Vztahy

SOS: Našla jsem nevěru ve zprávách


Poznali jsme se již před dvanácti lety. Bylo mi sotva osmnáct a jemu přes třicet. Pro mladou holku nezajímavý starý chlap. Moje známá ze sportovního oddílu mě požádala, jestli bych jim nemohla pohlídat večer děti.

Souhlasila jsem a brzy se hlídání stalo běžnou součástí mého života. Pomalu jsem se dozvídala od dětí i z reakce okolí, že jejich manželství není zrovna v pořádku. O Marceliných nevěrách si cvrlikali holubi na střeše a Pavel působil unaveně a smutně. Doma se moc nezdržoval, jezdil po celé republice po montážích a přišlo mi, že domů jezdí vlastně jen za dětmi. A protože Marcela stále častěji využívala mých služeb s tím, že musí v práci něco dodělat, potkávali jsme se s Pavlem při předávání dětí také stále častěji.

Náš vztah se pomalu vyvinul v náklononst a později v lásku. Věděli jsme, že to nebude lehké, ale protože se o Marceliných nevěrách všeobecně vědělo a všichni je odsuzovali a protože se zdálo, že děti jsou zvyklé, že jsou s tátou jen o víkendech, a mě měly rády, překvapilo nás, jaké podzvižení způsobilo, když Pavel požádal o rozvod a zároveň jsme dali najevo, že se chceme vzít. Reakce Marcely byla téměř hysterická. Začala obcházet všechny naše známé, pravidelně navštěvovala mou mámu a všude šířila, jak je jí ublíženo a jak jí rozbíjím šťastné manželství. Přes to všechno a nebo, jak tehdy říkala moje sestra, právě proto se náš vztah ještě upevnil, Pavel se rozvedl, a když mi šlo na dvaadvacet, vzali jsme se.
 
Byla jsem šťastná. Pavel, nyní již jen můj, jak jsem byla přesvědčena, mi sice přiznal, že o Marceliných nevěrách věděl a byla mezi nimi taková dohoda o životě „nadivoko“, ale že se mu tenhle způsob moc nelíbil. Teprve já jsem mu dala sílu to ukončit. Zůstával s ní prý jen kvůli dětem a proto, že neměl nikoho, s kým by chtěl být. A tak jezdil domů jen za dětmi a časem pak za mnou. Ale to se teď všechno změnilo. Musel sice ještě nějaký čas pracovat po republice, ale když to vydržíme rok, dva nebo tři, budeme mít na náš vysněný malý domeček.

A pak budeme mít miminko, on si najde práci někde poblíž a budeme šťastni. A tak náš život pokračoval stejně jako před svadbou. Já studovala vysokou školu a vlastně žila normálním studentským životem, chodila na brigády, abych měla nějaké vlastní peníze, a manžel jezdil po montážích. Každý víkend, někdy jednou za dva, když se vyskytl nějaký problém v práci, jezdil domů a pak jsme byli spolu. Naše manželství se vlastně scvrklo na společné víkendy. Nelíbilo se mi to, ale zvykla jsem si. Když chceme domeček, musíme něco skousnout.

Jenže místo naslibovaných obrovských prémií za ukončení montáže přišlo jen pár korun, protože práce skončila finančním propadem. Život šel ale dál, manžel byl hodný, milý, a když jsme byli spolu, bylo to úžasné. Jen jsme spolu byli čím dál tím míň. Změnil zaměstnavatele a povýšil. Měl teď na starost celou jednu montáž, plat mu sice nijak závratně nevyrostl, ale sliby byly větší a růžovější. A práce bylo více, někdy se nedostal i několik víkendů domů.

Začaly ve mně hlodat pochybnosti. Co když to není jen práce? V té době pracoval ve městě, kde měl z minulosti spoustu známých. S některými mne seznámil. Byla tam jedna osmnáctiletá dívka a já měla pocit, že se v mém manželovi jen vidí. Nebyla nijak zvlášť hezká, a když jsem se Pavlovi o svém pocitu zmínila, smál se. Říkal, že je to chytré děvče z velice bohaté rodiny, které neumí navazovat kontakt s lidmi. Protože on se s ní normálně baví, tak je do něj možná trošku zakoukaná. Ale že ji to jistě přejde.

Přesto ve mně zůstala pochybnost. Pavel už nemohl z pracovních důvodů jezdit tak často domů, začala jsem jezdit za ním. S tou dívčinou jsme se zkamarádily. Jmenovala se Eva. Někdy jsem měla pocit, že jsem v naší trojici jaksi navíc. Když jsem o svých pocitech řekla Pavlovi, smál se mi a říkal, že přece není hlupák, aby vyměnil krásnou manželku, která ho miluje, za ošklivé rozmazlené káče.

Ale mně bylo přece taky jen něco přes osmnáct, když jsme se poznali! Jistě chápete, že můj vztah k Evě velmi ochladl. I ona si to uvědomila, a pokud jsme se u některého známého setkaly, byla ke mně ještě kousavější a k Pavlovi okázale přátelská. Ale Pavel na moje stížnosti jen mávl rukou, řekl, že „konstruuju něco, co je nesmysl, a že mi přece už řekl, že o ni ani v nejmenším nestojí.“

Uvěřila jsem… Cítila jsem se jako hysterická žárlivka, i moji přátelé říkali, že to přeháním, měla bych svému manželovi věřit. A pak přišlo to sobotní ráno: Nachystala jsem snídani a otevřela notebook, který ležel na stole. Pavel dlouho do noci pracoval, před chvílí vstal a sprchoval se. V počítači byl naběhnutý Skype a zrovna přišla nějaká zpráva. Otevřela jsm ji a v šoku četla: „Jak ses vyhajal, miláčku? Nemohla jsem bez tebe spinkat. Už se těším, jak se mi zase vrátíš.“ Tupě jem zírala na obrazovku. Když jsem sebrala trochu sil, otevřela jsem historii a četla. Milostná korespondence mezi mým mužem a Evou místy hraničila až s pornografií a já cítila, jak se ve mně všechno rozpadá. Vzpoměla jsem si na noční SMSky s prý pracovními vzkazy, chňapla jsem po mobilu a jako smyslů zbavená hledala. A nemýlila jsem se! Žádná práce, jen samá pusinka a miláček. V odeslaných i přijatých. A tak mě našel Pavel. Hystericky jsem se na něj rozkřičela. Jak mi mohl tak lhát? Proč o ní mluvil tak ošklivě, když se s ní tahal? Snažil se mě uklidnit, ale marně. Zaslechla jsem něco o tom, že mě přece miluje, ale to jsem se asi musela přeslechnout… Pak jsem utekla k sestře.

Když jsem přišla domů, čekal mě zkroušený Pavel a vysvětloval, že se jednou opil a ona ho svedla. Pak ho vydírala, že mi to řekne… Uvěřila jsem a dala nám šanci. Pavel slíbil, že přestane jezdit po montážích a zajdeme do manželské poradny. S ní se přestane stýkat… Okamžitě.

Dnes už je to zase více než rok. Pavel opravdu přestal jezdit po montážích. Začala jsem znovu věřit. Vše se zdálo být v pořádku, a tak jsme do poradny nešli. Zdálo se…

Asi před třemi měsíci jsem znovu nehlédla do jeho počítače, jen tak pro jistotu… Zkrátím to, vztah Pavla a Evy trval více než tři roky a trvá dále. Pavel se vyjádřil ve smyslu, že neví, jestli mě miluje, že ji nechce taky a že nechce, abych se kvůli němu trápila. Za ten poslední rok jsem Pavlovi kývla na dvě půjčky (Pavlovi totiž hodně klesl plat, když přestal jezdit) – celkem to teď dělá skoro 200 000 Kč.

Své sestře jsem teprve teď přiznala, jaká dohoda o vzájemné volnosti byla mezi Pavlem a jeho první manželkou. Její reakce mě vlastně ani nepřekvapila. Řekla, že jsem si hodně nadrobila a udělala jsem spoustu pitomostí a že tohle byla ta první zásadní. Pavel si z minulého života donesl spoustu špatných návyků a já jsem byla příliš slabá, než abych se je i jen pokusila zvrátit. Teď se budu muset postavit na vlastní nohy a zařídit si vlastní život. Je mi 28 let a 9 let jsem ztratila s Pavlem, z toho poslední dva roky bych nepřála ani nepříteli.

Svůj příběh píšu jako varovný příklad pro všechny naivní dívky a ženy, které si najdou svého prince mezi ženatými pány. Je to s nimi jako s pejsky z útulku. Nikdy nevíš, jaká špatná výchova se u nich projeví a co se kde naučili… A někteří se pro svou lásku třeba i rozvedou… třeba i vícekrát.

   
11.02.2009 - Láska a vztahy - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [54] marika1 [*]

  Můj manžel je věčně v práci a nemá na mě vůbec

  čas. Stále ho mám ráda, ale věčně není doma, proto jsem si našla milence. Nejsem na to hrdá, ale jde mi jen o sex. Seznámili jsme se přes chat, postupně přibyly i smsky a volání. Občas mi manžel prohlíží mobil. Objevil smsku od mého "Miláčka", ale naštěstí jsem to zamluvila. Na netu jsem narazila na zajímavé odkazy na prográmek, který umí zamaskovat sms i volání – www.tajnesms.cz, www.bezpecnesms.cz.

  superkarma: 0 17.06.2009, 12:50:31
 2. avatar
  [53] grizzly [*]

  sofia 51: Jo souhlasím jsme svině, ale jen proto abychom s vámi vydrželi.

  superkarma: 0 12.02.2009, 22:18:18
 3. avatar
  [52] dan.smiricky [*]

  sofie: chlapi jsou svině? netroufám si odhadnou zda je to fifty fifty. ber to tak, že jsou chlapi dobří a špatní

  superkarma: 0 12.02.2009, 16:40:15
 4. [51] sofia [*]

  Chlapi jsou strasne svine-pekne receno,vlakaji te do siti,mazou ti med kolem huby,zamilovane slovicka atd. a pak?utecou...nechaji te s otevrenou pusou a ty nevis co se stalo,dostan se z toho sama,oni se otrepou a je jim dobre.ty se ale trapis jako kun bohuzel i toto je zivot! ono se nadarmo nerika "kdyz ptacka lapaji,pekne mu zpivaji" necim podobnym jsem taky prosla-nedavno,diky bohu ze jsem dostala rozum fuj uz nikdy vice!!

  superkarma: 0 12.02.2009, 13:22:08
 5. avatar
  [50] Alisa [*]

  nebrala bych to jako ztrátu času (myslím to manželství) ale jako zkušenost, trpkou, ale naučnou..

  superkarma: 0 12.02.2009, 10:55:07
 6. [49] jitka2 [*]

  a nesmirovat, neposlouchat cizi hovory, nelest do mobilu, nerejpat a nekontrolovat.Co oci nevidi, srdce neboli

  superkarma: 0 12.02.2009, 09:56:55
 7. [48] jitka2 [*]

  jj to jsou ty "Bozi mlyny", spravedlnost nebo jak chcete. Cokoliv clovek udela spatneho se mu driv nebo pozdeji vrati, ve vztazich to plati dvojnasob. Podvedla jsem a taky jsem pak byla podvedena...ale uz jsem se poucila a od te doby co hraju fer hru vse funguje jak ma.

  superkarma: 0 12.02.2009, 09:55:16
 8. avatar
  [47] grizzly [*]

  Jo to je život. Konkurenční boj o samce. Nechápu to sice, ale to neznamená, že se to neděje. Neví proč se mnohé ženy úmyslně ženou do vztahů a dělají si naděje, že je to na trvalo. Jitko ty jsi ho přebrala jiné a tak jsi mohla počítat s tím, že se něco podobného stane tobě. Normální vývoj.

  superkarma: 0 11.02.2009, 21:22:04
 9. avatar
  [46] Silveig [*]

  Ty jo, svaDba? Dobrý

  superkarma: 0 11.02.2009, 20:36:57
 10. avatar
  [45] Suzanne [*]

  ToraToraTora: tobě mělo být něco jiného Pokud je v domácnosti jeden comp, tak na něj taky vlezu a nepovažuju to za šmírování. Nemá si tam nechávat scype, blbeček.

  superkarma: 0 11.02.2009, 18:50:25
 11. avatar
  [44] Suzanne [*]

  Laura.xy: já
  ToraToraTora: OlgaMarie: věřím, přesto, že vidím, slyším a lezu do pošty (z nutnosti), on leze mně (ze zvědavosti, co je pracovně nového) a mám jeho účty přifařené ke svým

  superkarma: 0 11.02.2009, 18:49:28
 12. avatar
  [43] psycho [*]

  Laura.xy: Já.

  superkarma: 0 11.02.2009, 16:42:39
 13. avatar
  [42] Ditulin [*]

  Zvládneš to! O takového chlapa není co stát.

  superkarma: 0 11.02.2009, 16:06:37
 14. avatar
  [41] Ajiiiii13 [*]

  Mám psa z útulku už 8 let, bezmezně mě miluje v jsem si skoro na 100 pro jistá, že žádný zprávy žádný jiný paničce nepíše

  superkarma: 0 11.02.2009, 15:13:48
 15. [40] mindulinka [*]

  OlgaMarie: No ona se vždycky najede "dobrá kamarádka", která ráda za tepla donese

  superkarma: 0 11.02.2009, 14:45:12
 16. avatar
  [39] OlgaMarie [*]

  Laura.xy: Já. Stačí k tomu nevidět, neslyšet, nemluvit. A nešmírovat!

  superkarma: 0 11.02.2009, 14:22:14
 17. avatar
  [38] Laura.xy [*]

  Kdo dnes věří na monogamní vztah???

  superkarma: 0 11.02.2009, 13:55:00
 18. avatar
  [37] Aja [*]

  Nečetli jste to už někde?

  superkarma: 0 11.02.2009, 13:01:43
 19. avatar
  [36] Dimsy [*]

  On je to zase pohled jen z jedné strany. Možná ta první manželka moc dobře věděla, co její drahý na těch cestách provádí a proto si také pořídila milence. A všichni to věděli, jenže se zase ukázalo to staré známé: když má chlap milenku je borec, ale když má žena milence je děvka. A mladá husička mu na tu komedii s manželkou mrchou skočila.

  superkarma: 0 11.02.2009, 12:44:05
 20. avatar
  [35] ToraToraTora [*]

  Po přečtení nadpisu mě napadlo, co jsem včera ve zprávách na čété zase prošvihla..
  Pavlovi přeju, aby si našel nějakou slečnu, která ctí soukromí a neleze do cizí pošty.
  A ´k Jitce mám jediné. nasypat ti pod sklo zrní, tak si rozbiješ hlavu

  superkarma: 0 11.02.2009, 12:32:33
 21. avatar
  [34] jazuzinka [*]

  kdyby byl jiný podpis, tak bych řekla, že to psala moje švagrová.... taky padlá na hlavu, ženatý se kvůli ní (tehdy dvacetiletý) rozvedl a honem udělal , vdávala se těhotná a mají dvě děti. teď, po 11ti letech se rozvedli kvůli jeho mnohaletým přítelkyním. samosebou, že si švagrová taky honem někoho našla a opět ženatýho. prostě, někdo se nepoučí.

  superkarma: 0 11.02.2009, 12:26:07
 22. avatar
  [33] Ch.Z. Kochanská [*]

  Manx:

  superkarma: 0 11.02.2009, 12:13:32

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [31] Ch.Z. Kochanská [*]

  V notebooku? Já myslela, že to zjistila z reportáže v Jihomoravském večerníku v 18:00 na ČT1.

  superkarma: 0 11.02.2009, 12:08:25
 2. avatar
  [30] mmarianne [*]

  Dojemné, téměř mi ukápla slza do gulášovky, co mám k obědu. Takovýhle tele snad nemůže ani existovat. Jen by mě zajímalo, jak dopadlo to dítě s těma všema a spálenou hlavou od včerejška, jestli už matinku hospitalizovali (na psychině)

  superkarma: 0 11.02.2009, 11:28:01
 3. avatar
  [29] Jupíí [*]

  Tajemnababu: Jitka K. je opsaná z nějakého Cosmopolitanu, nelam si s ní hlavu.

  superkarma: 0 11.02.2009, 11:17:54
 4. [28] Tajemnababu [*]

  Vzkaz pro Jitku.K.Mam sice taky hodne spatne zkusenosti,ale tohe je na mne sila.Preji ti,abys nasla silu se postavi pres vsechno trapeni na vlastni nohy.Hlavne,at Te uz nic zleho nepotka.Babu

  superkarma: 0 11.02.2009, 11:12:11
 5. avatar
  [27] gerda [*]

  Viděly jste ve včerejších zprávách toho mladého přeborníka, sňatkového podvodníka? Kolik vylákal miliónů od svých potencionálních nevěst? A já si myslila, že dnešní holky jsou méně naivní než ty prvorepublikové anebo že jsou dnešní sňatkoví podvodníci slizcí chlápci kolem 40-50. A pak se divte, když ta současná moderní emancipovaná naletí jako Nanynka Kulichová. Všecko je jinak...

  superkarma: 0 11.02.2009, 10:48:56
 6. [25] jitka2 [*]

  ja myslim ze zadna tragedie, zbavi se chlapa vcas a je ji jenom 28 ma zivot pred sebou. Kdyby ji bylo 38 a vic, bylo by to horsi. Jen uz nepoleze blbe do chomoutu. Zenatej chlap kterej se kvuli milence rozvede a milenku si vezme si pak najde stejne dalsi milenku. Proste musi "ho strkat" furt do novyho...

  superkarma: 0 11.02.2009, 10:30:14
 7. [24] 7kraska [*]

  nemaj spolu deti, takze pohodicka :-)

  superkarma: 0 11.02.2009, 10:19:42
 8. avatar
  [23] femme [*]

  a co čekala? je to přece jen JEN chlap

  superkarma: 0 11.02.2009, 10:13:34
 9. avatar
  [22] evelyn [*]

  poznala jsi to z obou stran

  superkarma: 0 11.02.2009, 10:02:50
 10. [21] babunka [*]

  Nj, nemá být naivní holka....její problém. Je to jak z románu.

  superkarma: 0 11.02.2009, 09:45:47
 11. avatar
  [20] Julianna [*]

  Jupíí: taky jsem to tak pochopila, ale příběh je to smutný

  superkarma: 0 11.02.2009, 09:23:45
 12. [19] Leidy [*]

  i to se v běžným životě stává

  superkarma: 0 11.02.2009, 09:20:48
 13. avatar
  [18] Jupíí [*]

  A já z nadpisu pochopila, že se o nevěře dověděla ve večerních zprávách na Nově, to by teprve bylo vzrůšo.

  superkarma: 0 11.02.2009, 08:43:31
 14. avatar
  [17] votomtoje [*]

  Chtěl jsem něco napsat, ale je to vlastně řečeno v posledním odstavci!

  superkarma: 0 11.02.2009, 08:24:37
 15. avatar
  [16] *modrá [*]

  Lotka:

  superkarma: 0 11.02.2009, 08:16:35
 16. avatar
  [15] Lotka [*]

  Vzít si mladá staršího rozvedenýho je vždycky na palici. Bere si ho s návyky, manželkou, dětma, přízraky ve skříni, milenkama a se vším možným

  superkarma: 0 11.02.2009, 08:03:17
 17. avatar
  [14] bookcase [*]

  Nechápu . Na začátku zpovědi nebylo ani slovo o Pavlových špatných návycích z "prvního útulku" .

  superkarma: 0 11.02.2009, 08:00:35
 18. [13] kaataa [*]

  28 a dela z toho kovbojku, tak se nemela vdavat tak brzy ...

  superkarma: 0 11.02.2009, 07:58:06
 19. avatar
  [12] Kelly [*]

  Galadriel: infantilní blbec jako bonus navíc?

  superkarma: 0 11.02.2009, 07:39:24
 20. avatar
  [11] *modrá [*]

  trdlo: přesně

  superkarma: 0 11.02.2009, 07:39:02
 21. avatar
  [10] OlgaMarie [*]

  Srovnávat nějakého vometáka se psem z útulku?
  Běžte si psíka do útulku vybrat a uvidíte, jak vaše přirovnání bylo mylné. Co je 9 let proti věčnosti?

  superkarma: 0 11.02.2009, 07:36:32
 22. avatar
  [9] Lotka [*]

  Já myslela, že nevěru viděla v televizi

  superkarma: 0 11.02.2009, 07:34:19
 23. avatar
  [8] DELCOP [*]

  aninas: svata pravda! :-)

  superkarma: 0 11.02.2009, 07:32:04
 24. avatar
  [7] rozmar [*]

  hm, tak jsem se nachytala na titulek a čekala alespoň oživení ve formě toho, že se to nějak dozvěděla ze zpráv(televize, noviny)

  superkarma: 0 11.02.2009, 07:25:55
 25. avatar
  [6] Arči [*]

  ...jo život je boj...

  superkarma: 0 11.02.2009, 07:15:18
 26. avatar
  [5] Dudlajlama [*]

  No, pejsky z utulku bych do toho rozhodne netahala . Hlavne mne ten pan nepripada jako vysneny princ ani omylem, co na nem asi tak bylo tak princovskeho?
  O sameho zacatku spis negativa, navic chlapa, jehoz spolehlive neodradi mluva typu "vyhajal, vyspinkal a vykakankoval", bych nechtela ani zadarmo. Horsi jsou ty dluhy, za ty ale muzes stejnym dilem i ty .

  superkarma: 0 11.02.2009, 01:18:43
 27. [4] gentiana [*]

  Se zas v redakci někdo nudil a vymyslel si srdceryvný blábol.

  superkarma: 0 11.02.2009, 01:15:41
 28. avatar
  [3] trdlo [*]

  To je ale zajímavý, jak se role otočily, že jo
  Kdyby si slečna uvědomila tu pravděpodobnost, že skončí stejně jako Marcela, mohla si ušetřit spoustu problémů a času

  superkarma: 0 11.02.2009, 01:10:04
 29. avatar
  [2] aninas [*]

  Mila Jitusko, je to sice hezke, ze se snazis varovat, ale uz cela staleti a vsechny generace vedi, ze zkusenost je nesdelitelna. Kdyz budes 100x rikat, ze ta trouba pali, tak myslis, ze tvoji zkusenost nekdo vezme za svoji? NE! Kazdy se musi popalit sam.

  superkarma: 0 11.02.2009, 00:55:05
 30. avatar
  [1] femme.fatale [*]

  Já nevím, problém bych rozhodně nehledala v tom, jestli někdo byl, je nebo bude ženatý, rozvedený nebo proužkovaný . Holt lidi se scházejí a rozcházejí. Ale tedy pokud chce být někdo nevěrný a chce to utajit, tak by si měl zprávy důsledně mazat nebo nespustit oko z telefonu . A nebo to utajit nechce, ale taky to nechce říct z očí do očí. Tak to je potom nasnadě...když je partner(ka) stíhač(ka) a nedělá mu(jí) problémy vlét druhému do telefonu a jinam do soukromí, tak mu(jí) to dám pod nos a on(a) si to dřív nebo později najde sám(a) .

  superkarma: 0 11.02.2009, 00:40:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme