Domácnost

SOS - Kde to mám reklamovat?

Před nějakým časem jsme si koupili nový počítač. U ostravské firmy zabývající se prodejem PC, ale vybrali a objednali jsme si ho na netu, to je dnes běžné. Poslali nám ho pomocí soukromého dopravce. Bydlíme nedaleko Ostravy.

Nějaký čas sloužil a teď se pokazil. Je ještě v záruce, takže reklamace. Ale v reklamačním listu se píše, že reklamaci je nutno směrovat a uplatňovat v Brně. Je to možné? Na faktuře je jako dodavatel uvedena Ostrava a nebyl by problém do prodejny v Ostravě zajet, zboží jim tam dovézt k reklamaci a vše osobně projednat. S Brnem je to horší, museli bychom PC poslat poštou a krom toho, že vím, jak pošta s balíky zachází, a mám obavu, v jakém stavu by zásilku doručila, se mi to zdá nesmyslně složité a komplikované. Navíc jsem doteď žila v přesvědčení, že zakoupené zboží se reklamuje vždy u prodejce - tam, kde jsme ho koupili. Což je, podle faktury a dodacího listu, Ostrava.

Jaký je váš názor? Asi nakonec vezmu bednu a zkusím s tím do Ostravy zajet a promluvit s nimi, ale ráda bych tam jela připravená, s nějakými argumenty. Stalo se vám někomu něco podobného?

Děkuji, Jana.


Milá Jano,
řekl bych, že máte pravdu. Mělo by to být u prodejce a v Brně bude nejspíš jen specializovaný servis. Doufám, že to čtenářky potvrdí.

   
17.05.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [8] a.l.c.a. [*]

  Pracuji také v int.obchodě a reklamace ze zákona řeší prodejce,takže Ostrava...

  superkarma: 0 17.05.2007, 15:48:59
 2. avatar
  [7] Deja [*]

  Pracuji pro firmu, která také prodává PC a posíláme počítače a komponenty běžně poštou nebo PPL a poškozený balík je tak max 1x ročně, takže bych se toho nebála. Ale rozhodně bych zkusila tu prodejnu v Ostravě a domluvila bych se s nimi.

  superkarma: 0 17.05.2007, 14:51:41
 3. [6] Samík97 [*]

  Podobný případ jsme měli kdysi s PC ve škole, těsně před zárukou se pokazil, telefonem jsme oznámili PRODEJCI a ten nám poslal opraváře .Něco spravil na místě, něco si odvezl a přivezl nové,i když pak to bylo po termínu. Hlavně NEOTÁLET .

  superkarma: 0 17.05.2007, 14:13:05
 4. avatar
  [5] Trinii [*]

  No tak určitě první zavolám prodejci a domluvím se. A potom když mě odbude píšu sos.
  Když u nás někdo něco reklamuje, tak buď může odnést věc k nám a my to vyřešíme nebo do autorizovaného servisu (když ho má třeba blíž), jak chce.

  superkarma: 0 17.05.2007, 14:09:25
 5. avatar
  [4] Vivian [*]

  Já myslím, že to můžeš reklamovat v Ostravě a oni to do toho Brna musejí odeslat na vlastní náklady...

  Já jsem si u pražské firmy (taky přes net) kupovala foťák a když se porouchal, tak mně šibalové taky odkazovali na autorizovaný servis v Prostějově, ale já jsem zjistila, že ten foťák můžu odnést normálně na jejich pražskou pobočku a oni to do toho Prostějova odešlou sami a hlavně na vlastní náklady... Nikdo po tob nemůže chtít, abys to vozila bůhvíkam, to je jejich starost.

  superkarma: 0 17.05.2007, 13:49:03
 6. avatar
  [3] berulinka [*]

  Zavolala bych si přímo na ostravskou pobočku ČOI, musí tam mít poradenskou činnost a tam ti poradí opravdu fundovaně
  Inspektorát Moravskoslezský a Olomoucký
  Adresa : Provozní 1
  722 00 Ostrava - Třebovice
  Telefon : +420 - 596 964 675
  A k prodejci už půjdeš připravená a nenecháš se odbýt

  superkarma: 0 17.05.2007, 13:43:46
 7. avatar
  [2] Lilinka [*]

  No, kdybys to poslala zpět do toho e-shopu, tak tím nic nezkazíš. Koupila jsi ho tam, jsou povinni ho tam k reklamaci přijmout, pak ho můžou poslat kam chtějí. Jinak, já jsem poštou 2x reklamovala mikrosystém, vždy se vrátil nepoškozen Ale pokud ho chceš dovézt osobně, rozhodně bych se nejdřív domluvila předem po telefonu.

  superkarma: 0 17.05.2007, 13:42:52
 8. avatar
  [1] Lídy [*]

  Doporučila bych nejdřív nakontaktovat prodejce a promluvit o reklamaci s ním - měl by ji vyřídit on, případně by ji měl (opět on) směrovat do toho Brna. Každopádně nejdřív telefonuj nebo piš mail, než se potáhneš s "bednou" k prodejci. Hodně štěstí!

  superkarma: 0 17.05.2007, 13:38:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme