Dobrý den, redakce Ženy-in. Mohli byste moji otázku předat čtenářkám? Třeba mi poradí.

Mám takový problém. Je mi devatenáct let a ještě jsem nespala s klukem. Teď mám kluka a chceme to spolu zkusit. On je moc chápavý, ale radši jsem mu neřekla, že to pro mě bude poprvé.

No a teď mám problém. Nechala jsem si od doktorky napsat hormonální antikoncepci, ale podle letáčku ji mám začít brát až při začátku menstruace, a pak že bude fungovat hned. A to bude až za 14 dní. A potom budu mít týden menstruaci. No a já bych ráda, kdyby to šlo nějak urychlit - abych mohla tu antikoncepci začít brát dřív, aby fungovala ještě před menstruací.

V tom letáčku taky píšou, že když ji začnu brát v druhém nebo pátém dnu cyklu, tak že bude po sedmi dnech fungovat. Ale nepíšou tam, co se stane, když ji začnu brát teď - jestli bude taky po sedmi dnech fungovat. Nebo třeba po víc, nebo po míň. Nebo jestli mi vyvolá menstruaci. Nebo prostě co se stane.

No a já bych to potřebovala vědět, protože kdyby začala fungovat po sedmi dnech nebo mi spustila tu menstruaci, tak by to bylo dobré.

Já vím, že řeknete, že nemám spěchat. Jenže ono se to snadno řekne. Já už to prostě nemůžu vydržet :) a zase nechci, aby to poprvé bylo s kondomem...

Nebo není nějaký jiný způsob, jak si co nejdřív přivolat menstruaci?

tyna


Nu, ženy-in, poradíte? Já bych se tedy na místě čtenářky obrátila na svou gynekoložku, ta by to měla vědět nejlépe. A nebo počkala, když už čekala tak dlouho... Konec konců, počkat se někdy vyplatí :).

redakce@zena-in.cz

Reklama