Rodina

SOS!!! Mateřská!

 

Zdravím celou Ž-in,

může mi některá ze čtenářek vysvětlit, jak se vypočítá peněžitá pomoc v mateřství u OSVČ? Na stránkách ČSSZ jsem to moc nepochopila a paní z OSSZ na telefonu mi zas tvrdila něco jiného, než je napsané na stránkáh ČSSZ.

Jsem už z toho jelen. Prosím, je mezi Vámi někdo, kdo tomu aspoň trošku rozumí?

Díky moc

   
02.09.2005 - Finance a práce - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

  1. [17] kamikaze [*]

    Rodičovský příspěvek je stanoven státem na 3635,-Kč, byla jsem taky OSVČ, akorát se podle příjmů a počtu osob v domácnosti vypočítává příspěvek na bydlení, příspěvek na dítě a sociální příspěvek.

    superkarma: 0 04.09.2005, 21:35:20
  2. avatar
    [16] Dewey_Dell [*]

    Zuzča: Pčípadně jdi rovnou za vedou tý babizny, tak jsem to udělala já. Když pozná, že máš zákon načtenej, nedovolí si na tebe. A babizně pak řekneš, že jsi mluvila přímo s vedoucí

    superkarma: 0 02.09.2005, 15:14:44
  3. avatar
    [15] werka [*]

    Mirrule: Dítě do MŠ dát můžeš i teď, ale jen na 5 dní v měsíci
    Od r. 2006 bude možnost dítě starší 3 let dávat do školy denně, ovšem jen na 4 hod. (už je to schválené, jen to má odloženou účinnost až od toho 1.1.06)

    superkarma: 0 02.09.2005, 14:52:16
  4. avatar
    [14] werka [*]

    Babeta: Kopíruju ze zákona o státní sociální podpoře (zák. 117/1995 Sb. - § 32 odst. 2)
    " 2) Jestliže rodič pobírající rodičovský příspěvek v době, kdy pečuje o dítě zakládající nárok na rodičovský příspěvek, má po celý kalendářní měsíc z dávek nemocenského pojištění nárok na peněžitou pomoc v mateřství, peněžitou pomoc nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem, jejichž výše je nižší než výše rodičovského příspěvku, náleží rodičovský příspěvek ve výši rozdílu mezi tímto příspěvkem a uvedenými dávkami. Má-li rodič pobírající rodičovský příspěvek v době, kdy pečuje o dítě zakládající nárok na rodičovský příspěvek, nárok na dávky nemocenského pojištění uvedené v předchozí větě jen po část kalendářního měsíce, náleží rodičovský příspěvek ve výši podle odstavce 1."
    Takže ve finiši dostaneš stejně, jen to bude vyplácené ze dvou zdrojů ...

    superkarma: 0 02.09.2005, 14:50:21
  5. avatar
    [13] Mirrule [*]

    Babeta: Sociálka by tí něco nedoplatila? když ti vychází tam malá mateřská?...

    superkarma: 0 02.09.2005, 14:48:10
  6. avatar
    [12] Mirrule [*]

    katerina.h: Ta diskuse je k ničemu...je z roku 2003 a dnes je to uplně jiné....dnes si na rodičovské dovolené můžeš vydělat kolik chceš, jediné co nesmíš dát dítě do školky...což snad od roku 2006 se také změní....

    superkarma: 0 02.09.2005, 14:43:39
  7. avatar
    [11] Vivian [*]

    Babeta: a co kdyby sis to minimální nemocenské neplatila?

    superkarma: 0 02.09.2005, 14:34:13
  8. avatar
    [10] Zuzča [*]

    Babeta: tak já to ještě ovlivnit můžu a s rodičákem nic neuděláš, je to dané zákonem, že až po 22 týdnech po porodu

    superkarma: 0 02.09.2005, 11:16:39
  9. avatar
    [8] Zuzča [*]

    Dewey_Dell: teď je 180dní Byla jsem tam právě osobně, ale babizna byla fest nepříjemná. A to dokonce nebyl ani čas oběda a úřední den
    Včera jsem něco vyhledala, tak snad už vím.
    Babeta: když paltíš minimum (jako já), tak máš vyměřovací denní základ 98 Kč, z toho je 69% na podporu (v nemoci i mateřství) = cca 68 Kč*počet dnů v měsíci.
    Jde to navýšit tím, že pošleš vyšší zálohy

    superkarma: 0 02.09.2005, 10:59:47
  10. avatar
    [6] Dewey_Dell [*]

    Neřeš to po telefonu, dojdi si přímo k člověku, který tě má na starosti na OSSZ, a zeptej se tam. Pokud sis platila minimálně 180/270 (to jsem dosud nezjistila) dní před porodem nemocenskou, není problém. Jinak dostaneš jen rodičovský příspěvek, tzn. 3500 nebo kolik to teď je.

    superkarma: 0 02.09.2005, 10:47:16
  11. avatar
    [5] Bella [*]

    superkarma: 0 02.09.2005, 10:40:41

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Testování intimní kosmetiky pro ženy z ČR a Slovenska
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Výzkum na téma kašel
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme