Vztahy

SOS: Kouká po jiných


Paní Edita má problém. Příliš si nevěří, a zřejmě proto začíná bezdůvodně žárlit na svého společensky vytíženého manžela.

Jsme spolu už skoro čtyři roky. Daří se nám docela dobře, nic nám nechybí. Manžel je elektrotechnik, ale vede instalatérskou firmu, já jsem už rok na mateřské – nebo, jestli chcete – v domácnosti.

Máme se rádi. Když jsem otěhotněla, Filip ani na chvíli nezaváhal, a přestože ještě studoval, okamžitě domluvil (samozřejmě s mým souhlasem) svatbu.

Firmu se svým otcem provozoval už při škole a vydělal si docela slušné peníze, za které jsme si spolu s mými úsporami mohli koupit u nás v Litoměřicích hezký nový domeček se zahradou.

Až do porodu jsem pracovala jako kuchařka v mateřské škole a na nějaké „černé“ myšlenky jsme neměla čas. Teď jsem ale doma, domácnost zvládám s přehledem a – jak manžel říká – mám zbytečné roupy.

Ze začátku jsem poletovala kolem miminka, ale brzy jsem si zavedla pravidelný řád a začala jsem mít spoustu času. Domácnost máme zařízenou, zahrada kolem domu je okrasná a o veškerou údržbu se o víkendu postará Filip, který také často a rád vaří, a tak většinu dne prosedím u televize nebo nad knížkou. Dalo by se říct – pohoda...

Má to ale háček. Můj muž je dost pohledný, v rámci práce je pořád mezi lidmi a všimla jsem si, že také rád laškuje s „něžným pohlavím“. Tvrdí sice, že je to v rámci pracovních povinností, ale mně to začíná vadit. Mám dokonce pocit, že už se mnou tolik nestojí o sex.

Loni se podruhé oženil náš soused a Filip hned jeho novou „šťabajznu“ patřičně samými superlativy okomentoval. Nebylo mi to moc příjemné. Měla jsem pořád pocit, že kdykoliv se v létě objevila u bazénu, musel nutně něco prořezávat u jejich plotu. Samozřejmě se pořád spolu vybavovali...

Už dřív jsem pozorovala, že se za každou „sukní“ se zalíbením ohlíží, ale začalo mi to vadit až teď. Po porodu jsem přibrala osm kilo, a i když manžel tvrdil, že se mu to líbí, začala jsem držet drastickou dietu. V podstatě jsem nejedla. Sice se mi podařilo shodit, ale já byla nadšená a trápila se hlady dál. Nakonec jsem měla o 18 kilogramů míň, než když jsem přišla do jiného stavu.

To už mi kvůli tomu celá rodina nadávala, a když mě manžel v práci seznámil s jeho novou účetní – takovou boubelku – a rozplýval se, jak je „sympatická“ a zdatná, lekla jsem se. Když jsem se ho zeptala a on mi na rovinu odpověděl, že jsem se mu dřív líbila víc i s váhou navíc, začala jsem zase kila nahánět. Něco jsem přibrala, ale pořád mám pocit, že už se mu tak nelíbím. Také jsem od porodu začala nosit brýle...

Možná mám málo sebevědomí, ale jak se dalo předpokládat, začala jsem ho podezírat z „postranních úmyslů“. Měla jsem totiž pocit, že je v práci déle než dřív, že je věčně jinde, něž má být, a že se mi taky doma věnuje mnohem míň než dřív.

A bohužel jsem se před týdnem „předvedla“ na mysliveckém bále, kam nás pozval můj táta. Před celou rodinou jsem Filipovi udělala scénu, protože se mi zdálo, že pořád tancuje s mojí sestřenicí a na mě nemá čas. Byl z toho hodně zaskočený a doma pak byla tichá domácnost. Dodnes jsme si to nevyříkali...

Kamarádka mi tvrdí, že blbnu, že to přeháním a že chlapi jsou prostě takoví. Přemýšlím, jestli jsem moc sobecká, když chci, aby manžel viděl jenom mě.

Vaše Edita

O radu jsme požádali rodinnou psycholožku PhDr. Denisu Riedlovou:

Jestli vás manželovo chování tolik bolí, je nejvyšší čas si o všem promluvit. Upřímně mu vysvětlit, co cítíte: Je mi smutno... Cítím se ponížená... Žárlím... Možná si váš muž neuvědomuje, že vás svým chováním zraňuje. Ale zamyslete se nejprve, jestli si vy sama zbytečně neubližujete (to samé vám říká i vaše kamarádka).

Jste spolu už čtyři roky, to je dost dlouhá doba na to, abyste poznala klady a zápory chování vašeho životního partnera. Jestliže se opravdu ohlíží za jinými ženami, vůbec to nemusí znamenat, že pro něj nejste atraktivní! Nevěste hlavu, prostě za to nemůže. Je totiž tak „naprogramovaný“ jako naprostá většina mužů.

Obvykle jeden až dva roky po prvním milování touha mužů po jejich partnerkách znatelně klesá. Vaší výhodou ale je, že váš manžel nemá chuť na nevěru s jinými ženami. Sice s vámi už tak často nespí, ale také nechodí za jinými.

Pokud vám jeho chování opravdu tolik vadí, zkuste s ním „bojovat“ jeho vlastními zbraněmi. Promyšleně se chovejte jako on. V jeho přítomnosti se ostentativně zajímejte o jiné muže, v rozhovoru s ním je jen tak mimochodem chvalte. Ať vidí, jaké to je. Snad mu to dojde, možná se změní.

Jestli ale opravdu tolik trpíte, je třeba se podívat na váš vztah víc do hloubky. Jste spolu relativně dlouho, víte, co se vám na sobě vzájemně líbí, znáte své zvyky, klady a zápory. Jestli ve vztahu panuje láska a vzájemná blízkost, partneři se nezraňují, a už vůbec ne schválně! Možná jste jen nervózní, protože cítíte, že se ve vztahu něco mění, ale ještě si plně neuvědomujete, co.

Pokud to tak opravdu je, měla byste přehodnotit, co vás s druhem spojuje, co vás dělí a kam váš vztah směřuje. Taková analýza vztahu vám pomůže ujasnit si, nakolik můžete akceptovat to, co dělá váš manžel, a na co v žádném případě nepřistoupíte.

Možná potřebujete blízkou osobu, které věříte. Maminku, přítelkyni, která vám objektivně a s nadhledem pomůže podívat se na váš problémový vztah. Nakonec se můžete obrátit o pomoc do psychologické poradny.

   
25.03.2009 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [71] scarlet [*]

  sarahf38: já mám teda taky dítě, ale na knížku, dom. práce a nebo jen chvilku pro sebe si čas najdu a aby dítě chodilo na záchod se mnou, tak to by jelo jak namydlenej blesk... ony si dětičky musí taky zvyknout, že se nemůže vše točit jen kolem nich, tomu se pak říká "malý tyrani"

  superkarma: 0 26.03.2009, 18:20:27
 2. [70] sarahf38 [*]

  Milá Edito,ani nevíš,jak ti závidím.Knížku jsem už 2roky nečetla,posadit se můžu až tak po 21.hodině a na záchodě mi dítě sedí málem na klíně,takže to můžu taky až v noci.Taktéž i domácí práce.

  superkarma: 0 26.03.2009, 17:59:35
 3. avatar
  [69] shb [*]

  á nějaká nová Kentánka z Montarží dobrej pohled na věc

  superkarma: 0 26.03.2009, 11:03:58
 4. avatar
  [68] kebulkaevulka [*]

  Quentinová z Montargis(Kentánová):

  superkarma: 0 25.03.2009, 23:54:03
 5. avatar
  [67] Suzanne [*]

  Quentinová z Montargis(Kentánová):

  superkarma: 0 25.03.2009, 21:45:23
 6. avatar
  [66] rek11 [*]

  Suzanne: sahleb: souhlas

  superkarma: 0 25.03.2009, 21:38:32
 7. avatar
  [65] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Ahoj,Edita je zakomplexovaná unuděná nespokojená ženská Edito, ty slepice, co chceš? Máš zdravý dítě, barák, hezkýho chlapa? Tak to otoč a přemýšlej trochu nemocné dítě,bez baráku a hnusnej chlap

  superkarma: 1 25.03.2009, 21:08:57
 8. avatar
  [64] Suzanne [*]

  sahleb: mě tohle taky bere Já jsem taky naprogramovaná tak, že se mi chce kouknout na každýho hezkýho chlapa. A se i kouknu Někdo kouká, někdo nekouká, ale mít doma chlapa, kterej se chová jako zviřátko s tím, že je na to naprogramovanej... to si můžu pořídit kočku nebo psa a nestěhovat si ho domů. Pokud muž neovládá svoje pudy vyšší intelektuální činností, není to muž pro mě

  superkarma: 0 25.03.2009, 20:00:33
 9. [63] Ellisha [*]

  Chtělo by to být trochu sama sebou a ne se řídit jen tím, co se líbí manželovi. Takhle nebudeš nikdy spokojená... A co se týče té poznámky o brýlích, tak to přece není žádná vada na kráse, vždyť brýle (vhodně zvolené) jsou tak sexy ... nech si třeba poradit v optice, jaké ti sluší, v kterých budeš vypadat zajímavě... No a hlavně nech manžela "volně dýchat", nebo bude jen otázka času, kdy se sbalí a uteče k jiné, která ho nebude hlídat jak nějakého malého kluka...
  ToraToraTora: mysak: Jo, taky se díváme oba..kolikrát jsem to já, kdo podotkne, že to dotyčné sekne
  Lindaa: "Já byla ráda, kdyz jsem si mohla v klidu posedet 5minut na záchode." Měla jsem to podobně

  superkarma: 0 25.03.2009, 19:46:44

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [62] sahleb [*]

  "Nevěste hlavu, prostě za to nemůže. Je totiž tak „naprogramovaný“ jako naprostá většina mužů.
  UZ TOHO MAM DOST!!!!!! Nerozsirujte to furt!
  Ale neni to naprogramovany. Nic takoveho bilogicky neexistuje , sexualni potenci maji spise zeny, ne?

  Ale bohuzel, to co rekne muzska polovina lidstva je absolutno. Popripade napise. V dejinach se trestaly zeny za nemanzelsky sex, tedy i svobodne. Muzi ovsem jsou na zensky, je jim to prijemne, tak si to zaridili tak, aby za to nebyli testani. Pouze spolecneske klise , nic vic.

  A pravda je jinde.

  superkarma: 0 25.03.2009, 19:43:47
 2. avatar
  [61] Dudlajlama [*]

  Tohle je provokativni vymyslenina vsech vymyslenin. Uz jen nastaveni, ze "manzel pres volne vikendy maka na zahrade a paninka ma cas na televizi a knizku" si zrovna vola o bourlive reakce. A jestli je to pravda, tak tehle husy kazdy bat se musi .

  superkarma: 0 25.03.2009, 19:10:43
 3. avatar
  [60] shb [*]

  Suzanne:

  superkarma: 0 25.03.2009, 16:26:27
 4. avatar
  [59] Fairy [*]

  Problém taky vidím dost na straně Edity. Líp je, když se chlap podívá než když se nedívá a pytlíkuje něco "horšího" neviděn neslyšen. I když takto okatému koukání taky nefandím, přijde mi to buranské.
  Ale žárlit protože tančí se sestřenicí?..to je i na mě moc.

  superkarma: 0 25.03.2009, 16:16:27
 5. avatar
  [58] Suzanne [*]

  Ch.Z. Kochanská: v zásadě ano. Ale musí být zabalená v přitažlivém hávu

  superkarma: 0 25.03.2009, 16:05:25
 6. avatar
  [57] Suzanne [*]

  shb:54

  superkarma: 0 25.03.2009, 16:04:25
 7. avatar
  [56] Ch.Z. Kochanská [*]

  shb: Jasně, chlapům jde hlavně o dušu.

  superkarma: 0 25.03.2009, 16:03:16
 8. avatar
  [55] Suzanne [*]

  shb: Ale jo, rozumím. Ovšem myslela jsem to vážně - je zbytečné žárlit na manžela, že se otáčí za každou sukní. Lepší je hrát s ním tu společenskou hru - být tou, za kterou se otáčejí ostatní. Takže bych se zářivě usmívala na souseda, byla prostě milá. Ať mu soused řekne, že má milou ženu, třeba si toho panáček všimne. Nic proti ničemu, nikoho nepodvede, nikoho neshodí.

  Nejlepším receptem na celou situaci je samozřejmě naplnění vlastního života uspokojujícím programem.

  superkarma: 0 25.03.2009, 16:02:38
 9. avatar
  [54] shb [*]

  zkrátka ho musí zblbnout tak, aby neblbnul, případně aby blbnul podle jejích pravidel, ne?

  superkarma: 0 25.03.2009, 15:54:05
 10. avatar
  [53] shb [*]

  ....ne nadarmo se říká, že mozek je největší sexuální orgán...že?

  superkarma: 0 25.03.2009, 15:53:18
 11. avatar
  [52] shb [*]

  kareta, suzanne: já to myslela hlavně v tý duchovní rovině- být pro něj ta jediná, že nebude vidět nic okolo...jako být tou "motivací?" (blbý slovo) ale asi chápete
  a zbraně jaké kdo použije je na něm já teda nemyslela se producírovat po zahradě spoře oděná....měla jsem na mysli jakési"vyšší" zájmy, nicméně, to je u ženských taky dobrá zvbraň, ale na mě už silný kalibr

  superkarma: 0 25.03.2009, 15:50:49
 12. avatar
  [51] kebulkaevulka [*]

  Suzanne:Taky doufám ,že je to přejde hlavně tu malou potvoru brady: Mám výhodu v tom ,že malé není moc rozumět a syn to neřeší ,doufám ,že jí to přejde dřív než jí bude rozumět

  superkarma: 0 25.03.2009, 15:41:06
 13. [50] brady [*]

  paní Edita má spoustu volného času a z toho blbne, nějaký sport, kamarádi, nebo práce na zahrádce a přestane řešit manžela.Jemu to musí taky dost otravovat život a z vlastní zkušenosti vím, že tak dlouho se chlap dusí, až si opravdu tu "jinou" NAJDE...

  superkarma: 0 25.03.2009, 15:07:27
 14. avatar
  [49] Suzanne [*]

  shb: Já bych se asi taky producírovala po zahradě před sousedem

  superkarma: 0 25.03.2009, 15:02:41
 15. avatar
  [48] kareta [*]

  shb: jj, nechme sousedy a kamarády slintat za náma

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:53:15
 16. avatar
  [47] shb [*]

  Suzanne: moudro tak bych to udělala já.... resp. vím že na chlapy funguje být tou "skvělou" ženou, že v tomto konkrétním případě bych ho svými zbraněmi donutila, že nebude chválit sousedovic šťabajznu ale soused bude slintat u plotu na mě....no nic to je jedno

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:43:03
 17. avatar
  [46] Suzanne [*]

  shb: sorry, sorry, nedočetla jsem to moudro do konce

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:27:55
 18. avatar
  [45] Suzanne [*]

  shb: za prvé vyříkejte si to a ty se mu omluv za zbytečnou scénu-mimochodem tou si shodila jen sebe, tak se omluv, že toho bylo na tebe moc.

  Tomu nerozumím. Proč by dělala zbytečnou scénu? Buď si to mají vyříkat, pak to není scéna. Nebo on není ochoten o tom mluvit, tak ona udělá scénu - to ale není zbytečné, pak se není za co omlouvat a nijak se neshodila.

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:26:44
 19. avatar
  [44] shb [*]

  myslím že u chlapa co po jiných ani nekoukne něco není v pořádku

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:23:54
 20. avatar
  [43] Sirikit [*]

  Bóže, holka, řekni si jen - tak ať se podívá, když to doma nemá. A vůbec, co ti brání taky koukat po jiných????

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:19:11
 21. avatar
  [42] shb [*]

  jo a to je pak jedno kolik vážíš

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:08:01
 22. avatar
  [41] shb [*]

  radu psycholožky jsem nečetla, ale vidím to tak: za prvé vyříkejte si to a ty se mu omluv za zbytečnou scénu-mimochodem tou si shodila jen sebe, tak se omluv, že toho bylo na tebe moc. Za druhé, zapomeň že už jste spolu nevím jak dlouho a vzpomeň si jak ti dřív imponovat a ty jemu a staň se opět tou ženou, po které bude slintat, a když to nezabere, tak smůla, to je konec. Ale tím myslím abys byla svá, měla své zájmy, prostě mu byla najednou jako nedostupnější- tím ho budeš jako lákat,a budeš pro něj inspirací, hlavně úsměv na tvář, být sebevědomá, klidná příjemná a hezká- to máš pak sexappeal, že na to musí zabrat

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:06:52
 23. [40] brady [*]

  evelyn: taky zastávám názor, že na WC má mít člověk soukromí a ten můj andílek všechno všude vybrebentí...Umím si představit jak u příbuzných pěkně vypráví o tom, že s mamkou chodí i na záchod a pěkně k tomu přidá nějaké pikantní slůvka...

  superkarma: 0 25.03.2009, 14:01:04
 24. avatar
  [39] Suzanne [*]

  kebulkaevulka: evelyn: Já měla taky kontrolora v otevřených dveřích Ale je fakt, že ho to časem přešlo

  superkarma: 0 25.03.2009, 13:52:13
 25. avatar
  [37] mysak [*]

  ToraToraTora: taky hodnotíme spolu, když vidím, že je ženská jeho typ, musí najít, co se mu nelíbí. Už je docela vycvičený

  superkarma: 0 25.03.2009, 12:39:01
 26. avatar
  [36] kebulkaevulka [*]

  evelyn: Máš pravdu jsou to smradi!!!!!!

  superkarma: 0 25.03.2009, 12:34:56
 27. avatar
  [35] OlgaMarie [*]

  Solei: Ale musí to mít tak zabalené, aby na to přišel jako sám.

  superkarma: 0 25.03.2009, 12:33:29
 28. avatar
  [34] evelyn [*]

  kebulkaevulka: no to by teda mohli rvat jak by chteli, na zachode chci sve soukromi. Vsak by si smradi zvykli

  superkarma: 0 25.03.2009, 12:24:08
 29. avatar
  [33] ToraToraTora [*]

  Manžel kouká také po jiných, flirtuje se servírkami, jsme spolu dvakrát a něco víc, než smyšlená paní z článku a dětí máme také víc. Když jsme spolu a kouká po ženách, říká mi, co se mu na nich líbí a hodnotíme spolu. kolikrát z toho vyleze, že by se mu také líbilo, kdybych měla takový kousek na sobě a zainvestuje ho:) Na nevěru ani jeden chuť nemáme. Chlapi budou koukat po babách neustále, bo je to jejich přirozenost

  superkarma: 0 25.03.2009, 12:00:31
 30. avatar
  [32] kebulkaevulka [*]

  Tak to vám s tím záchodem vážně závidím,já musím mít otevřené dveře a mezi futrama sojí dva čerti a komentují co právě dělám a nedej bůh ,když je zavřu, spustí takový křik ,že je hned zase rychle otevřu ,aby si sousedi nemysleli že je vraždím.At si paní koupí štěně

  superkarma: 0 25.03.2009, 11:55:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme