Dobrý den,
 
můj bratr (28) se před dvěma lety oženil s o osm let starší rozvedenou paní, s jedním dítětem ve vlastní péči, s druhým v péči otce.

Do manželství přinesl peníze, kterými zaplatili vstupní částku na byt (ca 310.000 Kč), koupili si auto (ca 220.000 Kč) a vybavili byt - celkem přibližně 650.000 Kč.

Pak si vzali nějaké půjčky, v současné době dluží okolo 250.000 Kč. Jeho manželka měla 60.000Kč a starou obývací stěnu, kterou si přivezla od bývalého muže (nutno podotknout, že v nepřítomnosti exmanžela vystěhovala celý byt, ale pak přijel manžel a dost toho stěhovali zpátky).

Dodnes bratrovu ženu příliš neznáme - vzal si ji po roce poté, co jí pomohl s rozvodem (finančně). Letos v létě odjel do Anglie, protože se mu tady jako živnostníkovi nedařilo - on je instalatér, ona prodavačka, ale pracuje jako pojišťovací agent - aby vydělal peníze. Místo toho tam však u něj vypukla schizofrenie.

Veškeré záležitosti ohledně komunikace s úřady, ambasádou, anglickými lékaři, atd. jsme vyřizovaly já a moje sestra. Jeho převoz pak zajistil můj otec (je bratrův a sestřin nevlastní).

Od té doby, co se bratr vrátil (konec září 2005), není schopen práce - a jeho žena to nechce pochopit - on potřebuje čas na léčbu, ale ona mu jen předhazovala, jak musí nutně nastoupit do práce, že je hroznej...

Teď má bratr stav akutní deprese. Asi to zní jako že za všechno může ona, ale tak to není, já popisuju realitu! Musím podotknout, že i bez pracujícího bratra měli z jejího příjmu (údajně) ca 20.000 Kč měsíčně. Bratr dostal od státu 1600 Kč měsíčně.

Nyní bydlí u naší babičky, protože byt musí vrátit, aby měli na onen dluh. Jeho žena od něj odešla, ale ještě předtím si nadiktovala, co všechno si vezme ona, a co on. Nechala mu starý nábytek po svém ex (!), pračku a pár drobností.

Sama chce auto, spotřebiče z kuchyně a ostatní nábytek. Rozvést se nechce, ale po svátcích se stěhuje ke svému bratrovi. Nechci, aby to vyznělo, že je ona jediná ta špatná, ale od začátku se o jeho nemoc nezajímala a když ji nejvíc potřeboval, opustila ho.

Donedávna jsem ji chápala - že si potřebuje odpočinout atd., že toho má hodně... Ale vydržela být "oporou" pouze dva měsíce a všechno vzdává. Nechci řešit, že ho opouští, to je věc její a bratrovo, ale že dokáže zneužít jeho nemoci ve svůj prospěch a nechat ho napospas depresi, hodit to na někoho jiného a tvářit se, že to není její starost...
 
Co mám dělat?
Díky, Věra.

Milá Věro, nevím, co poradit. Jsem vůbec teď ráno taková neprobuzená - zapomněla jsem sem napsat reakci... No nic. Odcházet od svého nejbližšího v jeho nemoci je zlo. Ale u duševní choroby chápu, že zůstat pro ni může být dost náročné. To, že si chce všechno odnést zase nesvědčí o tom, že by se její odchod týkal jeho nemoci. Podle mě prostě mrcha, no...


Milé čtenářky magazínu Žena-in, napište nám o svém názoru na nevěru, zážitcích a zkušenostech. Nejlepší příspěvky předvánočně ocením zajímavými cenami! (Dámskou toaletní vodu od firmy Adidas  nebo např. pěnovým tužidlem na vlasy.)

Nevěra 
Je nevěra podraz?
Životní styl?
Neoodolala jste vášnivému sexu?
Žijete dvojím životem?
Partner žárlí a má důvod?
Nevěra je jen výměna tělesných pachů a nic víc?
Je nevěra a nevěra? V jaké se topíte?
Nic vám to neříká, jste světice? Čím to je? Jak to děláte?

Napište nám:
redakce@zena-in.cz

Reklama