Dobrý den!
Zdravím všechny Ženy-in i redakci. Chtěla bych Vás poprosit o radu, případně Vaše zkušenosti. Jsem již delší dobu nezaměstnaná, a tudíž finančně zcela závislá na manželovi.

Ten toho využívá k tomu, že mne ignoruje (teď v posledním roce už i naše dospělé syny). Když mu řeknu slušně o peníze, buď mi neodpoví vůbec, nebo na mě začne řvát, kdy už konečně nastoupím do práce.

Já ale bohužel nemám kam, práci si samozřejmě hledám, ale beznadějně. Dříve jsem dělala odbornou práci v administrativě, o kterou jsem přišla. Manžel mi neustále říká, že já nehledám práci, ale zaměstnání. Já samozřejmě hledám práci zase v administrativě, v provozu nemůžu dělat kvůli bolesti zad (nevydržím dlouho stát) a také kvůli dojíždění. V továrně jsou třísměnné provozy a autobus z vesnice jezdí jen na dvojsměnný provoz. To on ale nedokáže (nebo spíš nechce) pochopit, tento měsíc mi peníze neposlal na účet vůbec, a teď zřejmě odjel na 14 dní na montáž.

Chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti, jestli manžel má povinnost platit mi na domácnost, když já nemám práci. Dříve jsem vydělávala dost peněz a platila většinu toho, co bylo potřeba.

Manžel v současné době vydělává dost peněz, vím, že mu zbývá ještě dost na jeho účtu. Pro upřesnění: starší syn si vydělává, na domácnost přispívá. Já jsem doma, starám se o domácnost, samozřejmě nedělám 8 hodin denně jako v práci. Poraďte mi prosím někdo, kam se obrátit v případě, že mi peníze nedá. Předem děkuji.

Lenka


Milá Lenko,
nemůžu asi ani napsat, co si myslím o vašem manželovi. Podle mě má povinnost vám přispět na společnou domácnost, ale vy byste přece měla mít i nějakou podporu v nezaměstnanosti, nebo to tak není? Každopádně vám čtenářky určitě poradí!

Pište nám i k dnešnímu tématu, jak nás vnímají cizinci! Redakce@zena-in.cz!

Reklama