Vztahy

SOS Jsem vynervovaná

Dobrý den,

chtěla bych využít Vaši rubriku SOS, protože jsem už vynervovaná z jedný nepříjemný sousedky.

Před rokem jsme se přistěhovali do domu, který má dva vchody. Bydlí tu většinou starší lidé. Vše bylo v pohodě a s každým jsme vycházeli. Až jednou, když mamka zaparkovala auto před domem, na ni někdo zavolal policii. Je pravda, že na tom kousku se nesmí stát, ale každý den tam stojí nějaké auto, protože tady je málo parkovacích míst. Policie přijela a my se ptali jak je možné že auto vedle nás, které stojí taky v zákazu, je vpořádku a my ne. Tak nám oznámili,  že je to na udání.

Před měsícem máma zajela k našemu baráku a přijel dotyčný soused, a i když viděl, že jenom vystupujeme, troubil a házel rukama jako šílenec. Nedovolil, aby máma vycouvala, najel za ní, zablokoval ji a pěkně pomalinku si dával auto do garáže. Mamka mu něco řekla a byla hádka. Když jsem viděla jak na ní zařval, dostala jsem nerva a pohádala se s nima opravdu hnusně.

Nezdravíme se s nima, tak jsem myslela, že bude klid.

Včera přišla sestra s kamarádkou 10 a 11 let, dala jsem jim malou na odstrkovadle před dům s tim, že se oblíknu a půjdeme na procházku. Venku nebyly ani 10 minut a baba na ně vyběhla, že dělají rachot, že to jsou haranti a jestli nepřestanou jezdit holky na koloběžkách a malá na odstrkovadle, že jim dá pár facek.

Šla jsem za ní a dozvěděla se, že sedí v obýváku a chce mít klid. Že ji to ruší, přistěhovali se sem samí debilové a že si mají hrát na písku a být potichu.

Jsem z ní na nervy a nevim jak se mám chovat ani bránit. Už dvakrát jsem se s ní chytla, ale nebaví mě to. Učili mě, že bych měla být slušná ke starším a mít nějakou úctu, ale měli byste úctu k paní, která je sprostá jak dlaždič a řekne vám, že jste kráva!

Děkuji za vaše názory.

blondy_k

   
12.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [44] Gita [*]

  Pokud to nepujde slusnou formou, dala bych stiznost na urad. Prece mi nikdo nebude bezduvodne nadavat do krav!

  superkarma: 0 12.08.2005, 21:35:14
 2. [38] apina [*]

  no jo to znám!! takovým lidem řeknu: žijete ve městě, mezi ostatními lidmi. Když neumíte být tolerantní k ostatním tak se odstěhujte na samotu. Tam vás nikdo rušit nebude.

  superkarma: 0 12.08.2005, 15:53:11
 3. avatar
  [31] Luciš [*]

  r1911: bydlíme ve starém cihláku. A s tou babou se nehodlám bavit ani nikde jinde. Ale ona na nás vždycky "číhá" a chce v sedm večer řešit problémy typu, co máme ve sklepě, jak ji s TV obtěžujeme atd.

  superkarma: 0 12.08.2005, 14:20:05
 4. [28] louže [*]

  Máme všichni smůlu. Nacpali jsme se do měst, postavili králíkárny a teď se divíme, že nemáme soukromí, klid a nemůžeme si dělat (ve svém - doma) do chceme. A nikdo to nevyřeší, jen vás můžu uklidnit, že i ve starém cihlovém činžáku, je z chodby všechno slyšet a když běhá nad námi pes klepou se stropy, ale tak už to prostě je a nezbývá než se s tím smířit.

  superkarma: 0 12.08.2005, 12:24:21
 5. [26] r1911 [*]

  Luciš: Ano, i povídání na chodbě v přízemí je nešvar v paneláku houfně rozšířený. Chápu, že když se s někým náhodně potkáš, tak se zastavíte. Ale když s tím někým vejdeš do domu, pak s ním dobrých dvacet minut klábosíš někomu za dveřmi a pak s ním jdeš k vlastnímu bytu (copak si nemůžou povídat průběžně za pochodu?). Zní to asi legračně, ale když si představíte, že je v bytě slyšet každý hovor a že během dne se v přízemí těch lidí setká víc, takže ač máme dveře odhlučněné, je to děs... Pod okny děti, za dveřmi sousedé, asi vážně zauvažuju o samotě...

  superkarma: 0 12.08.2005, 11:56:19
 6. avatar
  [25] Ja1na [*]

  Killer Queen: nebo dotaz na hygieně

  superkarma: 0 12.08.2005, 11:38:41
 7. avatar
  [24] Luciš [*]

  Killer Queen: co se zeptat na sociálce na městském úřadu? Pokud je to starší paní a evidentně mimo. Může jí tam něco buchnout a ohrozit všechny sousedy nebo rozšířit nějakou nákazu.

  superkarma: 0 12.08.2005, 11:26:55
 8. avatar
  [22] Luciš [*]

  Jé, to je naše sousedka, dycky chce řešit nějaký "důležitý" problém na chodbě, když se vracíme večer domů ztrhání z práce. Přítel se na ni jednou podíval a povídá: "A jak se má váš Astorek, daří se mu dobře?"

  superkarma: 0 12.08.2005, 11:17:17
 9. [20] r1911 [*]

  Zapomněla jsem připsat, že jestli si ale blondyiny děti hrávají před domem jen někdy a i to těm sousedům vadí, obávám se, že po dobrém smír nepůjde. Když jim vadíte jako rodina, bude jim vadit jakákoliv vaše aktivita... Ať se nastěhují na naše sídliště a to teprve zažijí hluk!

  superkarma: 0 12.08.2005, 11:04:48
 10. [19] r1911 [*]

  Psala jsem docela dlouhou reakci, ale neobjevilo se to tu, nastala nějaká chyba. Takže stručně znovu. Soužití se sousedy je těžká věc. Občas si říkám, že se přestěhuju na samotu, aby nikdo nevadil mně a naopak...
  Bydlím na sídlišti v přízemí a je to vážně hotový očistec. Vedle nás kolárna a dvoje vchodové dveře. Ale nejvíc mě štvou uřvané děti. Je tu asi 10členná banda dětí (7-10 let) a ty jsou věčně venku pod okny. Věčně znamená tak od 8 do 21,30, ve školním roce pak tak od 13 hodin. Miluju déšť, to jsou doma! Chápu, že v zápalu hry jsou hlučnější, ale oni řvou v jednom kuse! Když je seřvou z jiných bytů (vadí i jiným lidem s dětmi, ovšem těm, kteří chápou, že i hry na sídlišti mají svá pravidla), ztichnou tak na 5 minut a postupně opět přidávají na síle. A jejich rodiče? Jsou prý rádi, že jim neřvou v bytě (sami to přiznají) a že se ani nemusí dívat z okna, protože o dětech stále vědí (no, neslyšet je totiž nejde). Na hřišti, které je v zeleni o kousek dál, s nimi ještě nikdy nebyli, protože tam by už na ně neviděli a takhle jsou doma a udělají si potřebné, zatímco děti se vyřádí pod okny. Takže když chci mít aspoň částečný klid, musím pozavírat okna, ale stejně jsou slyšet ve všech místnostech...

  superkarma: 0 12.08.2005, 11:02:58
 11. avatar
  [18] Ja1na [*]

  blondy_k: No pak ještě existuje možnost babu otrávit! Ne ale vážně, na hrubý pytel sice hrubá záplata, ale ne vždy, zkus to, jak ti radí Aja, jestli je ta ženská vulgární, čeká, že budeš taky a mírným jednáním ji třeba převezeš.A pak ji to ani nebude bavit, když nebude očekávaná odezva.

  superkarma: 0 12.08.2005, 10:45:59
 12. avatar
  [17] Ja1na [*]

  Vanessa: Ale to není v dětech, ale v rodičích.Ty se mají postarat, aby to dítě mohlo domů, aby nemělo hlad a hlavně - naučit ho, že existuje něco jako zvonek, event. klíč a že se pod balkonem nevříská.S tím asi nic neuděláš, my máme úplně to samé, štěstí, že jsme malinké sídlišťátko, děti už vyrostly, tak teď máme relativní klid.Než se začnou rodit další.

  superkarma: 0 12.08.2005, 10:42:37
 13. avatar
  [14] Ja1na [*]

  Hlavně si dej pozor, ať nejsi vulgární, ať na tebe baba nic nemá. Pokud bude takhle škodit dál, máš možnost podat stížnost na přestupkovou komisi u vás na městském úřadě. Babu si pozvou, vyslechnou, vypálí jí pokutu. Ale radila bych ti uvést svědky. Je to děsně nepříjemný, chápu a jde o to, jestli by to s babou vůbec pohnulo.Tihle nespokojenci bývají dost otrlía těžko se proti nim bránit.Držím palce!

  superkarma: 0 12.08.2005, 10:27:12
 14. avatar
  [12] Aja [*]

  My měli taky takové nerváky v baráku. Časem je to unavilo, protože jsme je ignorovali. Když jsme se tam stěhovali, tak malíři vymalovali byt, uklidila jsem celý barák, aby nebyly kecy...u venkovních dveří zůstalo kolečko od pixly, protože malíři neměli větší auto a chtěli se pro to stavit ráno. Já byla v práci. Když jsem se vrátila, tak na mě ti dementi řvali, že porušuju domovní řád, dělám bordel na schodišti...Přešla jsem do podvratné činnosti a tiše jsem se jim mstila Při každém jejich výpadu jsem reagovala ve smyslu povzdechu, že to stáří je opravdu hrozná věc, že to asi fakt nemají lehký, že jim rozumím, že být celý den doma a nemít žádné přátele, musí rozhodit i silnější povahy...Hrozně jsem se v tom vyžívala!

  superkarma: 0 12.08.2005, 10:11:55
 15. avatar
  [11] Kocicka [*]

  je to hrozný když lidi vidí jen sebe a neberou ohledy na druhé...přeji ti pevné nervy ...protože jinak to nejde...

  superkarma: 0 12.08.2005, 10:10:32
 16. avatar
  [10] Kocicka [*]

  rozumim ti a taky si to zkus z jiný strany...bydlíme v přízemí ...courá se nám každý pod oknama z jedný strany, vedle dveří do bytu neustále někdo mlátí výtahem a řve na něj...a z druhý strany bytu máme hluchý starý neurvalý a sprostý sousedy, který neustále pouští nahlas jak na diskotéce televizi a řvou na sebe....horor

  superkarma: 0 12.08.2005, 10:08:00
 17. [7] zabinka [*]

  Tak to je sila,ja takovy lidi znam moc dobre,teda az na to zavolani policajtu.Urcite bych si to s nema vyridila,a nadavat bych si nenechala.Maly deti jsou maly deti,to snad vi kezdy.A jeste jsem nevidela zadny deti jak si spolecne hrajou a jsou ticho.Kdyby jim nekdo nadal nebo na ne vztahnul ruku tak ja s mou povahou bych to nevydrzela a asi na ne vlitla.Ale Majdinka ma pravdu,vetsinou jak jde o stary lidi tak si ta spatna ty.Jeden kluk tady jel na kole,dedek se roztahoval po cele silnici,a cilista se mu vyhybal,jenze dedek mu strcil hul do kola takze kluk spadnul,nevim presne co si zlomil a dedek ho jeste pretahl hulkou.Jak se kluk zvednul, dedek sel a zakopnul,zlommil si asi nohu,a hadejte na koho padla vina ??Samozrejme na toho kluka

  superkarma: 0 12.08.2005, 09:47:54
 18. avatar
  [6] Májík [*]

  Měla jsem podobnou sousedku, taky jí vadilo, že si děti hrají před domem, podotýkám, bydlím na panelovém sídlišti, kde je barák na baráku, prostory pro hraní dětí veškeré žádné. Takže jsme se párkrát chytly s tím, že jsem svojí řeč pokaždé skončila tím, že když jí vadí jakýkoliv hluk, tak ať se odstěhuje na samotu, že nemůže očekávat, že v paneláku bude mít absolutní klid a ticho. Časem to vyšumělo, ale hlavně jsme zjistila, že si člověk nesmí nechat nic líbit, i když jsem také výrazně mladší,než ona, tak jí to nedává právo z pozice starší si ke mně dovolat. Jo a ještě jsem byla docela jedovatá. Mají totiž psa a chodí ho venčit právě na tu jednu jedinou plochu,kam si chodí hrát děti, takže kdykoliv šel syn ven a ona šmírovala venku, tak jsem hodně hlasitě dávala přkazy, ať si nechodí hrát tam, kam chodí s*át ten jejich pes.

  superkarma: 0 12.08.2005, 09:47:33
 19. [5] a.... [*]

  buď v klidu, taky mám příšerný sousedy v bytě pode mnou, když zalívám kytky pečlivě dbám na to, aby mi neukápla kapka vody dolů, neb v ten okamžik soused přiběhne se stížností, sousedka naopak zakázala svý dceři bavit se s mojí, a když s ní její dcera promluví, tak na ní řve ať se okamžitě vrátí domů, k tomu mou dceru ještě pomlouvá, že fetuje(fakt netuším, jak na to přišla)

  superkarma: 0 12.08.2005, 09:45:58
 20. [4] agent007 [*]

  Tak to je teda síla.Sousedy si člověk nevybere.Vůbec nevím jak bych se zachovala já...štěstí, že v našem domě takové problémy nemáme.

  superkarma: 0 12.08.2005, 09:33:57
 21. avatar
  [3] Majdinka [*]

  Jo tak to je o nervy. Jestli to je taková satorie, tak aby se to neobrátilo proti tobě, pak tě udá, že jsi na ni sprostá, bude mít na to svědky a flastr je na světě a nakonec ty budeš ta "fůrie". Přeji pevné nervy a bacha na výrazy, i když je to KRÁVA na

  superkarma: 0 12.08.2005, 09:30:55
 22. avatar
  [1] Arči [*]

  No to je kravka, ta ženská... vadí jí, že je rachot od tříkolky .. bych se snad radši odstěhovala, protože z takový ženský koukaj problémy. Zařveš na ní, něco jí řekneš a ona si najde důvod k tomu, abys měla opletačky s policajtama div ne se sociálkou..
  Přeju hodně moc štěstí a pevné nervy. Snad bych si jí ani nevšímala, ignorovala bych jí.

  superkarma: 0 12.08.2005, 09:22:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme