Vztahy

SOS! Neublížím dceři?

Ahoj, zajímal by mne názor ostatních žen na situaci, kterou právě prožívám.

Jsem rozvedená čtyřicítka, mám 11letou dceru. Po rozvodu jsem se seznámila s mužem, který za mnou víceméně pravidelně dojíždí o víkendech.

Rozumím si s ním prakticky po všech stránkách, jediné co od začátku neklape, je jeho vztah s mou dcerou. Přítel ve své první rodině odcházel od miminka, takže o soužití s dítětem toho dle mého názoru nestačil moc pochytit.

Navíc je to člověk, který je sice chytrý a vzdělaný, ale s dětmi to neumí. Moje dcerka je též bezproblémové dítě, ale vůči mému příteli má blok a jejich vztah je na  bodu mrazu.

Jsem často jak mezi mlýnskými kameny, kdy nechci ztratit člověka, se kterým si dobře rozumím, a na druhé straně mám strach, abych neublížila dceři, tím, že i přes její nesouhlas zkusíme s partnerem společnou domácnost.

Napíše mi někdo svou zkušenost s podobnou situací?

Iva


Tady asi nejde moc poradit, jen myslím, že nejdůležitější je otevřená komunikace mezi tebou  a tvým partnerem. Pokud on necítí potřebu ten vztah narovnat, moc šancí na bezproblémový společný život nevidím...

Nebo si myslíte něco jiného?

   
08.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [26] Nikusa [*]

  Supéééééér!Jsou to egoisti, když neumí přijmout naše děti.

  superkarma: 0 29.08.2005, 09:18:04
 2. avatar
  [24] Nikusa [*]

  Známe se celkem 8 let a od roku 2000 jsme manželé a spolu máme dva a půl letou dcerku. Takže ta zkouška je dost dlouhá. Pokud to nejde ted, tak nechci strašit - ale nenäjdou k sobě cestu asi nikdy. Já si fakt prožívám po této stránce peklo. Manželovi se nelíbí, kolik toho syn sní, nelíbí se mu, že s ním sedí v obýváku(chudák syn už ani pomalu nevyleze z pokoje,když je doma),prostě vadí mu na něm vše!Přitom mu syn nic nedělá a snaží se mu už vyhýbat, manžel mu ani neodpoví na pozdrav. Nejhorší je, že dokonce na vánoce nechce sedět u stolu se synem. Takže posledně to vypadalo tak, že jsem se synem povečeřela(na štědrý den!!!)sama a dárky jsme si rozdělili my dva a pak jedl manžel sám a ke stromku šel, až odešel syn. Je mi z toho strašně zle a nevím,kudy kam. Shyluje se k rozvodu, už si totiž manžela nemůžu vážit, jako člověk a můj muž mně totálně zklamal- a tohle jsou u nás ty největší problémy. Muž říká, že nebýt mého syna, tak nám to klape. Ale je to moje dítě a budu si stát za ním! Vždy to bude můj syn až do konce života, ale on je přece jen cizí chlap, s kterým jsem(bohužel)spojila svůj život. Vážně - promysli si ještě vše a stůj více při své dceři. Mohlo by se Ti to taky vymstít a celý život budeš litovat. Já vím, že my taky potřebujeme lásku, ale ne za takovou cenu, myslím, že jsou na světě i ti prima chlapi.

  superkarma: 0 16.08.2005, 16:45:55
 3. avatar
  [22] Nikusa [*]

  ivaa: Tak rychle pryč od něj!!!Už dnes je pozdě!Jen by ses trápila a dceru taky,tohle mám doma!

  superkarma: 0 09.08.2005, 19:11:20
 4. avatar
  [20] Nikusa [*]

  Dnes po těžkých zkušenostech bych volila svůj byt- v něm já a moje dítě, a partner at k nám chodí(a já k němu),ale každý své soukromí!!

  superkarma: 0 09.08.2005, 10:18:31
 5. avatar
  [19] Stes [*]

  Nešla bych do toho. Je to špatná situace. Proč on odešel od miminka. Takový člověk může být sebevzdělanější, ale u mě je na posledním místě. Navíc, rodinu tvoříte vy s dcerou a ten kdo se má přizpůsobit, kdo event. přichází do rodiny je on. Měl by se tedy snažit svůj vztah s vaší dcerou zlepšit. Je sice pravda, že dcera jednou vyletí z hnízda, ale je to také její domov a mělo by se jí tam líbit a ráda se vracet. Když tam bude někdo, koho nemá ráda, nerozumí si s ním a ve vaší moci by přitom bylo to zlepšit, tak jí nakonec moc neprospějete.

  Také bych si s oběma promluvila a nechala to ještě nějaký čas tak, jak to je. Navíc, vy jste zamilovaná a určitě máte ty "růžové brýle". Třeba vaše dcera vidí víc než vy.

  superkarma: 0 09.08.2005, 07:29:57
 6. avatar
  [17] Barbucháč [*]

  medved:

  superkarma: 0 09.08.2005, 00:30:20
 7. avatar
  [15] medved [*]

  dala bych si pozor na cloveka, co odchazi od zeny s miminkem

  superkarma: 0 08.08.2005, 21:15:39
 8. avatar
  [14] Blueberry [*]

  Ja mam presne kvuli tomu uz 9 let vztah s pritelem, kdy nezijeme spolu. Bydlime 10 minut od sebe, tak neni problem se videt. On o me syny nestoji (ma s nimi civilizovany a pratelsky vztah, ale to je vsechno) a oni o neho take ne. On sam vychoval sve dve deti (dnes je jim 23 a 25 let) a celkem rozumne argumentuje, ze si toho uzil az az. Mne na druhe strane vyhovuje byt jen s klukama, protoze si muzeme delat co chceme a nikdo nam do toho nekeca.

  superkarma: 0 08.08.2005, 21:04:13
 9. avatar
  [13] Nikusa [*]

  U nás to samé,manžel k synovi nikdy nenašel(ani nechtěl)cestu. Jsou to pak hrozný problémy a trápí se všichni(u nás kromě manžela).Už nikdy!!!

  superkarma: 0 08.08.2005, 18:42:25
 10. avatar
  [12] *modrá [*]

  Já bych s tím sestěhováním ještě nějaký čas počkala, děvčeti je 11, jde do puberty, to děti kolikrát odmítají i svoje vlastní rodiče jako nějakou autoritu. Chce to počkat až ji telecí léta přejdou, vydržet !

  superkarma: 0 08.08.2005, 18:27:05
 11. avatar
  [11] Májík [*]

  Kekka: tak tomu nevěř, že to čas nějak vyřeší. Mám právě jeden velice čerstvý příklad ve své rodině. Moje sesrta se před třemi lety vdávala coby svobodná matka s tehdy zrovna 11letou dcerou. Vdávala se po dvouleté známosti i společném bydlení. Bohužel se právě v těchto dnech rozvádí a důvod? Její manžel nenašel k mojí neteři vztah, prostě se to ani po těch třech letech nepodařilo, tak to vzdal a ze vztahu i za cenu rozvodu vycouval a to i přesto, že mojí sestru má pořád rád.

  superkarma: 0 08.08.2005, 16:31:22
 12. avatar
  [10] Majdinka [*]

  Chce to čas, čas, čas. To samé jsem měla doma. Dcera chtěla doma tatínka, i když věděla, že tatínek odešel. Prostě to nemohla pochopit a na mého přítele "cenila zuby". Čas vše vyřešil, ne že by si skákali kolem krku, ale tolerují se, mluví spolu normálně o běžných věcech. Přítel si jí "jako" nevšímal, ona se uklidnila a jak říkám, je to v poho. Tak držím palce!

  superkarma: 0 08.08.2005, 16:27:38
 13. avatar
  [9] Gedžitka [*]

  A nešlo by si s dcerou promluvit, je dost velká, aby vše chápala. Ono taky hodně záleží na tom, proč si nerozumí. Já bych si s ní sedla, popovídala si s ní a pak by se vidělo. My byl ve věku 14 a 12 let, když se naši oficielně rozvedli a něja sme tím netrpěly, že si naši našli někoho jinýho a nikdo s náma o tom nemluvil, prostě nás postavili před hotovou věc. Taťka už nějakou dobu se svou nynější ženou žil, aniž bych to alespoň já tušila, švíca to věděla, jak dlouho nevím. Mamka si hledala partnera nějakou dobu než našla toho, co jí vyhovuje, ale nebyly sme proti, chápaly sme, že někoho potřebuje, že nemůže být sama.

  superkarma: 0 08.08.2005, 16:13:10
 14. [7] apina [*]

  To je právě to!! Jsem od smrti svého muže sama se 7 -mi letým synem( skoro 6 let)a chlapů je dost co by měli zájem. To jo! Ale nejsem jen já, ale i můj syn! Jestli mě chce muž milovat musí mě milovat i s mým synem, protože ke mě patří a vždy patřit bude!! Bohužel se někteří muži chovají jako by děti byli nakažlivá nemoc a mám pocit, že nechtějí žádnou zodpovědnost. Chtějí si prostě jen užít a do toho já teda raději nejdu.

  superkarma: 0 08.08.2005, 15:35:09
 15. avatar
  [6] sharonka [*]

  Já si myslím, že pokud jsou děti v tomhle věku a žena si chce najít partnera, musí to být takový člověk, který bude s dítětem vycházet a bude se o něj zajímat a bude s ním umět jednat a žít, protože to dítě bude součástí jejího života ještě dlouhou dobu, než se osamostatní a hlavně s ním bude brzy třískat puberta, což je obzvlášť těžké zkouškové období pro nervy. Něco jiného je případ, kdy jsou děti dospělé, mají svoje rodiny a životy a žena si chce najít partnera, se kterým by žila zbytek života. I tehdy se asi těžko hledá kompromis, pokud se s ním děti neshodnou,ale dospělý člověk to pochopí snáz než malé dítě, že maminka nechce být sama a že každý holt má své chyby a bere to hlavně z toho pohledu, že když je maminka šťastná a spokojená, není důvod jí něco rozmlouvat a do něčeho se plést.

  superkarma: 0 08.08.2005, 15:27:57
 16. avatar
  [5] Mirrule [*]

  Jednou jsem to tu už psala. Myslím si, že dcera se chová jen podle tohu co vycítí z tvého přítele. Ty to necítíš, protože on tebe miluje, ale to neznamená, že musí milovat tvou dceru. Sama víš že člověk vycítí, když se někdo přetvařuje a děti to umějí ještě mohem líp...Já osobně bych do toho nešla...když to uděláš přes její vůli, nebude ti věřit....dáš jí záminku, že jeho bude nenávidět, protože si bude myslet, že na něm ti záleží víc než na ní....Netvrdím, aby jsi zůstala sama, ale dcera musí vědět, že je na prvním místě a ona si musí uvědomit, že i ty máš právo na lásku......Dej jí čas pochopit, své obavy a pomoz jí v tom...Hodně štěstí...

  superkarma: 0 08.08.2005, 15:22:35
 17. avatar
  [4] marcellina* [*]

  já jsem si vzdycky myslela,ze samotne matky s ditetem by si apriori mely hledat takového partnera, ktery bude na souziti s "cizim" ditetem pripraven . Takze si myslim,ze pisatelka to vzala z nejakeho jineho konce

  superkarma: 0 08.08.2005, 15:13:27
 18. [3] Ifankar [*]

  Promluvila bych si asi na obě strany. Pokud se z tvého přítele má stát člen tvé rodiny, měli byste se spolu domluvit co a jak ... a jak do toho zahrnout dcerku.
  K dcerce: V jedenácti je člověk ještě dítě, na druhé straně už ale ne tak malé, aby se s ním nedalo povídat trochu vážněji. Zeptat se jí, co si myslí ona a proč, co jí vadí.

  Když ale selže možnost si to všichni vypovídat a začít řešit, tak moc šancí do budoucna na jednu rodinu bohužel nevidím. Ty to v hlavě sama nevyřešíš.

  superkarma: 0 08.08.2005, 15:10:45
 19. avatar
  [2] Kekka [*]

  Tak tohle moje máma vůbec neřešila. Nech tomu čas, zvyknou si oba. Dceři vše vysvětli, ale jde o tvůj život. Dcera jednou vylítne z hnízda a ty zůstaneš sama? Přeji hodně

  superkarma: 0 08.08.2005, 15:03:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme