Milá redakce,

potřebuji se poradit s dalšími ženami.

Je mi 53 let a před 10 lety mi byla odstraněna děloha i oba vaječníky. Operaci jsem zvládla dobře fyzicky i psychicky. Odmítla jsem se nechat zamindrákovat ctěným příbuzenstvem "inteligentními" přípodotky typu: "Sousedce taky všechno vybrali a připadá si celá vykuchaná!". Kdepak. Tudy by cesta nevedla.

Ovšem klimakterické fujtajblové pocity na sebe nenechaly čekat snad ani 2 dny a stačily 2 měsíce na ukázku, jak to se ženou zamává. Návaly horka a pocení byly to nejmenší zlo. Tak vyvětrám, utřu se a fajn. Ale psychické rozlady, ufňukanost - lahůdka. Každý ať si dosadí svůj nejnepříjemnější psychický stav, když je oslaben a rozloží si jej do pravidelně za sebou jdoucích dní. Sen o očích topičových.

Můj gynekolog mi předepsal hormony a sláva! Krásná, mladá a úspěšná žena na pochodu! (To máme s přítelkyní takové povzbuzující úsloví, které pomáhá nejvíce, když jsme na mrtvici z práce, puberty, shonu...) Nicméně nastalo 10 let klidu, dokonce jsem se dala na břišní tance (která česká žena ostatně ještě ne-e?) a RADOST ZE ŽIVOTA se stala hlavním mottem.

I došlo na lámání chleba 3 Pomáhat a včera mi můj gynekolog prozradil sladké tajemství, že má zakázáno předepisovat hormony déle jak 10 let. A teď bych mooooooooc potřebovala poradit od zkušených a šťastných žen tady na těchto webových stránkách:

Co prosím vás užíváte, abyste nebyly rozladěné, protivné, náladové, vztahovačné, nezačaly virilnět, nezačaly vám růst vousy (přeháním?) a byly celé nemožné ?

Moc děkuji za radu.
Miriel


Milá Miriel,


ak nie hormóny, tak alternatívna medicína a dobrí priatelia. Výborný je taktiež šport, ten veľmi pomáha a vyrovnáva hladiny hormónov... 

Krásny a pohodový deň :-)


Upozornění: Pavla Gomba reaguje na v rozhovoru také na Vaši diskuzi pod článkem o UNICEF, který vyšel v pátek. Řada čtenářek v ní uvedla, že na takové věci nepřispívá, protože si za to ti lidé mohou sami... Vstupte do rozhovoru.
Reklama