Zdravím všechny v redakci i čtenářky(e) u PC.

A současně prosím o pomoc, resp. spíše o názory, zkušenosti atd. s migrénou.

Ve svých 35 letech se i mně dostalo té cti se potkat s touto super nemocí. Začalo to „divným" viděním, to ustalo, pak začala bolet hlava. Postupem času jsme se dozvěděla, že trpím migrénou s tzv. aurou, v určitém zorném poli se mi to míhá a „třpytí" a vidím houby, na hodinky, do tváří, no nikam. To ustane a bolí hlava. Hned jak začne ta aura, zobnu Rosemig a jakžtakž" přežiju. K smrti nerada jím prášky a tak vlastně proto píši. Můj neurolog mi napsal Convulex, abych to jedla denně. Jsou to mimo jiné anti epileptika, čehož jsem se zalekla.

Tak bych se chtěla zeptat stejně postižených, čím by se tomu třeba dalo aspoň trochu vyhnout. (Pokud to vůbec jde.) Dočetla jsem se, že někomu pomáhá hořčík, pití magnézie atd. Zatím se mi ani nepodařilo vysledovat, co mi migrošku spouští.

Trpím zatím" jen rok. Convulex bych měla jíst, jak jsem již psala, denně, abych zmírnila frekvenci záchvatů, což je tak 1-2 do týdne, pak třeba 14 dní klid a znovu. Když přejde bolest, jsem jak když mně namlátí a mohla bych být jak Karafiátovi broučci: ...a spali a spali...":-))

Dík moc všem za rakci pod článkem a přeji krásný den.

Páčko

Majdinka


Tak tenhle problém je mi důvěrně známý. :( Já mám migrény od puberty a naopak se mi to s věkem lepší - teď už absolvuju tak jeden záchvat za půl roku (ale zato obvykle pořádnej, se zvracením, aurou a tak)... Dřív jsem mívala záchvaty i několikrát měsíčně. Spouštěče pravděpodobně sladké (rychlé zvýšení hladiny glukózy v krvi) a stres. Hlavně s tím stresem to byla legrace - třeba před zkouškama na škole.

Vzhledem ke spoušěčům - když mám čas a odchytím" už nástup záchvatu, zvládnu ho tak do hodiny v klidném, tmavém prostředí (obvykle v posteli s mokrým hadrem na hlavě) s pomocí relaxace. Ale když čas nemám, nezbývá než sáhnout po prášcích... Preventivně jsem nikdy nic nebrala, ale antiepileptik bych se nebála - pokud zabírají...

Co si myslíte Vy, ženy-in? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Poradíte?

redakce@zena-in.cz

Reklama