.

SOS: Mám prozradit, že mě tchán „balí“?

Vztahy

SOS: Mám prozradit, že mě tchán „balí“?


Ilustrační fotoPaní Elišce dlouho připadal otec jejího přítele báječný. Rozčarování přišlo, když jednou švagrová slavila v rodinném kruhu narozeniny...

Seznámil nás můj – tehdy ještě přítel, dnes manžel – Lukáš. Jeli jsme tenkrát na návštěvu za jeho rodiči na chalupu na Vysočinu. Trochu jsem se prvního setkání bála, ale dopadlo nad moje očekávání. Maminka byla taková milá, tichá, skromná paní. Zato tchán, to bylo číslo!

Byl chytrý, sečtělý, nesmírně pozorný k manželce, zábavný, a mně trochu připomínal mého dědečka, kterého jsem jako dítě přímo zbožňovala. Od první chvíle, co jsme se poznali, jsme si padli do oka.

Podstatné nebylo, že se Kamil (Lukášův otec) ve svém věku klidně může měřit s mnohem mladšími muži, ale objevili jsme spoustu společných zájmů, obdobný pohled na svět, stejný smysl pro humor a v neposlední řadě jsme oba vodnáři.

Asi půl roku poté pak slavil Lukáš sedmadvacáté narozeniny a jeho rodiče nás pozvali spolu s dalšími příbuznými na večeři. Konala se u nich doma a Kamil mi při té příležitosti nabídl tykání. Velmi mě to potěšilo.

Ilustrační foto

Lukášův otec, který šéfuje představenstvu jedné pojišťovny, působil energicky a sebejistě, vše organizoval a staral se o zábavu. Kolem půlnoci mě pak vyzval k tanci, který se protáhl na dvě hodiny! Po celou dobu jsme si povídali a vůbec jsme nevnímali ostatní.

„Můj budoucí tchán je prostě báječný,“ rozplývala jsem se druhý den, když jsme s Lukášem večírek probírali.

A tak báječný a přátelský byl i o rok později na naší svatbě. Choval se vzorně jako manžel, jako otec i jako novopečený tchán.

I když jsme se s manželovou rodinou vídali jinak dost sporadicky, další velkou příležitost jsme měli na oslavách pětatřicetin Lukášovy starší sestry Kamily. Byla tam celá jejich rodina a tchán samozřejmě nesměl chybět. Výtečně jsme se bavili. Seděla jsem u stolu s Lukášem a s tchánem a tchyní.

Ilustrační fotoPrávě jsem Kamilovi vyprávěla nějakou historku z práce, když jsem ucítila jeho ruku na svém koleni. Strašně jsem se lekla a ucukla jsem. Vyčítavě jsem se na něj podívala a nebyla jsem skoro schopná další řeči. Jen jsem trnula, jestli si toho nikdo nevšiml.

Co to mělo znamenat?

„Přestaň!“ syčela jsem, když se mě po chvíli začal směle dotýkat znovu, tentokrát výš na stehně. Prudce jsem vstala a na udivené pohledy ostatních jsem reagovala, že si musím odskočit. Absolutně jsem to nechápala.

Tohle že je tem úžasný a milý společník? Milující manžel a rozvážný otec? Ctihodný šéf pojišťovny? Pchá! „Možná, že to přehnal s pitím,“ hledala jsem vysvětlení.

Když jsem se trochu uklidnila, vrátila jsem se zas ke stolu. Tentokrát jsem se však posadila k Lukášovi z druhé strany, než seděl jeho táta. Cítila jsem, jak mě neustále hypnotizuje očima. Snažila jsem se vyhýbat jeho upřeným pohledům, ale stále jsem je cítila.

Doma jsem se o tom manželovi nezmínila. Co když jsem se chovala nějak vyzývavě a tchán si to špatně vysvětlil? Ale ani to ho nijak neospravedlňovalo před jeho manželkou.

Hned v pondělí měl „incident“ pokračování. Když jsem na odchodu do práce otevřela dveře z bytu, stál za nimi Kamil a se slovy „Mohu dál?“ mě tlačil zpátky do bytu. Samozřejmě, že jsem se neudržela a křičela na něj, co to všechno o víkendu u nich na oslavách mělo znamenat.

„Eliško, nevím, co se to se mnou děje! Už dlouho pozoruju, že jsi mi stále víc sympatická...“

Nadechla jsem se: „Víš vůbec, co říkáš? Zapomněl jsi snad, že máš manželku a já že jsem ženou tvého syna?“

„Samozřejmě že si to uvědomuju, ale nedokážu s tím nic dělat!“

Ilustrační fotoPoté nabrala situace rychlý spád. Kamil nejprve vyznal snaše lásku, a pak na ni dokonce zaútočil. Pokoušel se ji uchopit do náručí, snažil se ji líbat. „Jenom jednou,“ škemral nepříčetně, „pak už ti dám pokoj!“

To bylo na mladou ženu přespříliš. Začala na tchána ječet, ať táhne, ať ihned vypadne! Ten konečně pochopil...

Ještě dlouho potom, co odešel, jsem nebyla ničeho schopná. Seděla jsem strnule na židli, klepala se zlostí a tupě zírala do zdi. Probral mě až telefon kolegyně z práce, kde jsem, že je po mně sháňka.

Konečně jsem se rozhoupala. Vymačkala jsem na mobilu Lukášovo číslo. Chtěla jsem mu všechno do puntíku povědět. Vykreslit mu, co je jeho otec ve skutečnosti zač. Ale když jsem pak uslyšela jeho hlas, veškerá hnací síla mě opustila. Něco jsem breptala o večeři, a pak raději zavěsila.  

Ale ta podivná atmosféra u nás v rodině přetrvává dál. Tchán na mně může oči nechat a Lukáš nemá ani ponětí, oč jeho otec usiluje. Snažila jsem se kontakt s tchánem omezit, což je ovšem takřka nemožné. Manžel nechápe, proč se vyhýbám setkání s jeho rodiči, a zlobí se na mě.

Rozhoduji se, zda mu mám o všem říct. Mám prozradit, oč „tchán“ usiluje, i když tím nejspíš ublížím celé rodině, hlavně mamince?

   
24.02.2009 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [47] Kassy [*]

  catcat: Že má někdo stejné zájmy, je ti sympatický a dobře se s ním tancuje přece ještě neznamená, že s ním chceš spát. To by pak žena nesměla vůbec komunikovat s jakýmkoli mužem, aby nedávala "signály". Zavedeme burky, ne?

  superkarma: 0 25.02.2009, 18:49:27
 2. avatar
  [46] Kassy [*]

  kareta, catcat: No tak snad je pan tchán příslušníkem rodu Homo Sapiens a vládne darem řeči stejně jako jeho snacha. Tudíž pokud mu už několikrát jasně řekla NE a dokonce ho vyhodila ze svého bytu, je celkem jedno, jaké dává nebo dávala (dost možná naprosto nezáměrně) signály. Ne znamená ne a pan tchán měl přestat. Ale on zřejmě patří k tomu typu mužů, kteří razí zásadu, že ne znamená ano

  superkarma: 0 25.02.2009, 18:46:53
 3. avatar
  [45] catcat [*]

  kareta: no, to počáteční nadšení, ty stejné zájmy, dvouhodinový tanec - to jsou signály jak hrom, ne

  superkarma: 0 25.02.2009, 15:39:50
 4. [44] jitka2 [*]

  no ono to uz nejakou dobu trva. Pisatelka to mela zarazit a prozradit hned na zacatku. Navrhuju usporadat rodinny vecirek a tam to rict pred tchyni, manzelem a nenechavym tchanem. At se k tomu vyjadri...
  nebo to rict alespon manzelovi, tajenim si nijak nepomuze a jenom to bude horsi.

  superkarma: 0 25.02.2009, 14:47:44
 5. avatar
  [43] bookcase [*]

  OlgaMarie: nejprve tajně nahrát a pak to říct, protože to tchán může i přede všemi zapřít

  superkarma: 0 24.02.2009, 16:24:31
 6. avatar
  [42] kareta [*]

  Je mi hlavně záhadou, kde bere tu drzost se vtírat- nedostává signály od snachy, že může??

  superkarma: 0 24.02.2009, 16:08:20
 7. avatar
  [41] OlgaMarie [*]

  Kassy: Nyotaimori: Přesvědčily jste mně. Manželovi to před tchánem říct. A tchýni bych přidala také. Ale málokdo chce slyšet něco hnusného o rodičích, proto by u toho měli být všichni. To by se pak holka možná divila.

  superkarma: 0 24.02.2009, 16:00:11
 8. avatar
  [40] Lubar [*]

  Stát se mi tohle, tak první, komu to řeknu, je můj manžel... tutlat to v sobě, vymýšlet si prapodivné důvody, proč k jeho rodině nechci a podobně, to je dobrá cesta do pekel...
  Buď svému manželovi věříš a předpokládáš, že on věří tobě, a pak nevidím důvod, proč mu to neříct... anebo mu nevěříš nebo si myslíš, že by on nevěřil tobě a pak já osobně bych o takové manželství nestála.
  A jestli to naruší vztahy otce a syna ... no, to naruší, protože je otec narušil... a otec si musí nést důsledky takového chování, že to pro tvého manžela bude krušné, no bude, ale to se holt nedá nic dělat... Mám zkušenost, že pročištění vztahů, jakkoli je bolestné a třeba znamená ukončení takového vztahu, je nakonec většinou stejně pozitivní...

  superkarma: 0 24.02.2009, 14:31:56
 9. avatar
  [38] Altamora [*]

  Lindaa: Třeba taky nemají kukátko a neví, kdo zvoní.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:50:47
 10. [37] Lindaa [*]

  Altamora: samozrejme jak kdo. Na rozjetýho obejdu by to neplatilo, ale zrovna na tenhle typ pana tchána/séfa/ proste chlapa chytajícího druhou mízu doporucení,at si jde lovit nekam jinam, kde ho uvítají s otevrenou nárucí a neopruzuje platí. Navíc jsem nepochopila, proc mu vubec otvírá dvere, sakra kdyz je doma sama a ví, ze po ní jede tak prece neotevru...bud delám, ze nejsem doma a nebo naopak pustím hudbu naplno a neslysím zvonek, ale neotvírám!

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:32:40
 11. avatar
  [36] kareta [*]

  Nyotaimori: zkusila jsi někdy opravdu kopnout mezi nohy? To není jako ve filmu, rozjetýho chlapa to akorát nasere.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:25:54
 12. avatar
  [34] Altamora [*]

  Lindaa: Říkám to nerada, ale jsou takoví, na které tvoje metody neplatí. Stokrát odmítneš, stokrát mu dupneš na nohu, ale tím v jeho očích tvůj skalp získá na ceně a on začne být vlezlejší a agresívnější, protože on přece nemůže prohrát. Bere to jako ostřejší předehru.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:12:33
 13. [33] Lindaa [*]

  Nechápu jak muze být tezký odpálkovat doterného chlapa . Pár vrazedných pohledu doprovázených správnou poznámkou odradilo dodnes dost otrapu. Nakonec takové dupnutí podpatkem na nárt (kdyz osahává pod stolem) se obvykle úcinkem nemine. Jecení a nadávaní mu beze svedku spís zvýsí tvoji atraktivnost.

  superkarma: 0 24.02.2009, 13:01:47

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [32] FAXÍK [*]

  tady je každá rada drahá, ale já bych to svému manželovi řekla, protože si říkáme všechno, ale u každého vztahu je to jinak

  superkarma: 0 24.02.2009, 12:50:48
 2. [31] Mafinka [*]

  Já bych ho brala . Pokud je tolik sympatický, šarmantní, inteligentní a pozorný, mohl by být dobrý i v té posteli . Já bych takovým milencem nepohrdla. A mohl by to být i takový katalyzátor před manželským stereotypem a následnou krizí, navíc s minimálním rizikem odhalení.

  superkarma: 0 24.02.2009, 12:45:33
 3. avatar
  [30] *modrá [*]

  bůhví kde všudemožně ten slinta obtěžuje, možná haraší i v práci a podobně, manželce nejspíš věrný nebude, chudák paní. nejhorší jsou takoví ti co si myslí že se jim nedá odolat ubožáci

  superkarma: 0 24.02.2009, 12:10:29
 4. avatar
  [29] Kassy [*]

  OlgaMarie: Tak podle článku ta věc vytváří dusno v celé rodině včetně pisatelky s manželem. A jak se tu nedávno psalo v jiném článku, nekomunikovat je spolehlivá cesta jak pohřbít vztah. Nechat si to pro sebe, vyhýbat se setkání s tchánem (a tudíž zřejmě i se zbytkem rodiny) a na manželovy dotazy, co se děje odpovídat, že nic, to asi fakt bude nejlepší řešení jedině za předpokladu, že paní plánuje rozvod. Jelikož už si manžel evidentně něčeho všimnul, jinak by to nedopadlo.
  Nemusí přece manželovi líčit všechny podrobnosti. Stačí říct, že se jí zdá, že tchán se s ní snaží navázat poněkud intimnější vztah než by se slušelo a že ho proto nechce vídat. A pak se s manželem dohodnout, zda si s otcem promluví, omezí návštěvy nebo jak to budou řešit. Manželova maminka se nic dozvědět nemusí.

  Přístup ve stylu "nic neříkat, aby neublížila" mi přijde dětinský, protože ono i to mlčení s velkou pravděpodobností ubližuje. A možná i víc a více lidem. A pokud se chlap urazí nebo ženě nebude věřit, asi nebude tan pravý do života...

  superkarma: 0 24.02.2009, 12:09:01
 5. avatar
  [28] Altamora [*]

  Nezáviděnihodná situace. Tchán očividně spoléhá na slušnost své snachy a bude obtěžovat furt. Tohle je totiž sexualání obtěžování jako vyšité. (I když české slepičky vždycky piští, že se to s tím harašením přehání.) Já bych tchána upozornila ještě jednou a důrazně, že si nepřeji, aby na mě sahal a aby k nám chodil, když manžel není doma. Ale nevyhrožovala bych mu, že to prásknu, aby mě nepředešel s tím, že já svádím jeho. Pokud by to nerespektoval, tak bych to manželovi řekla. Pokud by mi to manžel nevěřil, tak bych neviděla důvod, proč s ním setrvávat. Život je krátký a chlapů mnoho. Deptat bych se nenechala ani otcem, ani synem.

  superkarma: 0 24.02.2009, 11:49:20
 6. avatar
  [26] ToraToraTora [*]

  Pozvat ho na kávu a v nestřežené chvíli ochutit gutalaxem,vyfotit ho se staženýma kalhotama, ale proboha neříkat manželovi!!!

  superkarma: 0 24.02.2009, 11:00:55
 7. [25] mindulinka [*]

  Jak už tu bylo napsáno - nahrát si ho a vydírat s tím, že pokud nedá pokoj, práskne to na něj.

  superkarma: 0 24.02.2009, 10:39:11
 8. avatar
  [24] OlgaMarie [*]

  P.S. Kdyby byla holka trénovaná, měla by si s ním dát 10 km v terénu, aby věděl, že už na ni nemá.

  superkarma: 0 24.02.2009, 10:33:24
 9. avatar
  [23] OlgaMarie [*]

  Mluvit o tom s manželem? Nikdo z nás nemůže tušit, jak by mu nová tvář otce ublížila. Kdo chce slyšet něco oplzlého o vlastním rodiči? Chlapa kopnout do rozkroku a poslat k psychiatrovi!

  superkarma: 0 24.02.2009, 10:31:59
 10. avatar
  [22] Henri [*]

  To máš jako s Rubikonem, překročíš a zpět už nemůžeš. Jakmile to řekneš, už to zpět nevezmeš. Nikdo tě tady nezná osobně, ani Vaši rodinu, nejlíp víš, co by to s kým udělalo. Pokud by to pomohlo, tak to řeš s manželem, pokud ne, a potřebuješ se vypovídat, tak skoč s (rozumnou) kamarádkou na kafe nebo za psychologem.

  superkarma: 0 24.02.2009, 10:15:54
 11. [21] mamča123 [*]

  svěřila bych se manželovi a řekla mu at si promluví s otcem ,ale tak aby to neublížilo mamince.něco podobného se mi stalo ale se švagrem tenkrát si to kluci vyříkali a dnes jsme všichni v pohodě

  superkarma: 0 24.02.2009, 10:09:19
 12. avatar
  [20] átéčko [*]

  *modra: Doporučit mu, aby si podle spisků páně Baptisty vomejval 3x denně přirození vlažnou vodou

  superkarma: 0 24.02.2009, 09:42:43
 13. avatar
  [19] *modrá [*]

  nikomu bych nic beříkala, tchánovi bych jasně dala na jevo že nemám zájem a že by se měl uklidnit případně svoje hormony krotit jinak .... sport nebo froté ručník..snažila bych se chovat dál tak aby rodina nic nepoznala. kdyby to vyšlo najevo ublížilo by to myslím všem

  superkarma: 0 24.02.2009, 09:39:56
 14. avatar
  [18] Kassy [*]

  evelyn(5): No jestli už teď jí manžel vyčítá, že se vyhýbá jeho rodičům a chce znát důvod (celkem logicky, když dosud vycházeli dobře), tak tohle asi nebude ten správný recept...

  Já bych to manželovi řekla. Už proto, abych časem neupadla v podezření, že iniciativa vzešla z mé strany.

  superkarma: 0 24.02.2009, 09:24:54
 15. [17] klarka66 [*]

  Proč by to nemohla říct manželovi? K jeho matce se to vůbec nemusí dostat...

  superkarma: 0 24.02.2009, 08:53:31
 16. [16] Zaffira [*]

  no pokud by prudil dál, proč to neříct příteli, ať si s papínkem pokecá u piva.
  Anebo si při příštím setkání sedni vedle něj, a jakmile hrábne na stehno, nahlas říct, ať si tu pracku z tvýho stehna sundá

  superkarma: 0 24.02.2009, 08:50:13
 17. avatar
  [15] Dudlajlama [*]

  Stalo se to me kamaradce, ne sice tchan ale nevlastni otec. Nebalil ji sice takhle naostro pred rodinou, chodil ji obtezovat do bytu. Ona se to vzdycky snazila zahrat do autu a tvrdila, ze to matce rici nemuze, protoze by ji neverila a otocila to proti ni. Taky ho nikdy naostro nevykopla, coz jsem nechapala, dokonce jsem si jednu dobu myslela, ze ji to dela castecne dobre. Chlapek byl tehdy docela fesak, v nejlepsich letech a jeden z nejvlivnejsich lidi v politice, cili sebevedomy a oprskly komanc.

  superkarma: 0 24.02.2009, 08:26:37
 18. [14] Anime Otaku [*]

  Já bych ho kopla do koulí, a pořídně, ať si to zozmyslí, je to mů oblíbený recept na dotěrné muže, který funguje víc nez skvěle, už jsem ho několikrát vyzkoušela

  superkarma: 0 24.02.2009, 08:25:14
 19. avatar
  [13] SENSITIVESKIN [*]

  OlgaMarie: škoda, že nemám dcery

  superkarma: 0 24.02.2009, 08:16:51
 20. avatar
  [12] OlgaMarie [*]

  Všem, kteří v pravdivdivost příběhu nevěří: Znám ženu - matku několika dcer, která balila a občas se i vyspala s přáteli svých dcer. Bylo jí úpně šumafuk, zda je to bolí či ne. Ony se hlavně za ni styděly. Její jediná omluva byla, že se alespoň včas dozvěděly, co by s ním měly za život!
  A tenhle slizoun? Kopnout do rozkroku a před synem mlčet.

  superkarma: 0 24.02.2009, 08:07:06
 21. avatar
  [11] evelyn [*]

  Jupíí: co ty vis, co ti osud prichystal. Treba se znova okrouzkujes a navdavkem dostanes vilneho tchana

  superkarma: 0 24.02.2009, 07:59:09
 22. avatar
  [10] Jupíí [*]

  evelyn: no právě, Cosmopolitan to jistí . Jde o to, jestli hrát s redakcí a budem jim to věřit. Protože dneska se mi zdá, že dost přestřelili.

  superkarma: 0 24.02.2009, 07:57:12
 23. avatar
  [9] evelyn [*]

  Jupíí: po mne tchan nevyjizdel, tak to neznam Ale jestli mi nekdo saha na stehno a chce me nasilim libat, tak to uz jako obtezovani vypada

  superkarma: 0 24.02.2009, 07:52:13
 24. avatar
  [8] SENSITIVESKIN [*]

  pomóc

  superkarma: 0 24.02.2009, 07:48:46
 25. avatar
  [7] kareta [*]

  7kraska: souhlas Lepší než vydírání je dolízání

  superkarma: 0 24.02.2009, 07:47:21
 26. avatar
  [6] Jupíí [*]

  evelyn: no nevím, jestli by rozumnej člověk vyjel po snaše . Obzvlášť, když má plnou pojišťovnu pipin. Spíš to vidím na přehnané sebevědomí pisatelky

  superkarma: 0 24.02.2009, 07:47:05
 27. avatar
  [5] evelyn [*]

  Pises, ze se stykate jen sporadicky, tak to zas tak neprozivej, mozna i ten sporadicky styk jeste neco omez a snad to vysumi. On tchan bude asi zvykly na pipinky podrizene, co si nedovoli rict ne panu sefovi. Jestli ochmetak neda pokoj, nahraj si ho na mobil, jak skemra, myslim, ze jak mu pak pohrozis, ze to pustis na rodinne seslosti, da pokoj.

  superkarma: 0 24.02.2009, 07:35:34
 28. avatar
  [4] Lotka [*]

  Prozraď a budeš bez tchána i manžela i tchýně

  superkarma: 0 24.02.2009, 07:13:57
 29. avatar
  [2] gerda [*]

  Pohádka o starém prasákovi. Vzhledem k tomu, že jde o jednostrannou záležitost doporučuju nechat to plavat. Historické znemožnění hrozí pouze tchánovi.

  superkarma: 0 24.02.2009, 07:08:01
 30. [1] 7kraska [*]

  zase vycucany z prstu?

  at se s nim Eliska vyspi, on bude spokojenej a da jednou provzdy pokoj, on je jen typ, co potrebuje skalp a jinak ho to nezajima...a hlavne at nikomu nic nerika...doufam, ze ostatni souhlasi :-)))

  superkarma: 0 24.02.2009, 06:51:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme