Bulvár

SOS! Menstruace při antikoncepci

Dobry den,

je mi 23 let,  5 let uzivam pravidelne hormonalni antikoncepci a vzdy bylo v naprostem poradku. Menstruaci jsem mela vzdy pravidelnou. Dnes jsem se vzbudila a mela jsem na kalhotkach krev, pritom mam uzit jeste dve tabletky. Je to normalni? (tehotna nejsem, protoze jsem si pro jistotu udelala test) Muzu byt nemocna? Partnery nestridam, svemu snoubenci verim na 100 %. Jelikoz pracujeme v zahranici, nechci jit k doktorovi, a proto zadam ctenarky o radu. Je to normalni? Stava se to? Nejsem ve stresu, nic mimoradneho se nestalo.

Predem dekuji za vsechny odpovedi.

Verna ctenarka Iva

   
19.01.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

  1. avatar
    [45] Lilinka [*]

    Nyotaimori: doktorka ti nic neudělá. Jenom napíše recept, maximálně prohlídka... Nebo máš nějaký problém?

    superkarma: 0 19.01.2006, 20:52:51
  2. avatar
    [43] Lilinka [*]

    Nyotaimori: nezačínej zase!

    superkarma: 0 19.01.2006, 17:40:06
  3. avatar
    [41] átéčko [*]

    Neboj se! Stává se to! Mně se to stalo několikrát. Většinou při nachlazení. Neboj!

    superkarma: 0 19.01.2006, 16:26:54
  4. avatar
    [40] olafka [*]

    já su tak ščasná

    superkarma: 0 19.01.2006, 16:26:05
  5. avatar
    [39] Meander [*]

    Vivian: Jenom píšu, co říkal pan doktor Z Pharmatexu pro doktory žádné prachy nekoukají, to je jasný Tímhle nevyhrožuj, s tím se kolem mě strhla snad epidemie

    superkarma: 0 19.01.2006, 15:52:45
  6. avatar
    [37] Vivian [*]

    Meander:

    superkarma: 0 19.01.2006, 15:42:33
  7. avatar
    [36] Vivian [*]

    Meander: stejně spolehlivé? Tak to teda nevím...
    Našla jsem přes Google tenhle článek: http://www.tiscali.cz/wome/wome_center_050118.814319.html , kde se píše, že "jsou (minipilulky typu Cerazette) méně spolehlivé, než pilulky kombinované. To je vidět hlavně při srovnání Pearl indexu (index spolehlivosti) - u moderních kombinovaných preparátů se pohybuje v intervalu 0,1 - 1, zatímco u minipilulek se pohybuje v rozmezí 0,9 - 5."

    (to čísílko udává procento selhání).

    superkarma: 0 19.01.2006, 15:42:07
  8. avatar
    [34] Meander [*]

    damanka: Tři roky jsem užívala Depo-Proveru. Tohle je to samé v bleděmodrém Menstruaci jsem napřed měla pořád, pak vůbec. Ale hlavně jsem měla takovou nechuť k sexu, že přiblížit se ke mně chlap, přetáhnu ho prknem s hřebíkem Takže fakt radši drobet adrenalinu než tohle.

    superkarma: 0 19.01.2006, 15:33:24
  9. avatar
    [31] Žábina [*]

    s krvácením mám problém asi rok...moje doktorka mě nutila měnit tablety, tvrdila že je to tím...teď jsem začala chodit jinam, pan doktor mě prohlídla a řka- ale to není krvácení z pochvy, to nemá s tabletami nic společného
    tak jsem zas o něco chytřejší, zítra si mám volat pro výsledky vyšetření, tak doufám, že jsem nic nezanedbala

    superkarma: 0 19.01.2006, 15:11:39
  10. avatar
    [30] Meander [*]

    Vivian: Jo, Exulton. Já měla taky vokno

    superkarma: 0 19.01.2006, 15:07:20
  11. avatar
    [29] Meander [*]

    Vivian: Prej je tohle mnohem lepší Nemusí se to brát na minutu přesně a je to prý stejně spolehlivé jako klasická kombinovaná hormonálka. No, nevím... Mléko po tom sice neztratím , ale když si vzpomenu, jak na mě účinkovala každá HAK, tak teda děkuju, nechci. Budu i nadále dávat svou bezdětnost všanc s Pharmatexem

    superkarma: 0 19.01.2006, 15:06:46
  12. avatar
    [28] Vivian [*]

    Exluton

    superkarma: 0 19.01.2006, 15:06:36
  13. avatar
    [27] Vivian [*]

    Meander: to se teď dává hlavně kojícím, 'místo' toho, co bylo dřív, ježíši, já si teď nemůžu vzpomenout na jméno, ale vím, že všechny kojící užívaly jen to... A moje ségra po tom ztratila mlíko

    superkarma: 0 19.01.2006, 15:01:59
  14. avatar
    [26] Meander [*]

    damanka: Mně to doktor furt vnucuje, páč nesmím HAK s estrogenem. Copak je to za moderní svinstvo?

    superkarma: 0 19.01.2006, 14:59:47
  15. avatar
    [24] Křeček [*]

    Mně se to stalo dva měsíce po sobě, když jsem po mateřské nastoupila do práce - tělo zřejmě reagovalo na stres. Doktorka řekla, že je to normální. Pak se to srovnalo.

    superkarma: 0 19.01.2006, 14:01:57
  16. avatar
    [23] Vivian [*]

    gloxinie: jenže ona ty problémy na rozdíl od tebe nikdy neměla. Jak ty na dálku můžeš vědět, co se děje v ní? Víš, co všechno se projevuje krvácením z rodidel? Když ženská krvácí a neví proč, vždycky by ji měl vyšetřit doktor. Nejhorší není 'přestat brát tablety', ale zanedbat krvácení a prošvihnout nějaký průser... Ona sice bere HA, ale jak můžeš vědět, že za to krvácení můžou zrovna ty pilule?

    superkarma: 0 19.01.2006, 13:55:51
  17. avatar
    [20] *modrá [*]

    Moje kamarádky většinou berou HA a potíže s otěhotněním rozhodně neměly ani jedna, to jsou jen fámy....

    superkarma: 0 19.01.2006, 12:32:41
  18. avatar
    [19] Vivian [*]

    miramff: bohunka_p: myslím, že pravda je někde uprostřed

    superkarma: 0 19.01.2006, 12:26:14
  19. avatar
    [17] Vivian [*]

    Stává se to , ale na druhou stranu - příčina krvácení z rodidel může být různá, nejen hormony (navíc když se ti to za 5 let ještě nestalo), navíc tohle krvácení při HA bývá nejčastější uprostřed cyklu... To je to vyšetření tak drahé, že si ho nemůžeš dovolit? Já bych s krvácením rozhodně neváhala a nechala to zhodnotit gynekologa. Může to být banalita, ale nemusí... Takhle po internetu ti těžko někdo řekne, co se v tobě děje.

    superkarma: 0 19.01.2006, 12:22:10
  20. avatar
    [16] grice [*]

    Mě se to stávalo ze začátku, první měsíce jsem občas špinila,doktor mi řekl,že si tělo zvyká,ale když beres HA už tak dlouho bude to asi z jiného důvodu? Zavolej si na gyndu a zeptej se doktora,jestli to může být třeba z nastydnutí,nebo infekce? Asi to nebude nic strašného :o)

    superkarma: 0 19.01.2006, 11:36:52
  21. avatar
    [15] Žábina [*]

    měla jsem a mám také tyto problémy, je to dáno hormonální nerovnováhou, není to nic divného...pro jistotu se na to zeptej až půjdeš na vyšetření, ale o dva dny dříve je to naprosto normální...já to dostávám třeba i o týden dříve

    superkarma: 0 19.01.2006, 10:31:34
  22. avatar
    [14] Luciš [*]

    maramff: já spíš chci nemít problémy a být nešťastná, abych otěhotněla, když na to nejsem ready, nechci mít bolestivou menstruaci trvající 7 dní
    Dnešní hormonální antikoncepce je nízkohormonální a nevidím v ní problém, 100% účinné klady vysoko převažují nad MOŽNÝMI riziky.

    superkarma: 0 19.01.2006, 10:28:40
  23. [11] miramff [*]

    Holky, moja rada, ak vam mozem poradit, je nebrat antikoncepciu vobec. Pri tych skusenostiach co mam ja a j moje kamosky by som si ju uz nikdy v zivote nedala predpisat. Ak nechcete mat neskor problemy s otehotnenim, tak by som sa na to vy... Vsade hovoria o tom ake o je skvele, ale stacilo by navstivit jeden odborny kongres pre gynekologov kde sa o tom vsetko hovori a videli by ste ake o je svinstvo. Ja sama musim teraz po vysadeni brat dalsie blbe hormony na upravu cyklu (okrem ineho sa tie tabletky pouzivaju na liecbu neplodnosti) pretoze moje telo pri antikoncepcii akosi zaspalo a samo si hormony uz nevytvara, tak ak nechcete dopadnut rovnaku, radsej sa s tou antikoncepsiou miernite. Nechcem strasit, ale je to pravda.

    superkarma: 0 19.01.2006, 10:01:00
  24. avatar
    [9] Kelly [*]

    Ivo ... právě nyní mám ten sám problém. V posledním cyklu jsem měla menzes 5 posledních dnů, kdy se ještě berou tablety. Během pauzy pouze 2 dny špinění ...
    Takže teď najíždím další měsíc, uvidím po dobrání tohoto měsíce, jak se to vyvrbí a pak to budu řešit ... stejně musím na prohlídku, tak to s lékařkou proberem.
    Také nevím, z čeho ???
    Snad ji nebudu muset přestat brát ... to by mne mrzelo ... doufám, že se to uklidní.

    superkarma: 0 19.01.2006, 09:44:36
  25. avatar
    [7] skolacka [*]

    taky se mi stalo ěnco podobného, dle slov mého gynekologa má na to tělo tak jednou do roka "právo" a nic zvláštního se neděje. Horší by bylo, kdyby se to opakovalo častěji - je to důvod pro změnu antikoncepce...

    superkarma: 0 19.01.2006, 09:28:21
  26. avatar
    [6] vifina [*]

    Ivo: ono by to asi chtělo změnit antikoncepci anebo jí přestat brát. Já když jsem začala užívat antikoncepci Mercylon, tak jsem půl roku při ní špinila. Doktorka říkala že je to normální, protože je to slabší antikoncepce. Potom se to upravilo. Po třech letech jsem jí vyměnila (nedělala mě dobře, únava, nechutenství k sexu, bolest hlavy) za náplasti Evra. Ze začátku jsem byla hodně s nima spokojená, ale potom jsem to musela přestat okamžitě brát, protože jsem měla šílený bolesti v prsou. Takže už žádnou antikoncepci brát nechci!!!!

    superkarma: 0 19.01.2006, 09:26:39
  27. avatar
    [5] Luciš [*]

    Souhlas Bohunkou, pokud by se to opakovalo a nebylo to z nějakého vážného důvodu, byla by to známka, že tenhle druh antikoncepce už cyklus neudrží, neúčinkuje, nezbývalo by než zkusit jinou.

    superkarma: 0 19.01.2006, 09:19:24
  28. avatar
    [3] kaatja [*]

    procti si odpovedi na www.antikoncepce.com
    stava se to...

    superkarma: 0 19.01.2006, 09:16:10
  29. avatar
    [1] Kekka [*]

    Brala jsem už tři druhy HA a krvácela jsem často, silně, bez ohledu na nějaký cyklus. Takže se to asi může stát. Ale stejně si raději zajdi na gyndu.

    superkarma: 0 19.01.2006, 09:15:09

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme