Vztahy

SOS: Můj táta s cizí ženskou!


Se svým příběhem a prosbou o radu se Ženě-in svěřila třiadvacetiletá čtenářka Zuzana z České Lípy. Prožila pořádný šok, když náhodou na ulici potkala svého tolik starostlivého a milujícího otce v objetí s cizí ženou...

Zuzanini rodiče žili spokojeným, klidným životem. Po takovém vztahu Zuzka vždycky toužila. Ale jen do chvíle, než...

To snad není pravda: Můj táta s cizí ženskou! Srdce se mi zastavilo až v krku. Celá jsem ztuhla a instinktivně se přikrčila ke zdi. Bože můj, já snad nevěřím vlastním očím!

Sotva deset kroků ode mne stál můj vlastní otec a důvěrně se líbal s nějakou neznámou ženou. Myslela jsem, že je to zlý sen.

Udělalo se mi špatně a bála jsem se, že snad omdlím. Musela jsem se dokonce opřít o sloup v podloubí, odkud jsem dál dvojici v důvěrném objetí pozorovala. „Je vám dobře?“ ptala se mě dokonce starší paní.

Ještě vloni jsme v naprosté pohodě se sestrou a oběma rodiči oslavili jejich stříbrnou svatbu. Vždycky pro mě představovali ideální pár. Samozřejmě, že se tu a tam pohádali, ale jinak si báječně rozuměli a vzájemně se doplňovali.

Neustále jsem obdivovala, jak se k sobě navzájem hezky chovají. I přesto, že už spolu byli tak dlouho, měli si pořád o čem povídat.

Když jsem je vídala pohromadě, představovala jsem si, že i já bych jednou mohla mít stejně spokojené manželství jako oni dva. Ani ve snu by mě však nenapadlo, že by byl můj táta schopen něčeho tak podlého. Za jeho věrnost bych bez váhání dala ruku do ohně.

Mám právo se do jejich vztahu vměšovat?

A teď najednou tohle! Vůbec nic jsem nechápala. Stále mám před očima tu nechutnou scénu: Můj táta se důvěrně objímá s cizí blondýnou! Jak jen mohl mamince něco takového udělat? Nejraději bych se za ní hned rozjela a všechno jí řekla. Ale můžu se vůbec vměšovat do jejich vztahu?

Dvojice nasedla do tátovy škodovky a odjela. Šla jsem raději domů a hned zavolala své nejlepší kamarádce. Vylíčila jsem jí, co jsem právě viděla, a rozbrečela jsem se. „Táta je nechutnej prasák!“ neodpustila jsem si.

Marcela mě však uzemnila: „Nepřeháněj! Třeba jsou kamarádi a byla to jen přátelská pusa. No a když ne, tak o tom možná tvá máma ví, a jen to před vámi tají.“

Jako by mě polila ledovou sprchou: „Blázníš? Ta kdyby se o něčem takovém dozvěděla, zabilo by ji to! Rozhodně by s ním určitě nezůstala.“

„Nezveličuj. Vždyť už jsou spolu tolik let! Možná by nějaké to povyražení uvítali oba! Třeba pro ně věrnost není to nejdůležitější,“ bagatelizovala celou situaci Marcela.

Ještě dlouho potom jsem o jejích slovech přemýšlela. Je vůbec možné, že by mí rodiče prožívali tak nevázaný vztah? Ne, to si nedokážu představit. Prostě mi to k nim ani trochu nepasuje, vždyť je oba tak dobře znám!

Zvažovala jsem, co dělat. Mám si o tom s mámou promluvit? Co když pak bude chtít otce opustit? Ale přece nemůžu jen tak nečinně přihlížet, jak můj táta mámu podvádí? Nemohla bych jen tak sledovat, jak se jejich manželství hroutí.

Na druhou stranu bych zas od mamky očekávala, že se mně, nebo sestře se svým trápením svěří, i kdyby měla jen stín pochybností...

Ještě bych si také mohla promluvit s tátou. Ale už jen při představě, jak na něho vyrukuji se svým zjištěním, mi naskakuje husí kůže. Je to zvláštní, ale můj táta a já jsme ještě nikdy spolu nehovořili o tématech, jakými jsou sex nebo láska.

Odjakživa totiž u nás platila nepsaná tabu. Asi je to dáno tím, že i dědeček býval velice přísný a můj táta je po něm hodně rezervovaný a chladný. Ne, o tom s ním opravdu nedokážu otevřeně hovořit.

Nedávají nic najevo

O dva dny později mi zavolala máma a pozvala mě k nim na nedělní oběd. Se smíšenými pocity jsem pozvání přijala. Co mě však doma čeká? Budu se moci otci vůbec podívat do očí? Dokážu si jen tak přirozeně povídat s mámou? A co když tím pozváním ona sama něco sleduje? Možná bych si měla promluvit se sestrou. Třeba ona něco ví...

Když jsme potom o víkendu všichni zasedli ke stolu, přistihla jsem se, jak oba rodiče bedlivě pozoruji. Nezdá se máma nějak smutná? Nechová se jinak než obvykle? Ale žádné změny jsem si nevšimla. Rodiče se chovali zcela normálně a působili spokojeně.

Odcházela jsem od nich rozpačitá. Jedno však je jasné. I když má nebo měl táta nějakou aférku, jejich manželství to neohrožuje. Ale jak dlouho to tak zůstane? Netuším. Vím jen jedno: Moc bych si přála, abych otce s tou ženou už nikdy neviděla pohromadě...

Zuzana, Česká Lípa

Upřímnost nebo mlčení? Která varianta je lepší?
Radí psycholožka Mgr. Radka Vaňková:

K nevěře mají větší dispozice lidé z rozvrácených rodin. Podle sociologických průzkumů bylo
    zjištěno, že asi 72 % sezdaných partnerů bylo alespoň jednou v životě svému životnímu druhovi
    nevěrných. Jedná se přibližně o 65 % žen a 75 % mužů. Většinou se to týká osob, které byly v
    dětství přímo či náhodně svědky rodičovské nevěry.

Nejednejte zbrkle, vaše domněnky nesmějí nikoho zraňovat. Jestliže se o nevěře jen dohadujete,
    měli byste raději mlčet. Myslete také na to, že podváděný partner už možná o mužově či ženině
    poklesku ví. To většinou nenápadně zjistíte během hovoru.

Žádné všeobecně platné řešení neexistuje. Mějte na zřeteli, že pokud nevěru prozradíte, začnete
    se aktivně vměšovat do cizího partnerského vztahu. A pokud to není úplně prokazatelné, tak vaše
    informace všem zúčastněným spíš uškodí, než prospěje...

   
04.09.2008 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [101] risina [*]

  Chápu, že Zuzana byla šokovaná, ale myslím, že děti (malé ani dospělé) by se rodičům do vztahu a sexuálního život neměly plést, stejěn jako rodiče dospělým dětem.
  Pokud o tom Zuzana chce s někým z rodičů mluvit, tak doporučuji překonat to rodinné tabu a mluvit s tátou. Nevyčítat, nehysterčit, klidně oznámit, co viděla, a upozornit, že by to mohl vidět i někdo jiný..
  Ale je dpobře uvědomit si, že to může vést k mnohaoldalším věcem. Třeab jí táta prostě řekne, že to není její věc a nebude se s ní o tom bavit... třeba se chytí za nos a bude se chovat diskrétněji (že by aférku přerušil si nemyslím)... třeba to upíší rozchod rodičů, ke kterému se schyluje (nebo to vyvolá rozchod, ke kterému se nescyhlovalo) roz... třeba se Zuzana dozví něco, co ani nechce vědět (nefungující sex mezi rodiči, nevěry otce nebo/i matky za douhá léta, tichou dohodu rodičů o toleranci mimomanželských vztahů...)
  Jen si říkám - pokud spolu Zuzanini rodiče dokázali žít 25 let, vychovat 2 děti, nijak viditělně se nehádat, trávit společně čas a působit spokojeně - pořád to je pro Zuzanu příklad hodný následování, i kdyby měl jeden z nich nebo oba desítky bokovek.

  superkarma: 0 06.09.2008, 18:43:32
 2. avatar
  [100] risina [*]

  punh 93: Jak kteří...

  superkarma: 0 06.09.2008, 18:31:26
 3. [99] Bellana [*]

  ellienka: Tvůj otec je velmi prozíravý a odpovědný. Sám si nenasadí ponožky a nechce, aby jeho dlouho milovaná žena se musela tak ohýbat, proto si pořídil osobu, která je ještě dost pohyblivá jj, senilita je problém.

  superkarma: 0 05.09.2008, 12:14:55
 4. [98] ellienka [*]

  Můj otec, který s mou matkou brzy oslaví zlatou svatbu, mi předevčírem přišel ukázat fotku své o 30let mladší milenky. To je na zabití!! Ukazoval ji i mé mamce. Fakt ty chlapy nechápu. Ani tu milenku - otec už si sám nenasadí ani ponožky..

  superkarma: 0 05.09.2008, 09:59:48
 5. avatar
  [97] punh [*]

  OlgaMarie: jo jo, to znám, my máme rozmazlený kočky a morče , ale jinak to je dobrý . Je pravda, že ve dvaceti mně taky třicetiletý připadali starý, tak proto mě tyhle názory o stáří padesátiletých pobaví

  superkarma: 0 04.09.2008, 21:44:03
 6. avatar
  [96] OlgaMarie [*]

  punh: Tak, tak a netrápí je antikoncepce, spíš rozmazlenej pes.

  superkarma: 0 04.09.2008, 20:12:47
 7. avatar
  [95] átéčko [*]

  Jak asi šli v objetí? Slečno! Diskrétnost!

  superkarma: 0 04.09.2008, 19:00:52
 8. avatar
  [94] trdlo [*]

  Slecna by si mela fofrem pridelat nejaky starosti, evidentne jich ma moc malo. Mne se do neceho podobnyho motat potomek, vyskrtnu ho z vule, kdyz uz to nejde potratit se zpetnou platnosti 25 let

  superkarma: 0 04.09.2008, 17:36:34
 9. avatar
  [93] punh [*]

  Léthé: já nevím, ale 25 let po svatbě se snad z lidí nestávají nesexující staroušci. Kolem padesátky jsou lidi ještě celkem ve formě a navíc nemají starosti mladších lidí, takže si relativně můžou užívat, ne? Rozhodně v tomhle věku nežijí jako bratr a sestra

  superkarma: 0 04.09.2008, 16:53:04

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [92] mindulinka [*]

  Rufo: tak můj tchán si je něco takovýho schopen vymyslet, ale na mě. Mě nesnáší.

  superkarma: 0 04.09.2008, 16:51:22
 2. [91] Rufo [*]

  Meander: To jako takhle :
  Tchan k zetovi : Tak jsem Ti Franto videl. jak se Milena mucka s nejakym jinym. Vis o tom ? A nevadi Ti to ?

  superkarma: 0 04.09.2008, 16:24:46
 3. avatar
  [90] Meander [*]

  Tak si to vezměme obráceně. Taťka vás načape, jak se muckáte s někým jiným než s vlastním manželem. Asi by vás hodně namíchlo, kdyby vám do toho tatík kecal nebo to dokonce nahlásil doma

  superkarma: 0 04.09.2008, 16:18:50
 4. avatar
  [89] Modré z nebe [*]

  lukas.cejka: Nojo, je to chlapák! Anebo není a tak si aspoň píše, no

  superkarma: 0 04.09.2008, 15:20:31
 5. avatar
  [88] Lukáš Čejka [*]

  Modré z nebe: nejakou viagru naruby?

  superkarma: 0 04.09.2008, 15:18:35
 6. avatar
  [87] Lukáš Čejka [*]

  Modré z nebe: vsak taky neni duvod z toho delat kdovi co, tak si vysel s mladou kocenou, aspon je videt, ze mu to porad slape

  superkarma: 0 04.09.2008, 15:17:31
 7. avatar
  [86] Modré z nebe [*]

  lukas.cejka: Víš, ten klid a pokora ... není to podezřelý? Hm, možná teď otec dostává pravidelně malé množství jedu do guláše ...

  superkarma: 0 04.09.2008, 15:17:05
 8. avatar
  [85] evelyn [*]

  Léthé: jo ted jsi mi pripomnela, ale ustal to hoch, ne?

  superkarma: 0 04.09.2008, 15:14:56
 9. avatar
  [84] Modré z nebe [*]

  lukas.cejka: Nic hroznýho se nedělo. Máma mi líčila, jak našla otce ten večer v ložnici spícího s mobilem a s novinama na prsou a nakonec povídala "Chudák, tak byl unavenej, že večer usnul už v devět hodin. Je toho na něj asi moc! ... a nevěrnej? Ty jsi ale legrační! Cheche!" ... No, a bylo to!

  superkarma: 0 04.09.2008, 15:14:14
 10. avatar
  [83] Lukáš Čejka [*]

  Modré z nebe: tomu rikam zpestreni zivota

  superkarma: 0 04.09.2008, 15:03:51
 11. avatar
  [82] Léthé [*]

  evelyn:pamatuješ si tu SMS, která byla adresovaná mě a poslaná manželce? To byla taky bomba

  superkarma: 0 04.09.2008, 15:02:54
 12. avatar
  [81] Léthé [*]

  Modré z nebe:

  superkarma: 0 04.09.2008, 15:01:25
 13. avatar
  [80] Modré z nebe [*]

  lukas.cejka: Já teda vychovaná jsem. Příští den jsem to vyzvonila matce! Žalovat se nemá, žejo, ale oznámovat se musí.

  superkarma: 0 04.09.2008, 15:00:44
 14. avatar
  [79] Lukáš Čejka [*]

  neketere deti jsou pekne nevychovane, ted jeste bude rikat svemu otci s kym ma chodit

  superkarma: 0 04.09.2008, 14:57:21
 15. [78] Tini [*]

  Modré z nebe:

  superkarma: 0 04.09.2008, 14:47:01
 16. avatar
  [77] Modré z nebe [*]

  Simba: Barbucháč: No, kdybych to viděla ve filmu, řekla bych, že autor je blbec, že se taková věc prostě nemůže stát ... no, a vidíte! Můj otec rozesílá své milostné vyznání členům rodiny!

  superkarma: 0 04.09.2008, 14:42:03
 17. avatar
  [76] Barbucháč [*]

  Modré z nebe: 69 to snad ani není možný

  superkarma: 0 04.09.2008, 14:17:49
 18. [75] a.... [*]

  Modré z nebe: jojo.. nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě huř to si musí Zuzana tady z článku uvědomit

  superkarma: 0 04.09.2008, 14:13:39
 19. avatar
  [74] Simba [*]

  Modré z nebe: 69-

  superkarma: 0 04.09.2008, 13:55:48
 20. avatar
  [73] Barracuda [*]

  smsky jsou fakt maso...a chlapi jsou takoví idioti

  superkarma: 0 04.09.2008, 13:48:52
 21. [72] soofii [*]

  Modré z nebe: a proto si SMS s přítelem nepíšeme

  superkarma: 0 04.09.2008, 13:30:52
 22. avatar
  [71] Modré z nebe [*]

  evelyn: Ano. Je to neštěstí!

  superkarma: 0 04.09.2008, 13:27:43
 23. avatar
  [70] evelyn [*]

  Modré z nebe: nejlepsi jsou pitomci, kteri ani zahybat neumi, sms poslou do zcela nespravnych rukou

  superkarma: 0 04.09.2008, 13:23:50
 24. avatar
  [69] Modré z nebe [*]

  Nojo, můj muž dostal od mého otce následující sms "Moje milovaná mazlinko, strašně se mi po tobě stýská!" Doufám, že zahýbá s někým jiným, než s mým mužem!

  superkarma: 0 04.09.2008, 13:21:32
 25. avatar
  [68] Barbucháč [*]

  Juana: no tak nám jsi to v tom případě tedy nepodala moc dobře
  Rybulka: otázkou je, jestli bys vůbec něco takového řešila

  superkarma: 0 04.09.2008, 12:34:34
 26. avatar
  [67] Juana [*]

  a....: Ty to nechápeš. Záleží na tom, jak se to podá. O žádném kydání spíny na někoho nebyla vůbec řeč.

  superkarma: 0 04.09.2008, 12:25:38
 27. avatar
  [66] Rybulka [*]

  Jak to tak čtu, tak abych ještě byla ráda, že se otec valnou většinu mého života nevyskytoval. Nemusela jsem takovýhle problémy řešit

  superkarma: 0 04.09.2008, 12:23:56
 28. [65] Lindaa [*]

  Juana: promin, ale podle mne motás dve ruzný veci dohromady:
  1) pokud jsou rodice rozvedení, zijou si podle sebe s novými partnery, tak je samozrejme ok, ze díte o vsech ví a pokud jsou rodice soudní lidé a dokází se mezi sebou normálne bavit a stýkat se, aniz by se pokazdý pohádali do krve, tak je to super
  ale 2) neco jinýho je, zít 20-30-40 roku v "spokojeným" manzelství a mezitím detem (at uz jsou jakkoliv starý) jen tak mezi recí vyklopit - jó to tenkrát kdyz jsem te cekala tak mi táta zahnul poprvé, ale já se na neho nezlobím apod.

  superkarma: 0 04.09.2008, 12:10:49
 29. [64] a.... [*]

  Juana: Ty to furt nechápeš. O avantýrách někoho z rodičů se dovědět můžeš, aniž by se ti zprotivil. Musíš se to dovědět ale OD NĚJ, mluvit o tom S NÍM. Rozhodně je to něco jiného, než když ti tyhle věci na tatínka nabonzuje maminka.

  superkarma: 0 04.09.2008, 12:08:20
 30. [63] a.... [*]

  Juana: Ty necítíš ten rozdíl mezi povídáním s kamarádkou o klukách a tím, že maminka vyleje kýbl špíny na otce?

  Jojo ...lidi nemaj úroveň, s tím se holt nedá nic dělat.

  superkarma: 0 04.09.2008, 12:05:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme