěrný. Já nechápu, jak někdo v takovém pravěku může tři roky existovat. Kruci a teď mě ten článek tak rozhodil, že si jako napotvoru večer na nikoho nevzpomenuSml52

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #10
  2. na komentář reaguje Zázvorka — #11
  superkarma: 0 05.06.2009, 10:24:25
 16. avatar
  [8] *modrá [*]

  Michaela Kudláčková — #7 no mělya by si s manželem promluvit

  superkarma: 0 05.06.2009, 09:26:08
 17. avatar
  [7] Michaela Kudláčková [*]

  jazuzinka — #3 Nezkoušela.  Ten manžel Martu odpuzuje tři roky. Soused je další stupínek. Podvědomě už ví, že ho nechce. Myslím..

  1. na komentář reaguje *modrá — #8
  2. na komentář reaguje jazuzinka — #12
  superkarma: 0 05.06.2009, 09:08:13
 18. [6] Lyoness [*]

  Redakce vyhodila psycholozku a Misa to bere za ni? Hura :)

  Rekla bych, ze predstavovat si pri sexu nekoho jineho - proc ne, ale tohle se zvrhlo uplne jinam. Ona si cilene predstavuje sveho souseda a manza je ji fuk... A navic ho chce v realu. Manzel nemanzel....

  Bud s manzelem natvrdo promluvi a oba se zmeni, nebo zkonci v sousedove posteli. Pripadne v posteli nekoho jineho...

  superkarma: 0 05.06.2009, 08:58:35
 19. avatar
  [5] Zázvorka [*]

  Anime Otaku — #2 Souhlasím! Prostě si sednout a natvrdo si popovídat o tom, co vám na manželovi vadí!! A on to buď změní (či se bude alespoň snažit - i to se počítá) a nebo mu to bude jedno a zůstane stejný. Podle výsledku bych se pak zachovala!

  Měla jsem s partnerem taky problém (a jak jsme se bavily s holkama, tak ony měly stejný) a to, když přišel z práce a zul se, tak to nešlo vydržet! Sice chápu, že když někdo dělá celý den v montérkách a bagánech, nebo je v mokasínách bez možnosti přezutí, tak mu nohy prostě nemůžou vonět po růžích! Ale dá se hned po příchodu domů skočit do vany!

  Tak jsem jednou tvrdě zakročila (trochu jsem se styděla, že musím já říkat, že mu smrdí nohy) a ono světe div se! to funguje. Nejen, že kupodivu nic neříkal (nezlobil se na mě!!!), hned šel do vany a takto to už praktikuje bez řečí 5 let! Asi bych měla ještě napsat, že jsem ho tenkrát zpražila u večeře způsobem: sorry lásko, ale koukej se jít osprchovat, protože s tvejma smradlavejma nohama já jíst prostě nemůžu (nakonec jsme se tomu i zasmáli). Stejně bych nesnesla, kdyby mi z hospody skočil rovnou do postele (bez osprchování!! taky stačilo 1x říci!!). A o sex v pivním odéru teda fakt nestojím - se divím, že to dovolíš!

  Buď si zkus chlapa k čistotě vychovat (jde to! i v pokročilém vztahu, když se chlap změní v pivního násosku, kterým dřív nebýval) a pokud se ti to nepodaří, tak prchej! Fakt nemáš zmeškáno a zasloužíš si lepšího!

  Prostě mu připomeň, koho sis před lety brala a proč si ho milovala! Ať se zamyslí nad sebou taky!

  A že si představuješ při sexu někoho jiného? Tím se netrap a užívej si to!!

  1. na komentář reaguje Severacka — #17
  superkarma: 0 05.06.2009, 08:43:01
 20. avatar
  [4] *modrá [*]

  Podle toho jak jsi popsala manželský sex jde vaše manželství z kopce už asi delší dobu....

  Představovat si místo manžela někoho jiného a toužit po něm mi přijde docela nevinné.  něco jiného už je pak si s ním něco začít.... v tom už jsou pak manžel, děti, majetky...

  superkarma: 0 05.06.2009, 08:30:12
 21. avatar
  [3] jazuzinka [*]

  Míšo a co Vám na to vyšlo v kartách?? zkoušela jste Martě vyložit?

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #7
  superkarma: 0 05.06.2009, 07:55:41
 22. [2] Anime Otaku [*]

  Tohle chce rozhovor s manželem - vážný a tvrdý, narovinu říct co se Vám nelíbí a co vám vadí. 

  Nedávno sem tohle absolvovala a kupodivu to doma zase začalo klapat

  Je to sice hodně těžké, proteče při tom hodně slz, ale výsledek stojí za to, alespoň potom víte na čem jste a jestli má cenu pokračovat

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #5
  superkarma: 0 05.06.2009, 07:23:16
 23. avatar
  [1] Juana [*]

  Tak nevím, jestli to zas není nějaký pseudoproblém. Nedoporučují náhodou někteří sexuologové, aby si člověk při stereotypním sexu představoval někoho jiného? Určitě jsem něco takového párkrát četla. A pokud to funguje, tak proč z toho dělat vědu. Paní se pak sex s manželem líbí, tak o co jde. Mimochodem, já si taky kolikrát představuju někoho jiného  nebo si aspoň představuju manžela před dvaceti lety a dvaceti kily. Akorát nemám pořád tu samou představu, ale operativně to měním. A myslím si, že i manžel si u toho představuje někoho jiného, a vůbec mi to nevadí.

  superkarma: 0 05.06.2009, 06:55:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme