Ahoj ženy-in!
 
Tak hned k meritu věci.
 
Jsem tak velký psycholog amatér, že se ani neumím pořádně naštvat, když mi někdo ublíží.
Teď třeba se se mnou rozešel partner dost necitlivým způsobem a já si to rozebrala, že vlastně za to zase až tak nemůže, a neumím se na něj ani naštvat a říct mu přímo pár jadrných vět.
 
Nakonec jsem rozzlobená sama na sebe:-(

 


Odpovedel jsem: 


Na sos, je to prilis strohe, zkuste to vice rozepsat... dekuji a s pozdravem za
www.zena-in.cz Radek Kriz

 


 

Děkuju moc za reakci:-)

Tak tedy:
Jsem tak velký psycholog amatér, že se ani neumím pořádně naštvat, když mi někdo ublíží. Psychogie mne totiž vždy bavila a ráda pracuju s lidmi.

Teď třeba se se mnou rozešel partner dost necitlivým způsobem a já si to rozebrala, že vlastně za to zase až tak objektivně nemůže, a neumím se na něj za to ani dostatečně naštvat a
říct mu přímo pár jadrných vět. Začnu psát mail, který, jak říká jedna známá, by si za rámeček nedal, a skončím u smířlivého mailu s analýzou situace.

Není to tak, že bych neuměla být na někoho rozzlobená, než ale přikročím k tomu, abych mu zpříma řekla, co si myslím, začnu o tom přemýšlet. Podívám se na problém ze všech stran v rámci možností nezaujatě. Někdy je to dobré, protože se bez emocí mnohé lépe řeší, někdy ale situace naopak vyžaduje nenechat do sebe kopat, ale kopnout si taky. To ale neumím. Neumím si povrchně kopnout, když si rozeberu všechny důvody k chování druhé strany.

Nerada mám také s někým dlouhodobý konflikt. Jsem podivně rychlým způsobem schopná srovnat si věci v hlavě, trápit se sice někdy, ale zároveň s tou osobou, co mi ublížila, komunikovat bez problému o radostech a starostech všedních dní, jako kdyby konflikt nikdy nebyl, a těšit se z toho ještě. Je to jistá "schizofrenie".

Nakonec jsem rozzlobená sama na sebe:-(, protože je to jistý druh slabosti a nedostatku odvahy k následkům... mi přijde.

Má to vůbec nějakou logiku?

Iva

 


 

Poradíte Ivě co s tím? Poradíte jí to, co já? Aby si přestala hrát na amatéra psychologa a skočila si k profíkovi? Tedy pokud jí současný stav nevyhovuje, což předpokládám?

Jinak samozřejmě přeji chlapa, který nebude zneužívat a nebude hrubý..

 

Reklama