Andrea udělala chybu, že „zahnula“ svému klukovi. Druhou chybu udělala, když o tom všem řekla své „nejlepší“ kamarádce.

 

Ilustrační foto

 

Nikdy bych nevěřila, že půjde a všechno mému příteli vyzvoní, postěžovala si v dopise Ženě-in dvaadvacetiletá Andrea z Kladna. Po dlouhých letech tak skončilo jedno přátelství „na život a na smrt“ mezi dvěma nerozlučnými kamarádkami.

 

Začátek historie přátelství mezi Andreou a Veronikou spadá až do mateřské školy, kde se poprvé poznaly. Jejich kamarádství mělo pokračování během základky a i na gymnáziu, trvalo i dál po maturitě. Nečekaně skončilo před půl rokem...

 

Jedna bez druhé nedala ani ránu, navzájem se svěřovaly se svými láskami, probíraly spolu oblečení, účesy, filmy, které viděly... I proto jim doma přezdívali siamská dvojčata. Bylo proto nasnadě, že když se Andrea zamilovala do Erika, byla Veronika první, která znala všechny podrobnosti.

 

Erik byl ztělesněním všech Andreiných snů a představ o dokonalém muži. Byl pozorný, zahrnoval ji láskou, a to nemluvě o tom, že patřil mezi muže, za kterým se na ulici otáčely snad všechny příslušnice něžného pohlaví.

 

Ilustrační foto

 

Andrea mu věnovala každou volnou chvilku, ale nezapomínala ani na svou kamarádku. Vídali se nejméně dvakrát do týdne. Zdálo se, že to Veronice nijak nevadí. Byla tehdy už delší dobu bez kluka, vybavuje si Andrea.

 

Obávala jsem se, aby neměla dojem, že na ni kvůli Erikovi kašlu, ale ona mě naopak ujišťovala, jak je ráda, že jsem si konečně našla chlapa, který za něco stojí, ona že se také poohlíží po podobném „kousku“.

 

Byla to taky Veronika, kdo se jako první dozvěděl, že si Andrea s Erikem domluvili svatbu. Ale byla taky první, komu se po čase Andrea svěřila, že to najednou mezi ní a partnerem nefunguje tak jako dřív.

 

Andree začalo vadit, že je Erik v práci příliš zaneprázdněný, že mu záleží jen na kariéře a na ni nemá vůbec čas. Veronika mě pořád utěšovala, že je to normální, že si jen Erik potřebuje v práci vybudovat pevnou pozici. Věděla jsem, že má pravdu, ale přesto mi Erikův „nezájem“ začal vadit.

 

Neshody vyvrcholily, když jednou na poslední chvíli odvolal účast na oslavě narozenin jedné Andreiny známé. Andrea se urazila a šla na večírek sama. Na truc jsem tam do sebe lila jednoho panáka za druhým, takže když do mě začal „dělat“ jeden moc hezký kluk, potěšeně jsem to uvítala a náramně se bavila. Když jsem se pak v noci probudila nahá u něj doma, byl to pro mě šok.

 

Najednou jsem pocítila šílenou touhu být spolu s Erikem, schoulit se mu v náručí... Rychle jsem vystřelila z postele a mazala domů. Erik naštěstí spal. Lehla jsem si k němu a cítila se jako největší podrazák na světě. Jak jsem mu to mohla udělat?

 

Ilustrační fotoAndree bylo jasné, že o svém „poklesku“ musí před Erikem mlčet. Byl by to zaručený konec jejich vztahu. Přesto ale měla potřebu se někomu svěřit, s někým svoje cizoložství rozebrat. Jak jinak než Veronice.

 

Ty si Erika vůbec nezasloužíš, reagovala tvrdě její nejlepší kamarádka. Jejich setkání skončilo velikou hádkou. Když se pak Andrea uklidnila, chtěla se Veronice omluvit. Ale ta jí nebrala telefon.

 

Myslela jsem, že ji to přejde a že mi pak sama zavolá. Ale když jsem přišla z práce domů, čekalo na mě obrovské překvapení. A nemilé. Erikovy skříně byly prázdné, zmizely i jeho osobní potřeby z koupelny a na stole v kuchyni ležely klíče a vzkaz: „Veronika mi všechno řekla. Tím to pro mě končí!“

 

Od té doby už uplynulo šest měsíců. Erika s Veronikou potkala za tu dobu jen jednou. Vedli se po ulici za ruce a dokonce se před šokovanou Andreou dlouze políbili. Vysvětlení nedostala ani od jednoho z nich.

 

Dodnes nevím, proč mě Veronika zradila. Jistě, udělala jsem chybu, ale nemyslím, že bych za ni musela zaplatit tak tvrdě, myslí si Andrea. Možná, že to spolu táhli už dřív a má nevěra byla pro Erika jen záminkou, proč ukončit náš vztah. Nevím...

Reklama