Ani nevíte, jaké to je rozčarování, když po 8 letech soužití s partnerkou zjistíte, že vlastně nevíte, koho jste si vzali, s jakým člověkem doopravdy žijete.

To se stalo i mně, ženy-in, a jsem z toho tak vedle, že vás žádám o radu či vysvětlení, to je jedno. Hlavně abych snad trochu pochopil, co se mé partnerce honí v hlavě a proč!

Konečně se nám povedlo po 2 letech miminko! Dneska je synovi 11 měsíců a je úžasný, kdybyste ho viděly! Už dělá první pokusy s chozením, zvládá různé jednoduché úkony, žvatlá. Jediný člověk, který z něj nemá radost, ač by měl, je moje žena, Mikulášova máma.

V průběhu těhotenství jsme si nechali říct pohlaví, ale jednou to byla holčička - v tom lepším případě, pak kluk, v tom horším, kdy se manželka utěšovala, že to je jen pupeční šňůra, a tak jsme to nechali "koňovi".

Po porodu měla Ivana problém přijmout naše dítě za své, nevím, jestli to píšu srozumitelně nebo jestli to je k pochopení, ale prostě se jí nelíbilo, že se nám, potažmo jí narodil chlapec. Starala se o něj i stará, to ano, ale je jak stroj. Sice se to časem trochu zlepšilo, ale pořád je cítit určitý odstup či menší trpělivost s jeho výchovou.

Před známými i rodinou to jakž takž jde, ale doma si nezapomene čas od času rýpnout, jak jsem jí to mohl udělat, počít chlapce! Vždyť ona přeci chtěla holčičku, spřízněnou duši... že ona přeci ženskému pohlaví víc rozumí, ví, jak přemýšlí, že by určitě své dceři lépe porozuměla - jako žena ženě. Zatímco kluci více trpí dědičnými chorobami, jsou méně zvladatelní, určitě z něj vyroste raubíř... a o čem si s ním bude jednou povídat?!

No, jsem z toho smutný, naštvaný, vzteklý, zklamaný - nevím přesně, jaký pocit zažívám, ale nechápu to! Máme nádherné, zdravé, šikovné dítě. Jak to, že je pro ni těžké přijmout naše dítě, kdyby bylo postižené, asi bych to pochopil líp, ale, zaplať pánbůh, Mikuláš je zdravý.

Copak mateřská láska, pokud se to vůbec dá tak nazvat, si vybírá? Nebo je to jen její neochota se přizpůsobit či strach, že mu neporozumí. Copak tu nejsem já, abych jí mnohé vysvětlil?

 

Díky předem za pomoc.

                                                                          Michal

Reklama