Krásné páteční ráno všem, i když to mé je poněkud uplakané a smutné.

Včera večer za mnou přijel můj bývalý manžel s tím, že si chce vážně promluvit o našem synovi. Jelikož mi tento rozhovor avizoval již ráno, celý den jsem přemýšlela, co mě vlastně čeká.

Nejprve mi oznámil, že chce, aby náš syn měl vše, co potřebuje, že nesmí naším rozvodem trpět, že už teď má dost problémů díky našim dřívějším sporům. Následovalo sdělení, že od září chce aby mezi námi fungovala střídavá péče a to tak, že týden bude syn u něj a týden u mě.

Překvapilo mě to, ale poslouchala jsem dál. Najednou si prý uvědomil, že mu syn moc chybí a že mu
režim, který máme doposud ( jeden víkend za 14 dní a každou středu odpoledne až čtvrtek ráno) nestačí. Zeptala jsem se, jak to hodlá zvládat, když má minimálně 2 – 3 x fotbalový trénink a o víkendu zápas a své aktivity. Řekl mi, že hodlá změnit styl života. Přibližně půl hodiny jsem mu jmenovala argumenty, proč si myslím, že to není dobrý nápad. Jako by nevnímal.

Najednou se zatvářil vážně a sdělil mi, že se k němu stěhuje paní, kvůli které jsme se rozvedli, která je zatím sice ještě vdaná, ale to se brzy změní a že se k němu stěhuje i s dvěmi dětmi. Že byt 2 + 1 předělá z ložnice, obýváku a kuchyně na dětský pokoj a obývák se spaním.

Seděla jsem jak opařená a poslouchala, jak krásný bude mít můj syn nový domov s kompletní rodinou a
nebyla jsem schopná ani zvednout hrneček s čajem a napít se.

To nejhorší mě teprve čekalo. Jen tak mezi řečí mi sdělil, že je mi snad jasné, že při střídavé péči nemám nárok na alimenty a tudíž mi přestane platit výživné a o náklady se budeme dělit. V tu chvíli jsem pochopila, že jediný důvod celého rozhovoru jsou finance a ne synovo dobro.

A teď se jen bojím, že vše, co jsem za poslední dva měsíce podstoupila, abych Matýskovi vybudovala vlastní zázemí, bude zbytečné. Dětský pokoj bude každý druhý týden prázdný a já budu sedět doma a doufat, že se bude chtít zase vrátit domů.

Jen se ptám, proč je někdy život tak krutý? Nejen že jsem přišla o rodinu, teď mám ještě díky sobeckosti mého exmanžela přijít o syna.....

Mějte se fajn a pohodový víkendReklama