Vztahy

SOS! Nemám žádnou rodinu!


Přeji krásný den všem čtenářkám a i redakci,
 
předem mé zpovědi, či jak to napsat, bych chtěla poděkovat, že existuje Žena-in.cz, která dokáže naslouchat cizím lidem a zároveň i pomoci a podržet člověka v nesnázích.
 
Vše, co se mi v životě děje a stalo, asi nepopíši v pár řádkách.
 
Vyrostla jsem v rodině, která absolutně nefungovala, otec začal sázet a hrát, tudíž výplatu matce nepředával a někdy mi i ukradl peníze, a matka na truc začala pít. Vyčítala mi vše a všechny, hrůza. To vše vyvrcholilo minulým rokem, matka odešla od nás, nyní má prý nějakého přítele, který jí dost pomáhá. Je mi 24 let a již několik let se starám sama o sebe. Po odchodu matky otec neplatil absolutně nic, vždy si vymyslil, že ho okradli, i když mi na očích viděl, že vím, že lže. Takže jsem platila vše sama.
 
Matka odjela za svou rodinou na Šumavu a vzala si s sebou psa, kterého pak vrátila otci, a obratem odjela zpět (což mi opravdu přišlo nechutné). Pak jsem slyšela, že se tam nepohodla a odjela pryč do azylového domu do Husince a nyní je v Kutné Hoře. Nepočítám, že se vrátí a ani bych jí to nedoporučila, může být ráda, že má otce z očí. Hlavně já si s ní vůbec nerozumím, žárlí na všechny, se kterými se bavím, je to hrozné. Každý jí ublížil, pořád si stěžuje a tak.
 
Ale nyní zpět k mému otci, když neplatil, tak jsem odjela ke kamarádce a o Vánocích mi volala majitelka, že není x měsíců zaplaceno, v tu chvíli se mi zhroutil svět, jediné štěstí bylo to, že mám přítele, který mě podržel, jsem šťastná, že ho mám:).
 
Tak jsem se pak po čase vrátila, otec něco zaplatil. Postupem času se ke mně přistěhoval i přítel. Ale otec opět přestal platit, pak se pokusil o sebevraždu, ale byla to demonstrace, jelikož se vrátil domů, tak jsme ho nechali odvézt, doktor mi řekl, že ve stavu, v jakém byl, stačil okrást ještě sestřičku, asi si mě dokážete představit, chtěla jsem se v tu chvíli propadnout do země.
 
Otec mi dluží hodně peněz, ale dělá mi samé naschvály, když náhodou má peníze, tak zaplatí složenky (doufám, že v té nové práci vydží a dá se dohromady, nic zlého mu nepřeji), ale odmítá mi platit v hotovosti. Chtěla bych si peníze dát na stranu a něco si za ně pořídit. A tu jsme u dalšího problému, bojím se, že když si něco pořídím, že k nám vlítne exekuce a o vše příjdu. Ale nyní akutně potřebuji novou ledničku, co mám dělat?
 
Otec mi dělá samé naschvály a jsem na něho tak vysazená, že mi leze mráz po zádech, i když my řekne jen pozdrav ahoj.
 
Nevim, proč to dělá, ale už toho začínám mít plné zuby.
 
Majitelka domu je velmi hodná a ochotná, kdyby nechtěla, tak by mi tak nepomáhala, ale já v tom bytě asi nevydržím, aniž bych se nezbláznila, jediné, co mě drží nad vodou, je můj přítel a práci, kterou mám.
Oba rodiče chtějí, abych za ně řešila vše, musila jsem si kvůli nim změnit i číslo telefonu. Pořád mě bombardovali smskama. Hrůza.
 
Takže z toho vyplývá, že nemám žádnou rodinu. Jen přítele, který pro mě znamená vše, a mou tetu (sestru mé matky).
 
Chtěla bych si najít jiné bydlení, ale není to jednoduché, nájmy jsou třikrát i víckrát dražší než ten nynější. Můžete mi prosím poradit, co byste dělali v této situaci?
Na jednu stranu jsem vděčná, že jsem samostatná a na nikom nezávislá, ale přišla jsem o hodně, co se týče podpory rodičů, dětství apod.
 
Děkuji za Vaše případné odpovědi
 
   
19.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [18] Natálka73 [*]

  superkarma: 0 16.12.2006, 16:07:18
 2. [17] tanecnice [*]

  A je mi lito, tveho detstvi.Mama byla stejna, nikdy jsem nepochopila, kde se v ni zarlivost bere, a proc vsechny problemy i neproblemy resi se mnou,proc ja jsem sobecka, zla......Tata nebyl moc tata.Ale vim, ze reakce na me detstvi a dospivani mi davala zabrat spoustu let pote, stale se mi o nich zdalo, mela jsem pocit, ze jsem stredem problemu,bylo to neprijemne,kazilo mi to naladu strasne casto.Pomohla mi jedina vec, a to kniha - Jak odpustit svym bliznim,nebo tak nejak podobne.Jestli i ty mas psychicke problemy,nebo prijdou doporucuju MOC MOC MOC.Jedna vec je odpoutat se financne, druha mit srdicko v poradku.

  superkarma: 0 23.07.2005, 16:25:00
 3. [16] tanecnice [*]

  Odstehovat!!!!

  superkarma: 0 23.07.2005, 16:18:52
 4. avatar
  [15] evita_ij [*]

  Taky radím ODSTEHOVAT SE a žít svůj vlastní život. Každý má zodpovědnost za sebe, pokud Ti už tak zkazili kus života, nenech si pokazit další kus! Máš přítele,spolu to zvládnete!!!Přeju moooc štěstíčka !

  superkarma: 0 19.07.2005, 21:57:58
 5. avatar
  [14] Nikusa [*]

  Myslím,že když si najdeš(s přítelem)podnájem,budeš na tom úplně stejně.Máš strach,že to finančně neutáhneě,ale takhle o ty peníze(které by jsi dala za podnájem)stejně přicházíš vinou otce a nic z nich nemáš.Takhle to dáš(a budete na to snad dva)na bydlení a budeš mít svatý klid.Stejně ti asi nic jiného nezbyde,tak neztrácej čas!Přeji ti hodně štěstí.

  superkarma: 0 19.07.2005, 17:51:41
 6. avatar
  [13] medunka2001 [*]

  Poslat otce na léčení a když to nepůjde, tak se sbalit a jít žít někam z jeho dosahu, nejlépe aby nevěděl kam, protože jinak by byl schopný chodit si pro peníze.

  superkarma: 0 19.07.2005, 14:10:08
 7. avatar
  [12] Kelly [*]

  Koupit ledničku, rychle najít byt nebo podnájem a po "anglicku" zmizet beze stopy. Tatík je svéprávný, tak ať se o sebe stará sám. Matce se ani nedivím, že zmizela ...
  Otec Tě jen zneužívá ... než žít s takou pijavicí, tak zapnu všechny páky a úplně zmizím z jejich života. Klidně i na opačný konec republiky. Zpřetrhej s nimi kontakty. Nejsi sama, máš přítele, tak jste na to už dva. Bude Vám samotným veseleji. A výčitky si nedělej, oni je vůči Tobě také nemají.
  A neváhej, bude to jen a jen horší ...

  superkarma: 0 19.07.2005, 14:02:21
 8. avatar
  [11] vifina [*]

  Lára: a proč by jsi měla za svého otce platit? Ty nejsi za něho vůbec zodpovědná (spíš on je zodpovědný za tebe)!!! Říkáš, že žiješ i s přítelem, tak se spolu složte na nájem a nic víc přece není potřeba platit. Když ti nepomáhá platit tatík, tak alespoň přítel. Myslím si že tě to nevytrhne a jestli hrozí exekuce, tak Ti přece nikdo nemůže vzít tvoje věci. Horší je kdyby ten nábytek a vybavení kupovali rodiče. Dluhy nikdo na tebe vymáhat nemůže jedině na tvojí matce. Nedělej si hlavu a hlavně mu nedávej žádný peníze ať se postará sám. Nebo ho přemluvte ať se jde léčit na gemlérství, ale je jasný, že se Ti asi tatík vysměje do očí. Taky bych si tu ledničku v pohodě koupila, protože tu ti exekuce sebrat nemůže pokavaď na ní budeš mít paragon a hlavně datum kdy jsi si jí kupovala. Možná se mýlím, ale je to můj názor.

  superkarma: 0 19.07.2005, 13:15:06
 9. avatar
  [7] gerda [*]

  hlavně trpně nečekej, co přijde! Probírej inzeráty na pronájem bytu v Realitách, sama aktivně inzeráty na bydlení dávej. Nevím, jakou máš profesi, ale zkus nabídnout, co umíš, s podmínkou bydlení. Zkrátka jednej. Takhle žít nemůžeš. Je to smutné, ale rodiče už nenapravíš, jen by na tobě viseli jako pijavice. Odstřihni se od nich, však sama nejsi a přítel ti jistě pomůže taky. Radši se odstěhuje na druhý konec republiky, začni znovu od píky, jenom nezůstávej v tom, v čem teď žiješ. Máš právo na svůj šťastný život.

  superkarma: 0 19.07.2005, 13:01:00
 10. avatar
  [6] kemy [*]

  to je opravdu smutný. muj táta hrál taky automaty, když sem byla malá. bylo to zlý, fakt zlý. máma věčně uplakaná. nakonec se rozhodl jít na léčení, protože věeěl, že mamka se jinak nechá rozvést. byl tam tři měsíce a od tý doby nehraje. je to už deset let,ale když si na to vzpomenu, je mi úzko, přestože sem byla malá a nemohla to vnímat až tak, jako dospělej. takovejm lidem se dá odpouštět i to, že například prohráli vejplatu mámy nezletilýho brýchy z brigády a podobně, i to, že maminka táhla asi rok nebo dva domácnost jen ze svýho nízkýho platu. on přistoupil na to, že se bude léčit, pochopil, že je nemocnej. ale když se někdo léčit nejde, nemá to cenu. je to jako feťák, kterej utratí všechny peníze za drogy. radim ti dobře, UTEČ! hodně

  superkarma: 0 19.07.2005, 12:47:55
 11. [5] natalia [*]

  Moc děkuji za článek. Dovedu si představit co prožíváš, jsem stejně "stará" jako ty a pocházím z podobných poměrů. Taky nemám žádnou rodinu a občas mám pěknou depku. Já jsem svou situaci řešila tím, že jsem se odstěhovala a nikomu neřekla kde bydlím. Vím,že to není lehké, některé podnájmy byly příšerné. Ale přišla jsem na to, že pokud člověk v sobě najde tu sílu a začne jednat má vyhráno. Dneska je to víc jak 5let co nebydlím u rodičů a oni dneska už nebydlí - jsou bezdomovci s nesmírnými dluhy. Takže dejte s přítelem hlavy dohromady a začněte jednat. Jste na to 2, tak určitě něco vymyslíte. I hodně drahý podnájem ve kterém máš klid je lepší než čekat na exekuci. Odstěhujte se a nikomu neříkejte kam, pořiďte si nové tel.čísla a začněte žít SVUJ NOVÝ ŽIVOT. Bude to hodně těžké, ale musíš začít žít jinak se z toho zblázníš!!! Držím ti palce!!!

  superkarma: 0 19.07.2005, 12:40:53
 12. [3] hblaziko [*]

  Proč by k tobě měla vtrhnout exekuce, dluží přece tvůj otec za svůj nájem, ne ty za svůj! Být tebou koupím hned po výplatě tu ledničku a otci řeknu, že ti zbylo tolik a tolik do příští výplaty a že mu "půjčíš" třeba 100 Kč. Ale jestli hraje na automatech, tak to bych mu nepůjčila NIC!!!
  Ty za něho nemůžeš, nejsi za něj odpovědná, takže se za něj nestyď. Život si zpackal on a ty si radši užívej lásky se svým . Hodně .

  superkarma: 0 19.07.2005, 12:26:47
 13. [1] r1911 [*]

  Lára: Ale jinak, o podpoře ze strany rodičů nepíšeš vůbec nic. Jsou dospělí a pokud se rozhodli vést život, jaký vedou, asi bych se jich taky stranila. Prostě bych pokračovala v samostatnosti, ale s tetou bych udržovala kontakt, když je tou hodnou osobou v tvé blízkosti. Evidetně jsi člověk, který mívá výčitky a zaobírá se situací, ale pochybuji, že něco změníš. Pokud se otec neudrží v nové práci, řešila bych to stěhováním - kde třeba dřív bydlel tvůj přítel...

  superkarma: 0 19.07.2005, 12:22:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme