Bulvár

SOS!!! Práce v bankovnictví

Zdravím všechny ženy in

a tímto je prosím o radu.
Pracuji ve firmě s výpočetní technikou.
Bohužel tato práce není tak ideální vzhledem k neshodám s mým vedoucím. Bohužel jsem neměla po škole žádnou praxi a byla jsem ráda aspoň za tuto práci. Vedu obchodní  věci, zařizuju, co se dá, dělám účetnictví a holku pro všechno.
Můj šéf nepatří povahově mezi skvělé lidi. Je výbušný, náladový a holt to mezi námi neklape tak, jak má.  Delší dobu uvažuju o změně, bohužel bydlím v místě, kde je člověk rád, že je tu aspoň něco .

A teď k hlavní věci .
Naskytla se mi příležitost pracovat na celní správě: zadávala bych do PC pohledávky od policie a následně zasílala upomínky neplatičům a předávala k exekuci.
Tato práce je i s bankovnictvím, a to je kámen úrazu.
Nemám v tomto směru praxi a nevím, co si pod tím představit. Přemýšlím, jestli se mám odhodlat tuto práci zkusit, nebo radši ne.
Nerada bych člověka, který mi tuto práci sehnal, zklamala. Vím, že se člověk učí, ale přeci jen mám z toho veliký strach. Proto jsem se chtěla pozeptat, zda některá z vás nedělá něco obdobného a nemohla by mi poradit.
Či popsat, jak moc náročná práce to je.

předem všem děkuji

xan


Milá xan,
tak já vám neporadím, snad čtenářky.

   
23.03.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [11] gobi [*]

  Já bych do toho šla! Všechno se dá naučit, bankovnictví je široký pojem, možná se fakt bude jednat o komunikaci s bankou, psaní příkazů, kontrola plateb - to není nic, zvládne to administrativní síla. Držím palce, ať všechno dobře dopadne.

  superkarma: 0 23.03.2006, 18:03:57
 2. avatar
  [10] xantypa [*]

  taky si rikam zkusim a uvidim

  superkarma: 0 23.03.2006, 16:24:50
 3. avatar
  [9] svetluszka [*]

  Normálně do toho jdi, nic složitýho to určitě není.. ...zkusit se má všechno...

  superkarma: 0 23.03.2006, 16:08:18
 4. avatar
  [8] Dášule [*]

  Máš jedinou možnost - zajít tam, nechat si pořádně vysvětlit, co to obnáší. Neuvedla jsi 2 zásadní věci - vzdělání a to, čeho se bojíš. Jestli se bojíš změny práce jako takové, tak je to zlé, protože tě čeká celý život snášet někoho, kdo asi nesnáší tebe. Taky se může stát, že tě vyhodí z toho místa, kde pracuješ a budeš si říkat, žes měla odejít. Jestli se bojíš PC, tak to je blbost, naučili se na něm všichni lidé s normálním IQ, pokud to opravdu chtěli a každá takováhle práce na PC znamená hlavně naučit se posloupnost mačkaných kláves. Takže se tam zajdi podívat, zjisti, co vlastně chtějí a potom se rozmýšlej. Jestli ti to našel někdo, kdo tě zná, tak pravděpodobně předpokládá, že na to máš. Při vstupním pohovoru nemluv o tom, že se toho bojíš, ale přiznej, žes ještě tohle nedělala a budeš potřebovat vysvětlení. Jinak počítej s tím, že takhle se můžeš bát každé jiné práce a budeš jenom celý život bědovat. Při změně práce člověk obvykle neví přesně, co jej čeká, ale já jsem si vždycky řekla, že je to příležitost se naučit něco dalšího.

  superkarma: 0 23.03.2006, 15:06:51
 5. [7] Rikina [*]

  Z formulace "tato práce je i s bankovnictvím" tedy vůbec nejsem moudrá, natož abych věděla, co si mám představit. Pokud se jedná o kontakt s bankou prostřednictvím internetového bankovnictví, pak to běžně dělá denně skoro každá účetní. Každá banka má na to trochu jiný systém, a nejde o nic víc, než se s tím naučit pracovat jako s každým jiným software. Většinou je to dost jednoduché, banky počítají s tím, že by to měl zvládat každý klient.

  superkarma: 0 23.03.2006, 14:59:59
 6. avatar
  [6] skolacka [*]

  xantypa: taky bych řekla, že to bude jak píše gabčulka . a z toho strach neměj

  superkarma: 0 23.03.2006, 14:59:48
 7. avatar
  [5] xantypa [*]

  jde o to, ze kdyz kdyz jednou dam vypoved neni cesty zpet a holt mame ted rodinnou krizi ohledne prace bydlim doma a nasi o praci prisly oba jsou na CID. a ja jsem ta co to tahne takze vidina lepsi prace je pro me dulezita jen ten strach z ni

  superkarma: 0 23.03.2006, 14:50:04
 8. avatar
  [4] xantypa [*]

  timto bych chtela podekovat redaktorce za upravu pisu bez diakritiky tak s tim mela praci
  bude to neco jako pise gabculka, znama tam dela sice neco jineho ale maji pribyrit a tak by me dohodila, samozrejme se urcite v te praci zeptam ale rada bych mela predstavu jak moc ta prace je narocna zda se do toho vrhnout ci nikoli

  superkarma: 0 23.03.2006, 14:48:49
 9. avatar
  [3] Meander [*]

  Dokud to nezkusíš, nedozvíš se, jestli na to stačíš

  superkarma: 0 23.03.2006, 14:47:14
 10. avatar
  [2] Gabčulka [*]

  A neznamená to třeba, že budete v kontaktu s bankou? Kontrolovat zda už pohledávka došla, platit vaše závazky, kontrolovat stav účtu apod.?
  Fakt bude lepší zeptat se přímo v budoucí práci!

  superkarma: 0 23.03.2006, 14:45:12
 11. avatar
  [1] edith1975 [*]

  Já nevím, jestli to chápu dobře, ale nejlepší by bylo, zeptat se přímo v té práci, kam by jste nastoupila, co bude vaší náplní. Tam Vám řeknou, co je třeba.

  superkarma: 0 23.03.2006, 14:40:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme