Vztahy

SOS - Manžel mě týrá

Vážené čtenářky,

Potřebuji do Vás radu! Nevím sama, co si s tím počít. Abych vysvětlila…

Je mi 26 let, s manželem se známe od střední školy (jako velice dobří kamarádi) a loni jsme se vzali.

Byla to idylka, zařizování nového bytu, no zkrátka jako v pohádce. Občas jsem ale zaznamenala větu typu „Tak o tom si promluvíme doma!!“ „Teď na mne nemluv, budeš už zticha…" atd.

Trošku mě to zarazilo, ale nepřikládala jsem tomu nějaký zvláštní důvod. Manžel je hodně pracovně vytížen a já také, snažíme se alespoň trávit společně víkendy (pokud není zase v práci). Proto je velice těžké najít společnou chvilku i na probrání běžných věcí, jako je nákup, plánování dovolené a jiné „nepodstatné věci“.

Po půl roce společného bydlení ale vznikl konflikt – pro mě banální situace, ale on se rozčílil do nepříčetnosti, řval na mě taková slova, která ani neznám. Když jsem řekla, že si o tom promluvíme, až se uklidní… to, co následovalo, mě vyděsilo. Smýkl se mnou na postel, že nikam nepůjdu, a že jsem pěkná k… a p… a jestli půjdu, tak ať se nevracím a vrátím klíče, že je to stejně jeho byt. No hrůza.

Tak jsem zůstala v ložnici a čekala, až ho to přejde a já se vybrečím. Toto se opakovalo ještě několikrát, pak se vždycky omlouval, snažil se napravit, ale vidět ho v záchvatu vzteku, bylo na mě příliš. Člověka, kterého milujete, a on se najednou začne chovat jako smyslů zbavený, je něco nepředstavitelného.

Snažila jsem se, aby nenašel nic, co by ho mohlo rozčílit, ale vždycky se něco našlo. Fyzické útoky už nebyly, ale ty slovní… jsou snad ještě horší.

Čekáme miminko, jsem skoro v sedmém měsíci a nevím, jak z toho začarovaného kruhu ven. Vše, co je potřeba, tak nakoupí a postará se finančně. Ale nemá čas, aby mě objal, pohladil, popovídal a naplánoval, jak zařídíme pokojíček.

Žiju s chlapem, který je věčně ve střehu, nabroušený, pořád mě poučuje, napomíná a já na to přestávám mít pomalu nervy. Stává se ze mě hromádka nervů a sebevědomí, co mi nikdy nechybělo, mi jaksi dochází. Doma po něm nestačím uklízet, a to ještě není na světě maličké. Budeme mít syna.

Nevím, jak reagovat na jeho slovní útoky, radši se seberu a jdu spát. Nikdo se mnou takto hrubě nejednal a já si s tím neumím poradit. Co dělám špatně?? (Je pravda, že denně nevařím teplé večeře.)

Šárka


Milá Šárko,
ani nevíte, jak vám rozumím. To samé jsem prožila na vlastní kůži, ale poradit vám stejně nedokážu. Nejhorší na tom je, že jste těhotná, a tím i mnohem zranitelnější a bezbrannější než jindy. Je těžké radit, nejrozumnější by bylo ho opustit (takoví chlapi se stejně nezmění), třeba alespoň na čas, aby si uvědomil, že máte svoji hrdost a nejste nějaká onuce, s kterou si může dělat, co chce.
   
14.06.2007 - Láska a vztahy - autor: Dana Svobodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [112] Jupíí [*]

  Jiřulinka: tak snad, aspoň trošku...

  superkarma: 0 26.06.2007, 19:32:15
 2. avatar
  [108] ad.astra [*]

  oalison: drtivá většina těch, která se dostala ze spárů tyrana se nevrací zpátky a je ráda, že konečně v sobě sebrala poslední kousky sebevědomí a odvahy utéct - ovšem ty, které se vrátí - nevím, co si o nich myslet, asi, že mají IQ tykve a nějaké kecy o tom, že on miluji ji a ona jeho...no co to je za lásku?

  superkarma: 0 16.06.2007, 12:01:49
 3. avatar
  [107] Amálie [*]

  oalison: To ani já nechápu. Já utekla, jen se pokusil po slovním napadení o fyzické. Pak měl sladký řeči, které posléze přešly do výhružek i zabitím. Měla jsem obr strach, ale nevrátila bych se, ani kdybych měla strachy lézt kanálem nebo se zavřít doma.

  superkarma: 0 15.06.2007, 19:00:28

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [106] oalison [*]

  Amálie: Paralyzované to ano, ale já už nepochopím že ženská kterou chlap mlátil do fialova, tak poté co se konečně podaří sociláním pracovnicím ji dostat od něj, prohlásí "Asi se k němu vrátím já ho tak miluju" to nepochopím a v tý chvíli bych té dotyčné namlátila nejradši sama.

  superkarma: 0 15.06.2007, 15:03:39
 2. avatar
  [105] Amálie [*]

  Manx: Hranice mezi hádkou a nedorozuměním a psychickým ubližováním je tenká, ať už díky tónu hlasu nebo výběru slov. V Pujčině případě už je to dávno za hranicí. A dokud si to Pujka neuvědomí, nemá šanci se vymanit a dál bude oblbovat sama sebe, jak ho strašně miluje a jak on ji.

  superkarma: 0 15.06.2007, 10:57:19
 3. avatar
  [104] Amálie [*]

  Manx: Dřív jsem zastávala názor, že která se sebou nechá takhle zacházet, je slepice a "dobře" jí tak. Ale pak jsem to zažila sama a dneska se už nedivím, že strach dokáže týrané ženy až paralyzovat. Pak nejsou schopné udělat krok kupředu, byť rozumově to mají ujasněné a ví, co mají dělat. Ten krok, tzn odejít, musí vybojovat každá sama v sobě a rozhodnutí přijmout za své. Jinak se jen nechá vláčet názorem okolí, odejde pouze demonstrativně "aby mu ukázala" a na nakonec se vrátí a bude ještě hůř. Ale tohle Pujka neví, protože to ještě nezkusila. Byla bych moc nerada, aby to musela vyzkoušet a byly bych moc ráda, aby vydržela u rodičů a nenechala se zviklat. Ovšem pokud to bude jediné řešení, jak pochopit, že to s ním fakt nejde, bude zřejmě nutné. A katastrofální pro čersvtě narozené dítě, protože s ním v náruči se jí bude odcházet X x hůř, než dokud ho může ještě "odnést" v břiše.

  superkarma: 0 15.06.2007, 10:53:25
 4. avatar
  [100] Amálie [*]

  pujka: Asi ti nestačilo si přečíst, co psaly ostatní ženy, které tohle zažily. Bohužel, zkušenost je nesdělitelná a nepřenositelná. Tak mu dál zvedej telefony a čti si sms, jak tě miluje a jakej je debil. Vrať se k němu a máš to. Co na tom, že se nezmění, že? Kdo chce kam, ať si tam jde sám. Hodně štěstí, i když s ním tě to nečeká.

  superkarma: 0 15.06.2007, 10:16:23
 5. avatar
  [98] Kassy [*]

  pujka: Stejně si s sebou někoho vem, až tam půjdeš, i když si myslíš, že nebude doma. Třeba právě na tohle čeká a doma zůstal.

  superkarma: 0 15.06.2007, 09:59:25
 6. avatar
  [97] pujka [*]

  Říka se "Ráno moudřejší večera" a tak neustále probírám jak to zvládnout dál. V noci mi ještě napsal SMS: Miluju tě celou jenom že jsem debil. Jednou provždy to vyřeším, tak pozdravuj Želvíka (pozn. naše maličké).

  Je to tak těžké když ho milujete (zatím ještě). Jsem v práci a vůbec mi to nemyslí, o víkendu zajedu ke kamarádce na Kladno, potřebuju změnu prostředí, zkrátka vypnout, už mi z toho třeští hlava.

  Volá, kdy se vrátím a já jen opakuji, že nevím a jestli vůbec někdy.
  Dneska budu zjišťovat jak to máme přesně s vlastnictvím bytu. Potřebuji mít zázemí pro malé, tak půjde k rodičům on a já si alespoň zařídím pokojíček pro malého.

  Dneska se doma zastavím pro další věci, to nebude doma. Mám jen pár drobností a to mi na delší čas nevystačí. Zbalená jsem jen na 3 dny.

  Šárka

  superkarma: 0 15.06.2007, 08:55:11
 7. avatar
  [96] Kadla [*]

  Pujka: Gratuluji k rozhodnutí. Teď jen vydržet, nenechat se zviklat. Hlavně se nevracet. Strašně moc, moc držím palce. Ať patříš mezi těch pár, které od násilnického manžela dokázaly odejít o ochránily své dítě od násilí v jedné řadě a od špatného modelu rodiče hned na druhém místě. Nic lepšího jsi udělat nemohla, tak teď jen vydrž.

  superkarma: 0 15.06.2007, 07:57:17
 8. avatar
  [95] Tosa [*]

  teda čtu to až teď...doufám že Šárka nepatlá bramborák....to je ale hovado ten chlap

  superkarma: 0 15.06.2007, 07:52:55
 9. avatar
  [94] Kassy [*]

  pujka (84): Snaží se to zlehčovat, otočit to ve srandu. Asi si myslel, že se vyděsíš, když ti řekne, ať teda vypadneš. Nebo že se kdyžtak zase brzo vrátíš. Nečekal, že to uděláš opravdu. To je možná dobře. Teď vidí, že tě neměl tak úplně zmáknutou, jak si myslel, a že si s tebou nemůže dělat, co chce. Vydrž, držím palce.

  superkarma: 0 14.06.2007, 23:51:51
 10. avatar
  [93] Suzanne [*]

  Šárko, tohle je záchrana dvou lidských životů v přímém přenosu. Hlavně ho neber zpět, příště by se ti utíkalo hůř. A s dítětem úplně nejhůř. A věř mi, že on se k lepšímu nezmění. A věř, že bude ještě dělat psí kusy, aby ses vrátila. Bude lézt po kolenou, nosit kytky, prosit, slibovat. Prosím, jen mu to nevěř, tihle prevíti jsou velcí(!) herci.

  superkarma: 0 14.06.2007, 23:08:01
 11. avatar
  [92] Amálie [*]

  pujka: Doufám, že si jeho "zlatá slova" vyryješ do paměti takovým způsobem, že ani vyhrožování, ani sladké řečičky a ani nedostatek peněz tě nepřiláká zpět.


  Znovu doporučuji dojít na Policii a nechat to sepsat (viz níže). Psychoteror se mnohem hůře dokazuje a pokud by pokračoval, budeš mít už v ruce papír "z dřívějška", že ses pokoušela bránit. Telefon na noc vypínej a jemu nikdy neodepisuj. Podstatné - datum rozvodu - se dozví včas z obsílky soudu. Nic jiného zatím řešit nepotřebuješ a komunikace s ním by byla jen vodou na jeho mlýn a tebe by zbytečně vyčerpávala a snižovala ostražitost. Udělala jsi krok kupředu, k samostatnému životu, nedělej krok zpět.

  superkarma: 0 14.06.2007, 22:57:23
 12. avatar
  [91] rek11 [*]

  pujka: treba to myslel tak abys udelala bramborak a pak utekla....ted honem nevim jakyho smajla k teto uvaze hodit .Nebot mam pocit,ze je to u tohoto tvora mozne

  superkarma: 0 14.06.2007, 22:19:08
 13. avatar
  [90] rek11 [*]

  pujka: bramborak

  superkarma: 0 14.06.2007, 22:17:31
 14. [89] FAXÍK [*]

  O těch teplých večeřích to není, ale já něco podobného zažila, ale spíš fyzické ubližovaní a už bych nikdy s takovým chlapem nebyla! I moje děti jsou rády, že s otcem nežijem, ty potřebuješ hlavně klid a pohlazení v těhotenství!

  superkarma: 0 14.06.2007, 22:07:30
 15. [88] Tobbi [*]

  pujka: to je debil

  superkarma: 0 14.06.2007, 21:49:19
 16. avatar
  [87] Julča [*]

  Miláčku uměla bys udělat bramborák?Ingredience na to doma snad jsou. Nebo jsi už utekla?

  arogantní blb

  superkarma: 0 14.06.2007, 21:40:16
 17. avatar
  [86] Meander [*]

  pujka: VYPNI TEN KRÁM!

  superkarma: 0 14.06.2007, 21:30:42
 18. avatar
  [85] Meander [*]

  pujka: Šárko, jsi statečná holka. Mobil vypni, popros rodiče, ať ho za žádnou cenu nepustí přes práh a možná si vezmi volno v práci, jestli to jde. Nenech se zviklat, vytrvej.

  superkarma: 0 14.06.2007, 21:29:27
 19. avatar
  [84] pujka [*]

  Tak už poslal SMS (ještě nebyl doma)
  Miláčku uměla bys udělat bramborák?Ingredience na to doma snad jsou. Nebo jsi už utekla?

  No co na to říct?? !! Ještě mě prozvání.
  Nereaguju, jdu si lehnout, už toho na mě dneska bylo dost.
  Zítra ráno mám zubaře a večer třídní sraz se ZŠ

  Šárka

  superkarma: 0 14.06.2007, 21:28:40
 20. avatar
  [83] Vivian [*]

  pujka: Dobře jsi udělala, jsi statečná holka. Ještě se připrav na to, že tě možná bude přemlouvat, aby ses vrátila... A když se vrátíš, tak to za čas pravděpodobně bude to samé, nebo spíš ještě horší... Takže se obrň a vytrvej Mysli na malýho. Bude potřebovat klid a mámu v pohodě.

  superkarma: 0 14.06.2007, 21:23:07
 21. avatar
  [82] Jupíí [*]

  pujka: a hlavně vydrž, jen tak to bude mít cenu. Jak jednou o píď ustoupíš, budeš zpátky ještě mnohem hlouběji. Mobil vypni a nečekej,že zavolá

  superkarma: 0 14.06.2007, 20:54:47
 22. avatar
  [81] Kassy [*]

  pujka: Myslím, že jsi udělala moc dobře. Nevracej se a kdyby se doprošoval a chtěl si promluvit, tak jedině na veřejném místě a v přítomnosti nějaké podpory. A nenech se ukecat. A taky se nenech ošidit. Přinejmenším na výživné na dítě nárok máš a na polovinu společného majetku taky.

  superkarma: 0 14.06.2007, 20:29:34
 23. avatar
  [80] rek11 [*]

  pujka: no takhle pokud jste manzele a dite se narodi do deviti masicu po rozvodu-kdyby nejaky byl-je automaticky zapsan manzel do rodneho listu, vyzivne vymeruje soud- v dnesni dobe to jde i na manzelku.Jinak penize posilat musi muzes uvalit exekuci na jeho plat...kamaradka takhle vymahala penize na byv.muzi z nemecka.A ver,ze to slo.Jsou to veci na ktere mas narok a ktere ti nesmi brat.Nevracej se.

  superkarma: 0 14.06.2007, 20:17:15
 24. avatar
  [79] rek11 [*]

  Tobbi: ale no tak v dnesnim patriarchalnim svete je to tak,ze zena si to preci zaslouzi a chlap je king Jinak ja tuto zkusenost mam tez jen ne jako manzelka.....

  superkarma: 0 14.06.2007, 20:13:36
 25. avatar
  [78] pujka [*]

  Tak a je to tady!!!
  V 17.30 jsem se s nim snažila promluvit, nějakým způsobem domlivit jak budem fungovat dál, že já už takhle fakt dál žít nemůžu...
  Co následovalo...koukám na to ještě teď s pusou do kořán...

  Prý když se mi doma s ním nelíbí tak ať si táhnu, ať po něm nechci jakékoliv finance. Sežval mě na dvě doby a já jen zírala.

  V 18.00 hod odešel do práce (má se vracet kolem desáté), já se rozhlédla po bytě.....padla na mě tíseň, neuměla jsem si přestavit, že tam budu až se vrátí z práce, já budu spát, ráno do práce a jako by se nic nedělo.
  Žádné sprosté nadávky, vyhrožování (prý mu já vyhrožuju jeho neumytým prkýnkem, na kterém si dělal v noci maso, když přišel z práce).

  Sebarla jsem sportovní tašku, pár věcí...a byla fuč... Je to tak těžké...jsem venku....jak to bylo jednoduché..
  Naštěstí mě naši přijali, jsem ve svém bývalém pokojíčku a píšu tyto řádky.

  Je mi těžko, brečet už nemůžu, nemám sílu...čekám jen až se mi v noci rozvoní mobil....
  Nechala jsem mu doma vzkaz, že s takovým sprostým a hrubým člověkem nemůžu být, jestli mě chtěl tímto chováním vyštvat tak se mu to povedlo.

  Třese se mi žaludek, ruce....ale mé maličké bude dnes v noci klidně spinkat u mě v bříšku. Jsem strašně vděčná za své rodiče.

  Snad dobrou noc
  Šárka

  superkarma: 0 14.06.2007, 20:12:18
 26. [77] Tobbi [*]

  Páni, skoro mě děsí, kolik z návštěvnic ž-i má podobnou zkušenost. A pak, že je to okrajový problém společnosti

  Naše rady ti moc nepomůžou, brnkni do BKB nebo na linku Donna, tam ti poví přesně krok za krokem, jak máš postupovat při odchodu.

  (doufám, že ten odchod už je jasná věc, magor se nezmění, všimni si, že tu ani jediná holka neříká "zůstaň, ten můj se změnil", s mateřskou to bude jen horší, budeš na něm úplně závislá a toho si je tyran moc dobře vědom)

  superkarma: 0 14.06.2007, 20:02:20
 27. avatar
  [76] trdlo [*]

  Lepsi to nebude a je treba neco udelat, nez te budou sanitaci seskrabovat z koberce. Muj bejvalej me zacal mlatit po roce vztahu a ted sedi a este si chvili posedi.

  superkarma: 0 14.06.2007, 19:21:25
 28. avatar
  [75] Jupíí [*]

  No u más tak před 15 lety žili sousedi, manžel judista-karatista a ona takové tiché tintítko, bydleli asi o 2 patra níž. Neměla jsem tušení co prožívá, taky ji neřezal ale psychické týrání to bylo určitě - jak potom vyprávěla. Jednou u nás ráno zazvonila, dala si k nám cennosti( porcelán drobnosti, nějaké oblečení), přijeli stěhováci, odstěhovali nábytek a holka odjela, že se staví časem.Večer přišel magor z práce, a zdemoloval byt, co šlo zničil, roztrhal, díry do jádra prokopal, poličky , kytky prostě spoušť. Časem se holčina stavila pro věci a vyprávěla mi co prožívala( hodně podobné puki)
  Teď žije judista s takovou mrňavou uječenou vulgární čarodejnicí, mají dva kluky a chlap poslouchá jak hodinky. Je to asi v osobnosti oběti, někdo hledá vinu nejdřív v sobě a druhej ječí preventivně.

  superkarma: 0 14.06.2007, 18:31:07
 29. avatar
  [74] rek11 [*]

  promluvit si s magorem? promluvit si muzes rozumne se sobe rovnym a on se tak zjevne nechova Ted uz nejsi sama a myslim ,ze navrh udelat vse podle presneho planu, je vyborny.Emocemi je clouman celou dobu a podivej jak to vypada...ted uz prestal cas riskovat, jak svoje zdravi,tak zdravi mimca

  superkarma: 0 14.06.2007, 18:01:57
 30. avatar
  [73] Amálie [*]

  * protože


  pujka: Nic mu na rovinu neříkej! A jestli chceš poradit, jak postupovat, napiš mi do vzkazu. Tady jsem hodila základní kroky, klidně ti popíšu celý postup, který jsem absolvovala.

  superkarma: 0 14.06.2007, 17:55:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme