Zdraví

SOS!!! Potřebuji se poradit...

Milá redakce,

potřebuji se poradit s dalšími ženami.

Je mi 53 let a před 10 lety mi byla odstraněna děloha i oba vaječníky. Operaci jsem zvládla dobře fyzicky i psychicky. Odmítla jsem se nechat zamindrákovat ctěným příbuzenstvem "inteligentními" přípodotky typu: "Sousedce taky všechno vybrali a připadá si celá vykuchaná!". Kdepak. Tudy by cesta nevedla.

Ovšem klimakterické fujtajblové pocity na sebe nenechaly čekat snad ani 2 dny a stačily 2 měsíce na ukázku, jak to se ženou zamává. Návaly horka a pocení byly to nejmenší zlo. Tak vyvětrám, utřu se a fajn. Ale psychické rozlady, ufňukanost - lahůdka. Každý ať si dosadí svůj nejnepříjemnější psychický stav, když je oslaben a rozloží si jej do pravidelně za sebou jdoucích dní. Sen o očích topičových.

Můj gynekolog mi předepsal hormony a sláva! Krásná, mladá a úspěšná žena na pochodu! (To máme s přítelkyní takové povzbuzující úsloví, které pomáhá nejvíce, když jsme na mrtvici z práce, puberty, shonu...) Nicméně nastalo 10 let klidu, dokonce jsem se dala na břišní tance (která česká žena ostatně ještě ne-e?) a RADOST ZE ŽIVOTA se stala hlavním mottem.

I došlo na lámání chleba 3 Pomáhat a včera mi můj gynekolog prozradil sladké tajemství, že má zakázáno předepisovat hormony déle jak 10 let. A teď bych mooooooooc potřebovala poradit od zkušených a šťastných žen tady na těchto webových stránkách:

Co prosím vás užíváte, abyste nebyly rozladěné, protivné, náladové, vztahovačné, nezačaly virilnět, nezačaly vám růst vousy (přeháním?) a byly celé nemožné ?

Moc děkuji za radu.
Miriel


Milá Miriel,


ak nie hormóny, tak alternatívna medicína a dobrí priatelia. Výborný je taktiež šport, ten veľmi pomáha a vyrovnáva hladiny hormónov... 

Krásny a pohodový deň :-)


Upozornění: Pavla Gomba reaguje na v rozhovoru také na Vaši diskuzi pod článkem o UNICEF, který vyšel v pátek. Řada čtenářek v ní uvedla, že na takové věci nepřispívá, protože si za to ti lidé mohou sami... Vstupte do rozhovoru.
   
26.06.2006 - Zdraví - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [17] Miriel [*]

  Milé ženy a dívky,
  až teď, po návratu z dovolené, se dostávám k tomu vám poděkovat nejen za vaše názory a rady, ale hlavně za báječnou podporu a vcítění se.
  Rada jedné výborné gynekoložky: 1 mg Estrogenu je velice nízká dávka hormonů na to, aby to ublížilo. Dle nejposlednějších studií to prý žádnou rakovinu prsu nespouští a navíc to doopravdy chrání před osteoporózou. Prý pokračovat dál. Držte mi palce, půjdu pana dr. gynekologa požádat o další předepisování. Přeji všem to nejlepší a ještě jednou: díky! Miriel.  superkarma: 0 05.07.2006, 07:32:32
 2. [16] Michaela 323 [*]

  Zkus vyměnit lékaře. Třeba tento už přečerpal. Do mě je také rvali - injekčně i tablety, nakonec tomu nechávám volný průběh a moje orgány se "srovnaly." V rukou bílé mafie jsme jen pokusní králíci, hlavně platit, platit a platit!

  superkarma: 0 26.06.2006, 14:58:23
 3. avatar
  [15] narciska [*]

  pajda: ježkovy voči Se máme na co těšit...

  superkarma: 0 26.06.2006, 14:57:40
 4. avatar
  [13] pajda [*]

  damanka: možná to chtělo zjistit předem...moje teta je vyhlášená gynekoložka a podobným operacím se brání zuby nehty - jakmile to jde jinak, tak ženskou na operaci nepustí, právě proto, že problémy s PMS zůstávají, naopak se v určitém procentu případů ještě i násobí...vím to z doby, kdy jsem uvažovala o sterilizaci, protože těhotenství by sice bylo nedoporučené, vysoce rizikové jak pro mě, tak pro mimi, ale otěhotnět normálně můžu.

  superkarma: 0 26.06.2006, 11:42:03
 5. avatar
  [12] arjev [*]

  Maiel,zkus buď jiného lékaře,zeptej se v lékárně magistry,pak je tu akupunktura.Nevím jestli ji někdo provádí u vás.Podívej se na NETu.Přeji zdraví

  superkarma: 0 26.06.2006, 11:20:55
 6. avatar
  [11] Kekka [*]

  Bylinky a jóga.

  superkarma: 0 26.06.2006, 11:19:28
 7. avatar
  [10] svetluszka [*]

  ..bože, to se fakt mám na co těšit...
  damanka: taky jsem si to myslela....

  superkarma: 0 26.06.2006, 11:01:42
 8. avatar
  [8] alko [*]

  Mě doktorka povilila hormony jen 5 let. Od té doby jsem vyzkoušela kdeco a když si myslím, že to zabralo, tak se ukáže , že zase nic . Tak zkouším další a trápím se. Ale mám jen ty základní potíže.
  Doktorka mi napsala a vychválila přírodní hormony - Utrogestan - fungoval, ale přestal. Z těch rostlinných preparátů jsem vyzkoušela Menoflavon, GS Merilin a NIC.

  superkarma: 0 26.06.2006, 10:33:21
 9. avatar
  [5] paviocko [*]

  Moje maminka bere hormony už víc jak 10 let, kromě osteoporózy (tu má hodně špatnou) je naprosto v pohodě. Možná by to chtělo změnit lékaře....

  superkarma: 0 26.06.2006, 09:33:39
 10. avatar
  [4] Gabi [*]

  Existují bylinné (hormonální) preparáty - určitě stojí za to trochu pobrouzdat po webu.
  Ze svého okolí mám také případy, kdy jsou ženy zcela bez substituce (i od věku před 40) a buď tvrdí, že žádné klimakterické projevy nemají (čemuž moc nevěřím) nebo řeší jen obličejové ochlupení depilací nebo rezignovaly úplně či problém vytěsnily. A problémy typu osteoporóza, obezita apod. přece " s tím nesouvisí".
  P.S.: S tím desetiletým ultimátem substituční hormonální léčby se mi to moc nezdá. Není to jen problém plně pojišťovnou hrazený preparát vs. plně hrazený pacientkou?

  superkarma: 0 26.06.2006, 09:24:49
 11. avatar
  [1] Bětuše [*]

  Vlastní zkušenost nemám, ale zeptám se v práci kolegyně, ta bere snad něco přírodního,ale ta neprodělala operaci, tak nevím

  superkarma: 0 26.06.2006, 09:06:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme